Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

chatonel - nu am incercat asa. merge? ia ca o fac si pe asta
laptele il decongelezi sub jet de apa calda (nu clocotita)pana ajunge la temp de aproximativ 37grade. niciodata sa nu il bagi la microunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Buna fetelor, Va multumim pentru urari!


La fel uram si noi La multi si fericiti ani lui David Gabriel si Isabella Elena si Anastasia

Noi tocami am revenit, toropiti de caldura de la controlul de 3 luni. Raportam 5600gr si 62 de cm. Asta inseamna 900 de grame luate luna asta (1300 si 1000 in primele 2).
La noi inca laptaria face fata, dar vom vedea de maine cand incep serviciul cu ce ne mai laudam.

Din cauza caldurii ma gandesc sa ii dau si eu apa. Chiar acum am luat si am fiert niste apa plata, astept sa se raceasca si vedem daca bea voinicul.
Apropos...cand i-am zis asistentei ca ii fac baie zilnic s-a mirat. A zis ca acum pe calduri e ok, dar in general maxim o data la 2 zile si spalat pe cap nu mai mult de 2 ori pe saptamana ca se sensibilizeaza prea tare pielea si daca il las mai multicel nespalat stimulez sistemul imunitar. Ei oricum nu sunt murdari.
Eu insa ador momentul baitei si masajul de dupa....si bebe si mai si. Nu as vrea sa renunt l acest ritual de fiecare seara. Voi faceti toate baie+ masaj zilnic?

Aris, tinem pumnii sa revina lapticul!Poate o fi puseul de crestere sau cine stie, oricum e super ca are pofta de mancare!

Chatonel eu dezghet laptele pe bain-marie sia sa il si aduc la temp care vreau. In nici un caz in microunde sa se distrug si mai rau toate cele. Apoi il mai tin maxim 24 de h la frigider.

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

multumesc pentru lamuriri aris, manuela

io inca nu am inceput mulsul, dar ma intrebam cum sa utilizez apoi stocul :) tre sa ma-mprietenesc cu pompa electrica, are doo mulgatoare, o sa fiu ca vacutele la produs lapte

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

E Chatonel, viata grea ne asteapta. Ce simplu era cand ma puneam pe o parte si sforaiam, stateam pe net, citeam etc. si puiutul stia ce are de facut. Acum voi avea si eu ocazia sa vad cam cat mananca el la o masa...ca la san rapid executa problema...un prea il prind 15 minute sa stea la supt.

Pe mine de maine Medela ma cheama.
Mi-am pregatit si sterilizat toate componentele si sa vedem maine seara cu ce productie venim.



Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

trebuie sa ma duc sa ii iau o caditza noua de baie. am auzit ca laudati onda evolution. cat e de mare? o gasesc si in magazine sau doar pe net?
imi trebuie ceva mai mare si daca are si suport inalt ar fi grozav


Noi avem Onda evolution cu suport si e super OK. Le-a luat sotul din magazinul Happy Baby din Auchan. E foarte mare cadita, are si termometru si poate fi folosita pana pe la 1 an fara probleme.

Referitor la problemele cu lapticul, incearca sa bei lichide, sa te odihnesti (eventual rogi pe cineva sa stea cu el sa dormi daca altfel nu se poate) si dus cu apa calduta pe sani inainte de alaptat.

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

La multi ani Ghioceilor de azi:

David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art






Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009


LA MULTI ANI SI DIN PARTEA MEA

20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am o mazarica tare hoata...daca stau intinsa in pat (ceea ce fac majoritatea timpului) misca de zor..eeeeee daca pun mana pe burta SE OPRESTE...si ma oftic ca nu poate si baiatul meu sa-si simta cupchilu , ca nu vrea sa miste dc avem mana pusa pe ea....este hoata nu???

20+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:


La multi ani ghioceilor de azi:

David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art




Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Manuela77

Buna fetelor, Va multumim pentru urari!


La fel uram si noi La multi si fericiti ani lui Victor Gabriel si Isabella Elena si Anastasia

Noi tocami am revenit, toropiti de caldura de la controlul de 3 luni. Raportam 5600gr si 62 de cm. Asta inseamna 900 de grame luate luna asta (1300 si 1000 in primele 2).
La noi inca laptaria face fata, dar vom vedea de maine cand incep serviciul cu ce ne mai laudam.

Din cauza caldurii ma gandesc sa ii dau si eu apa. Chiar acum am luat si am fiert niste apa plata, astept sa se raceasca si vedem daca bea voinicul.
Apropos...cand i-am zis asistentei ca ii fac baie zilnic s-a mirat. A zis ca acum pe calduri e ok, dar in general maxim o data la 2 zile si spalat pe cap nu mai mult de 2 ori pe saptamana ca se sensibilizeaza prea tare pielea si daca il las mai multicel nespalat stimulez sistemul imunitar. Ei oricum nu sunt murdari.
Eu insa ador momentul baitei si masajul de dupa....si bebe si mai si. Nu as vrea sa renunt l acest ritual de fiecare seara. Voi faceti toate baie+ masaj zilnic?



Mamica de Radu (01.04.2009)


Eu zic ca 900 grame e foarte bine pentru un bb hranit la san.
Am auzit ca si in USA nu se face baie zilnic la bebei, mi separe aiurea.
Eu fac zilnic baie lui Raducu si o data la 2 zile pe cap.
masaj facem zilnic, este bun pentru ei.

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elilov3
va pupacesc si va imbratisez fara exceptie

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski





Eliza, nu cunosc povestea ta, abia azi am vazut clupul Remember in amintirea ingerasului tau. Simt o durere in inima. Sper sa ii fie bine unde e, si daca exista o lume a lor, sa se joaca impreuna cu Alma.

5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput