Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Aris, si al meu a avut zile cand manca la o ora, la o ora 1/2 ... am citit pe fuga, dar te intreb: el pare ca nu se satura dupa ce il iei de la san? Poate ii este sete...stiu si eu... si eu ma simt stoarsa uneori, dar daca asta micu' vrea, se pare ca totusi gaseste.

Cris_tianus, mi-ai dat idei cu tunsul, si al meu are o dunga de la cum se freaca, plus ca si eu gasesc multe firisoare cazute.

Simina, esti o graviduta frumoasa!!!

Mai citesc si revin.

FYI, pe prima pagina am gasit un link cu hainute de vanzare, acum ma uit (hainute noi, de firma...parca asa suna anuntul, eu am vazut niste chestii extrem de dragute, daca nu s-ar incarca atat de greu pozele ar fi fantastic). Poate va intereseaza.

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Maria, daca te uiti in josul paginii pe forum, gasesti toti utilizatorii logati. Eu asa am verificat. Intr-adevar nu iti spune nimic daca mai e cineva logat cu acelasi username.Aris, dar de ce vrea mancare asa des daca zici ca se satura la o masa? Ai incercat sa il pacalesti cu apa plata? Eu asa mai fac cu Eva. Bine, dar ea nu e alaptata.Se tot trezeste plangand, intr-un fel necunoscut mie pana acum. Oare viseaza urat? Ma tot intreb ce inseamna un vis urat pentru bebelusi. Imediat ce ma lipesc de ea se linisteste.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

buna ziua
mariuka va ce frumoasa este casia ce fatuca expresiva are si dulce..seamana cu tati ...frumosilor
simina.k wow ce mare s-a facut mazarica..bravos hai inca putin si vine minunea
vb de echo de sold si la noi au fost fete care au efectuat acesta analiza in urma unor suspiciuni de displazie de sold..unora li s-a recomandat sa li se plice 2 perechi de pampersi, altora, ghipsul....oricum am vazut in parc un bb mic cu piciorusele in ghips defect ..insa recuperabil
va pupacesc si va imbratisez fara exceptie

Eliza mami de
ingeras Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">remember
si de

Dimitrie Gabriel 12.11.2008 poze
*******************************************
"Viata este o ciudata comedie care amesteca impreuna si dureri si bucurii, punand lacrimi langa zambet, punand zambet langa plans.
Alexandru Macedonski



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Eliiiiii
ne-a fost dor de voi
eu am mai studiat pozele voastre pe contul comun

Maria, mami fericita de Maria-Casia (26.02.2009)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

trebuie sa ma duc sa ii iau o caditza noua de baie. am auzit ca laudati onda evolution. cat e de mare? o gasesc si in magazine sau doar pe net?
imi trebuie ceva mai mare si daca are si suport inalt ar fi grozav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ana-maria - si pediatra s-a mirat,mai ales ca dupa rotarix trebuiasa ii scada pofta de mancare nu sa-i creasca. si ea a zis ca ori e de sete,ori e un puseu de creshtere,dar oricum e f bine ca vrea sa manance. hmmm pt ea. ca eu sunt rupta apa plata nici sa nu auda,nici suzeta nu o vrea daca e uda cu apa aia scarboasa...yaaak

petra - sper sa fie doar ceva trecator si de scurta durata. am stabilit cu pediatra sa-i dau o masa de san si o masa de lapte praf. in felul asta am eu timp sa ma refac s vedem si cam cat mananca la biberon sa ne facem o idee. am observat ca e ceva in neregula pentru ca dadea drumu la san si isi bag degetele in gura. nici in protectii nu vedem lapte in plus aseara i-am dat sa manance in pat si in mod normal se uda langa gura lui pt ca ii curgea pe la colturile gurii,dar aseara nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani Ghioceilor de azi:

David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art






Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26


petra - sper sa fie doar ceva trecator si de scurta durata. am stabilit cu pediatra sa-i dau o masa de san si o masa de lapte praf. in felul asta am eu timp sa ma refac s vedem si cam cat mananca la biberon sa ne facem o idee. am observat ca e ceva in neregula pentru ca dadea drumu la san si isi bag degetele in gura. nici in protectii nu vedem lapte in plus aseara i-am dat sa manance in pat si in mod normal se uda langa gura lui pt ca ii curgea pe la colturile gurii,dar aseara nimic


Da, vad ca facem aceleasi teste: lapte ramas in protectii & balta langa obrajor

Nu stiu ce sa spun...decat ca mai avem putin pana la 6 luni, parca spuneai ca atunci intentionezi sa-l intarci, nu? Eu ma dadeam mare ca alaptez pana la un an macar (nu exclusive, desigur ) dar ma simt din ce in ce mai vlaguita, chiar daca iau si vitamine si incerc sa manac bine si sa ma si odihnesc.

Voi stiti chestia aceea cu un bebe-un dinte al mamei? Ca eu imi simt dantura slabita, consum lactate in cantitate mare si in mod constant, dar parca nu mai arata dintisorii mei ca inainte...

Plus pasta de dinti foarte buna

si spor la achizitionarea caditei pentru Alexandros, viitorul Michael Phelps

MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!
(09.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

La multi ani Ghioceilor de azi:

David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art






Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009



oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

sa inteleg ca asta e capitolul bun?!

ana-maria - sigur mananca si san si daca nu ar vrea mancare la o ora jumate i-ar fi chiar suficient sanul. problema e ca mananca mult prea des si nu am timp sa refac stocul. cand l-am lasat cu mama saptamana trecuta a balotat 150ml de nu imi venea sa cred ca aproape holisera congelatorul,eu pusesem pungute mici pt suplimentare cate 20,30,50ml...si mama a tot dezghetat pe rand ca nu ii venea sa creada ca mai vrea.a uitat saraca in 30 de ani.


Neata tufete


Aris, ai incercat sa bagi lichide in tine cu 5 min inainte de a-i da sa suga? la mine merge asta (si mai ales daca beam lapte).

Am si io o intrebare: cum prepari laptele tau congelat? Il decongelezi si apoi incalzesti? La microunde sau cum?

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput