Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

neatza' fetele...


La multi ani !

- Ana, bebe de Cris_tianus,
- Victor Andrei, bebe de Gigelica,
- Lena, bebe de Raaluca







http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza fetelor
am tras o sperietura azinoapte cumplita; a adormit bebe langa mine cand a papat la 4, si m-am trezit mai tarziu si el isi trasese perna in cap, complet peste fata; m-am speriat ca naiba, am luat perna, am luat copilul in brate si nu-mi mai venea sa-i dau drumu' groazni, habar nu am cum a reusit sa faca as ceva, ca eu special lasasem perna la capul lui ca sa stea baiatul bine. era transpirat, cine stie cat a stat si a respirat in perna.... Doamne fereste de ce se putea intampla imi e groaza si sa povestesc. luati-ma la omor va rog sa nu mai fac asa ceva niciodata, sa pun copilul la loc in patutul lui; dar e prima data cand face asa, ma gandesc poate eu din neatentie am tras perna mai aproape de el?????? ooooooooooofffffff, sunt crizata azi, cred ca nu-l mai dau jos din brate pana la majorat

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui petrean

mai fetelor..am vazut o stire azi..de-mi vine sa trec la alt lapte praf....s-au gasit larve si viermi in lapte praf

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE


in care lapte?

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!






in NAN

http://picasaweb.google.com/valna76/Poze#5330010653208223746

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

tot io, intru la raport: azi am vaccinat iar dragoana, de trei luni, am si masurat (62 cm) si cintarit (5,650KG).
Si Dragoana vrea sa sara din sezlong, s-a plicti asezata pe spate si se propteste in coate si se-avinta, doar-doar o nimeri-n picioare
Si io ma intreb ce-o fi cu ale grasimi, ca am ajuns la minus un kil(fata de cind am ramas gravi) si tot arat mai grasa cu 3-4 kile decit inainte la greutatea asta

Miine pleaca tata inapoi in ro, asa ca o sa intru mai des de-acu.
Pup fetele toate!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Ce Dragonica simpatica! E deja fetitza mare la 62 cm...o pupacim pe falcutze!


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ana , Victor Andrei , Lena
Sa cresteti mari si sanatosi !!!!
multi pt mamicile voastre !!!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

neatza fetelor
am tras o sperietura azinoapte cumplita; a adormit bebe langa mine cand a papat la 4, si m-am trezit mai tarziu si el isi trasese perna in cap, complet peste fata; m-am speriat ca naiba, am luat perna, am luat copilul in brate si nu-mi mai venea sa-i dau drumu' groazni, habar nu am cum a reusit sa faca as ceva, ca eu special lasasem perna la capul lui ca sa stea baiatul bine. era transpirat, cine stie cat a stat si a respirat in perna.... Doamne fereste de ce se putea intampla imi e groaza si sa povestesc. luati-ma la omor va rog sa nu mai fac asa ceva niciodata, sa pun copilul la loc in patutul lui; dar e prima data cand face asa, ma gandesc poate eu din neatentie am tras perna mai aproape de el?????? ooooooooooofffffff, sunt crizata azi, cred ca nu-l mai dau jos din brate pana la majorat

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David


Lasa, nu mai fi crizata bine ca nu s-a intimplat nimic !!!!



Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

[quote]citat din mesajul lui joanna27

Felicitari sarbatoritilor de azi si in special pitonasului Victor Andreisa creasac mare frumos, sanatospt gigiica si celorlate mamici.Eus unt prima care v-am urat...

Gigilica amu ca citesti si ai vreme..trimite un pm cu adresa ca azi maine nu mai e bun ce am pt Victor pls.!!!!!!!!

In rest ce sa zic ..copilul meu plange ca disperatu la tata si nu vrea sa manance de cat cand are chef..azi de la 11 la 18 nu a mancat deloc..m-m dus si i-am luat lapte praf da inca nu ia-m dat..m-am apucat iar de proba suptului si manaca la o masa 40- 60 de gr. nu tiu ce sa mai fac cu el..vedem miercuri ce zice si pediatra.
imi e ciuda ca am lapte si nu are cine sa il mamance..


[quote]

Buna Joanna, ti-am dat PM.

Saru mana de urari. Ai fost rapida de data asta.

Am putea face schimb de berbecutzi, caci Victor nu are ce suge...dar sigur i-ar place un lactobar serios...ca al tau.




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

neatza fetelor
am tras o sperietura azinoapte cumplita; a adormit bebe langa mine cand a papat la 4, si m-am trezit mai tarziu si el isi trasese perna in cap, complet peste fata; m-am speriat ca naiba, am luat perna, am luat copilul in brate si nu-mi mai venea sa-i dau drumu' groazni, habar nu am cum a reusit sa faca as ceva, ca eu special lasasem perna la capul lui ca sa stea baiatul bine. era transpirat, cine stie cat a stat si a respirat in perna.... Doamne fereste de ce se putea intampla imi e groaza si sa povestesc. luati-ma la omor va rog sa nu mai fac asa ceva niciodata, sa pun copilul la loc in patutul lui; dar e prima data cand face asa, ma gandesc poate eu din neatentie am tras perna mai aproape de el?????? ooooooooooofffffff, sunt crizata azi, cred ca nu-l mai dau jos din brate pana la majorat

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David


Sa iti treaca sperietura... si sa nu mai faci ever asta, ok?




Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetele, revin cu intrebarea de ieri vad ca nimeni nu a raspuns si chiar e o urgenta: un medic ginecolog bun care sa faca un chiuretaj si sa nu lase traume fizice unei fete al carei cel mai mare vis e sa devina mama? Eventual la polizu dak se poate?

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Rivali si Novus, saru mana de ganduri si urari.


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput