Citim impreuna Inima atat de alba -Javier Marias

Citim impreuna Inima atat de alba -Javier Marias | Autor: carminabulina

Link direct la acest mesaj

Gata s-a dat startul!

Sper sa particip si eu la acest cerc. Cumva cumva tot pun eu mana pe carte .

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 16+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Sper sa fie un cerc fain.

Daca vrea cineva cartea, sa-mi trimita PM si zilele urmatoare trimit un scan. Pare-se ca mai dureaza nitel cu scanatul, un aparat a decedat la pagina 10, am rugat pe altcineva sa ma ajute, in fine, peripetii. Atata doar ca va rog sa-mi indicati o adresa de mail si vine cartea la voi.

Angela a gasit o parte din carte www.scribd.com/doc/12766103/javier-marias-inima-atat-de-alba" target="_blank">aici.

Pentru cine nu citeste pe calculator, is sanse bune sa gasiti cartea de cumparat intr-o librarie buna. Exista o editie 2008, destul de scumpa ca sa nu se fi epuizat deja. Am mai gasit-o la diverse librarii pe net - www.librariaeminescu.ro/isbn/973-103-726-4/Javier-MariasInima-atat-de-alba" target="_blank">Libraria Eminescu are aprox. 4 exemplare in stoc, mai e la Carturari (n-am cumparat niciodata de la ei, deci nu va pot da detalii), eLibrarie.net , www.libros.ro/inima-atat-de-alba-p-6576.html" target="_blank">Libros, www.pravaliacucarti.ro/Javier-Marias-Inima-atit-de-alba-p-18839-c-257-p.html" target="_blank">Pravalia cu carti (aici cu 10% reducere), Tamada (de la ei am mai cumparat, cu mine si cartiel mele s-au comportat onorabil). Or mai fi altele, cu siguranta, am indicat numai cateva surse.

Spor la citit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian
Angela a gasit o parte din carte www.scribd.com/doc/12766103/javier-marias-inima-atat-de-alba" target="_blank">aici.



Lia, am aruncat si eu un ochi acolo si pare sa fie toata cartea . E editia veche, din 98. Daca lipseste ceva, as putea face completari!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Citat:
citat din mesajul lui liadorian
Angela a gasit o parte din carte www.scribd.com/doc/12766103/javier-marias-inima-atat-de-alba" target="_blank">aici.



Lia, am aruncat si eu un ochi acolo si pare sa fie toata cartea . E editia veche, din 98. Daca lipseste ceva, as putea face completari!!

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Ar fi grozav sa fie toata cartea. Eu m-am uitat numai la numarul de pagini - pe scribd is numai 150, in editia mea is 250. Parca era prea mare diferenta, de aceea am presupus ca nu-i tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Citat:
citat din mesajul lui liadorian
Angela a gasit o parte din carte www.scribd.com/doc/12766103/javier-marias-inima-atat-de-alba" target="_blank">aici.



Lia, am aruncat si eu un ochi acolo si pare sa fie toata cartea . E editia veche, din 98. Daca lipseste ceva, as putea face completari!!




Ar fi grozav sa fie toata cartea. Eu m-am uitat numai la numarul de pagini - pe scribd is numai 150, in editia mea is 250. Parca era prea mare diferenta, de aceea am presupus ca nu-i tot.

www.katsandogz.com/onchildren.html" target="_blank">On children
Lia si Miruna Demetra



Sint 150 de pagini de format scribid . Paginile reale sint scrise pe la colturi si apar exact 315 pagini, ca in editia mea. In plus, am citit cap coada paginile 312-313 (de pe scribid) si nu lipseste nimic. Sint erori, dar per ansamblu, cartea pare lizibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

A, pai atunci misterul e rezolvat! Avem www.scribd.com/doc/12766103/javier-marias-inima-atat-de-alba" target="_blank">cartea!!!
Angela, mii de multumiri!

Editez ca sa mai spun un lucru: impreuna cu Lilanda, o sa confruntam documentul de pe scribid cu cartile adevarate. Daca apar pagini lipsa pe net, anuntam, le scanam si le trimitem doritoarelor. Viata e frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Problema cu cartea pe scribd, sau cel putin pentru mine este o problema, e ca nu se poate copia si dupa aceia scoasa la imprimanta. Nu pot citi de pe monitor ca nu-mi place.
Dar am si motive obiective: o carte o iau dupa mine ori de cate ori am o clipa libera sa citesc, la baie, cand o adorm pe irina pe picioare, cand ei se joaca si stau langa ei, cand sting calculatorul ca Mihnea sa mearga la culcare xand mananc si tot asa. Plus ca sunt gravida si pozitia asta nu-mi prieste pe termen lung.
Lia, eu nu am uitat scanul promis din Vian doar ca am nevoie de un pic de intelegere in perioada asta care este foarte grea pt mine. Copiii nu s-au adaptat in noua locuinta si au nevoie permanent de prezenta unui adult in camere cu ei. Altfel plang, sunt nervosi e cum nu se poate mai rau. Si deocamdata eu sunt adultul care sta acasa.

Deci, daca puteti scana cartea eu sunt prima pe lista. Multumesc!

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 16+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Carmina, cred ca de pe scribd se poate face download la documente si se pot apoi printa. Iti trebuie cont, cred, da-i o treaba de numai cateva minute.

Sa-mi spui daca te descurci asa, daca nu, scanez. Si nu-ti bate acum capul cu Vian, nu-i nicio graba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Am verificat si de pe scribid cartea se poate printa, downloada, save as ca format pdf. Iti trebuie doar cont pentru logare, care-i gratis si usor de facut.

Am verificat primele 50 de pagini si pina aici, nu lipseste nimic :) Sint citeva erori (de la o corectare automata, cred), dar nu majore. E enervat totusi un "tz" care tot ia locul parantezei deschise

Revin dupa ce verific si celelalte pagini.

Spor la lectura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Acum v-am gasit si eu cu noul club deschis.

Ma bucur ca e OK copia de pe Scribd...aranjarea in pagina nu e super dar sa mai poate edita...va invidiez ca aveti atit de multe edituri si carti noi, si Polirom are multe reduceri, din pacate livrarea e destul de scumpa peste ocean.

Un weekend placut si spor la citit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Multumesc frumos! Mi-am facut cont, am downloadat am incercat sa-i dau o fata textului dar...eu nu pot citi asa ceva...are o gramada de enteruri. texztul arata ca naiba. Am incercat eu sa le scot dar ar fi o munca de Sisif plus ca pierd forma initiala a textului .

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 16+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput