FIV 232

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna,
m-am inreg de ceva vreme, o intreaga istorie... am incercat sa scriu pe forum.... alta istorie....in fine
sper sa reusesc de data asta sa se publice ce scriu, mai ales ca functionez pe alt orarasiatic si.....

nu e usor sa fii departe de casa, sa-ti doresti un copil (ii adorrrrrrrrrrrrrr) am tot timpul din lume pentru a ma dedica primilor ani foarte importanti dar.... nici-un rezultat.
Cu analize perfecte amandoi, dupa tratamente de stimulare ovariana, o laparoscopie (am cerut eu ca sa fiu sigura, schimbari de doctori (unul mai faimos ca altul) 2 inseminari arficiale am fost indrumati catre FIV.
Zilele astea trebuie sa astept CM si sa incep tratamentul cu GonalF.
Nu stiu daca sa-mi fac speranze sau nu ca de fiecare data tot superb, raspuns beton, productie maxima si eu si sotul dar.... CM vine negresit fara sa se abata de la program.

imi este de mare ajutor forumul vostru, mai imi da sperante ca poate totusi vine si la noi barza.

o saptamana buna,
castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata,

vad ca mesajul cu datele mele s-a pierdut pe undeva pe drum...

Am 36 de ani si jumatate iar de 5 ani ne straduim sa facem copii.
De acum 2 ani am inceput sirul lung al controalelor lunare si al tratamentelor fara succes (explicat in mesajul anterior).
In afara de dereglari de greutate (am fost mereu subtire si inalta) acum... am avut si variatii de 7 kg in plus in 2-3 luni. Cand esti inalt nu se vede dar tu nu te regasesti si observi in fiecare zi la haine.
In fine sa zicem ca incet incet am inceput sa gasesc si echilibrul cu Kg care nu ma deranja dar daca progresia continua oare cine stie unde ajungeam, nu?

Voi ati avut asa probleme? v-ati ingrasat?
La FIV o fi la fel? Nu e bai dar macar sa ma umflu cu rost...

In fine asta sa fie ultima mea problema ca ma ingras...

va pup de la cald si pe curand

castelana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Si eu am stat putin deoparte de forum, pt ca nu mai stiam in ce parte o sa o luam. Acum stim! FIV+ICSI, cel mai probabil in toamna acestui an.

Asa ca, Fivoase te rog sa modifici tu la mine: "biopsie testiculara reusita in luna mai 2009 la Clinica Quiron din Zaragoza, Spania. Urmeaza FIV ICSI la aceeasi clinica, probabil in toamna 2009."
Multumesc!

CastelanaC nu inteleg de ce nu reusiti, mai ales ca sunteti amandoi ok. Eu am o prietena care a reusit dupa 2 ani de incercari "naturale", amandoi ok dar nu se prindea deloc. Nu stiu ce sa zic...
Poate cu FIV reusiti, Doamne ajuta!

Miruna cum ziceti voi! Doamne ajuta!

o zi buna tuturor!



iyoana

Viata e atat de rozzzz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Castelana, cand nu sunt probleme de sanatate exista probleme emotionale legate de stresul zilnic sau pur si simplu stresul conceperii un copil.Daca vrei o parere , eu as zice sa nu te grabesti cu FIV.Un copil vine cand vrea el nu cand vrem noi.Evita sa te mai gandesti desi e foarte greu .Vei vedea ca va fi bine!

Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Salutare tuturor!

Am absentat o vreme din motive de mare,soare si relaxare maxima pe tarmul bulgaresc,apoi am stat si pe la tara cateva zile si apoi am zis sa iau putina pauza de la forum , sa redevina ce a fost candva...si acum citind ultimele pagini tare m-am bucurat sa vad reusite....

ellanik ma bucur mult pentru tine, imi dai sperante cu embrionii congelati! Sarcina cat mai usoara!!!!

iana draga wow, gemeni???? Te-a rasplatit din plin DD! EL cand ne da,atunci simtim din plin....e mai grea doar asteptarea,insa EL stie intotdeauna mai bine decat noi cand e momentul potrivit pentru a ne da ceva ce ne dorim mult de tot...Ai grija de copilasi,iti doresc sarcina cat mai usoara si tie si totul sa fie bine!

florela30 FELICITARI si tie, frumoasa surpriza ne-ai facut! Sanatate multa tie si lui bebe !

Miruna 39 admir foarte mult toate femeile care adopta copii...si eu voi face acest lucru daca mu voi reusi altfel...; totusi in paralel cu actele pentru adoptie ai mai putea incerca si FIV...gandeste-te si la varianta asta de a incerca in paralel adoptie si FIV! Mult succes!

Husky ce face bebe? Nu am reusit inca sa citesc din urma, pana la urma in burtica ta e un bebe sau sunt doi? Te cu mult drag si iti doresc toate cele bune!

fivoasele mele dragi!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Miruna39 sunt multe fete care dupa ce au adoptat un bebe, au reusit natural sau altfel sa mai aiba copii. Eu te felicit pentru decizie, am luat-o si noi acum 3 ani, insa dupa o luna si cu o luna inainte de fiv, am ramas insarcinata. Bafta multa orice vei face pe viitor. Si scrie-ne, noi te asteptam oricand la acest subiect!

Castelana, daca voi vreti FIV, faceti FIV, sunt extrem de multe cupluri fara pb, cu infertilitate inexplicabila etc, care reusesc destul de greu. Acum depinde si de varsta si de "disperarea" voastra de a avea copii, daca va decideti la FIV, noi te asteptam aici

Florela30 felicitari! sa fie intr-un ceas bun!



Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!
Septembrie e luna MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Florero FELICITARI Sarcina usoara si la termen
La multi tuturor celor care serbeaza onomastica astazi.
Fetelor, astazi este ziua a 10 a de la ET. M am cam desumflat si la propriu si la figurat.
Incep cu propriu:......sanii nu mai sunt congestionati, durerosi.....
burtica nu mai este umflata, nici o sageata , nici un semn ...nimic.
Testul de sarcina - Barza - pe care l am facut astazi dimineata a iesit negativ...
De doua zile nu mai sunt constipata.......
Cred ca undeva pe aici se termina si prima mea incercare ....mai am totusi speranta analizei la sange....poate......daca ajunge doar faptul ca temperatura bazala este inca 37, 5 mai sunt sperante.
Ma dor ovarele, capul......si se invarte totul cu mine......
Voi merge miercuri a 12 zi sa fac un test de sange.
Va pup dragele mele si va doresc tot binele din lume....voua , copiilor vostri ..., familiilor voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Kora, normal ca exista sperante.Atat ne ramane !O sa vezi ca va fi bine!
Miru, esti nebuna?De ce esti trista?Nu ai voie!Faci rau bebilor.Eu am facut test in z 10 si a iesit atat de pal incat acum ma uit la el si ma intreb unde oi fi vazut eu linia aia.Incearca si un Sure Check dar eu zic sa mai astepti.Ziua 10 e cam repede.Si nu te mai stresa.Ia uite?! Nici nu a facut 10 zile si gata.Nu ai voie sa te descurajezi!

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruma38 spune:

Ellanik multumesc de sustinere. Voi mai astepta, sigur ca nu miam pierdut speranta si vreau sa ti spun ca si o nereusita nu ma va face sami pierd speranta.Imi doresc prea mult copii ca sa ma las daramata sa de usor.Ce mamei io fi fost usor saraca cu o capoasa asa ca mine?????Voi lupta pana la 67 de ani.....asta este varsta de la care voi incepe sami pierd speranta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dragele mele,
Am intrat sa urez fetelor care azi isi serbeaza ziua de nume "La multi ani" multa sanatate, fericire si realizarea dorintelor.
Felicitari Florela30, sa te ajute DD sa ai o sarcina linistita pana la fine celor 40 de sapt.
Kora bine ai venit, pregatita de lupta?
Ellanik, Cataliina




20 +

Mergi la inceput