FIV 232

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Ellanik SUPER TAREEEEE!
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! La ce Beta ai io cred ca-s cel putin Sarcina usoara!

Florela, Felicitari!!! Sa fii sanatoasa si tu si bebe si sa ai sarcina cat mai usoara!
Asa ca mine

-ici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ala,Oanademunk, Huski,Frank multumesc din inima .
Florela , noi am fost "colege" in acea perioada .In feb am facut si eu si ...nimic.Si uite ca acum am reusit amandoua .Bravo!Bravo!Bravo!Felicitari din suflet.Cred ca esti la fel de fericita ca si mine.


Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Florela, ma bucur ca nu ai renuntat. Uite si rezultatul . Felicitari!!!!

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Florela 30 felicitari iubita sa auzim numai de bine de la tine.
Dana sunt mai bine decat ma asteptam deja ne gandim ce vom face pe viitor. Oricum vara asta mi-o rezerv recuperarii si odihnei. Vreau sa-mi curat organismul de tot ce e rau si apoi mai vedem. Cat despre sandale sper sa le rupem data viitoare cu folos.Astept vesti maine.
Fetelor am demarat programul de revenire la kilogramele optime si eu si sotul.
Super ideea cu gruparea pe clinici.
Si ca sa vedeti ca mi-am revenit pentru toate cele care au reusit sau care vor reusi.
toate sufletistele de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna39 spune:

Mesaj de Pa-pa!

Dragelor, va multumesc pentru sustinerea pe care mi-ati acordat-o in cursul perioadei de asteptare de dupa ET, m-am simtit cu mult mai bine datorita voua!
Va doresc ca toate visele sa vi se implineasca si sa fiti foarte fericite, si va asigur ca am o mare admiratie fata de voi si toate celelalte fete care se lupta pe baricadele FIV-ului, ca ultima speranta de dobandire a unui nou pui pe lume.

Eu am avut discutia de incheiere a tratamentului cu docorita mea si mi-a explicat ca nici la a doua incercare de FIV desi am urmat stimulare maxima nu am raspuns la tratament si nu am produs embrioni de "utilizabili". Astfel ca la o noua incercare nu as face decat sa produc tot un numar tare mic de embrioni cu sanse de sub 1% de "prindere". Nu vreau sa va descurajez in nici un fel dar eu mi-am depus dosar de adoptie si voi astepta cateva luni sa imi clarific mintea si sa imi revin cu corpul dupa toata tevatura asta si apoi voi re-evalua sansele de FIV vs adoptie. In inima mea sper ca sa gasesc un copilas pe care sa il crestem fericit.

Asadar, va pup si va doresc implinirea tuturor viselor!
Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Miruna, de ce nu incerci si la alt medic?Trebuie sa vezi si alta opinie.Orice decizie vei lua cu siguranta ca aceea va fi cea mai buna pt voi si va doresc sa va aduca Dumnezeu un copilas pe care sa-l iubiti si care sa va iubeasca asa cum meritati.Numai bine!

Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Miruna,
Si eu te intreb de ce nu incerci cu alt medic, sau, daca ovulezi, de ce nu incerci pe ciclu natural? Ce doze de stimulare ai avut? Cate celule a avut embrionul tau? Sunt multe fete care au reusit cu un singur embrion, si care nu a fost de cea mai buna calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Miruna sunt alaturi de tine si imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miruna39

Mesaj de Pa-pa!

Dragelor, va multumesc pentru sustinerea pe care mi-ati acordat-o in cursul perioadei de asteptare de dupa ET, m-am simtit cu mult mai bine datorita voua!
Va doresc ca toate visele sa vi se implineasca si sa fiti foarte fericite, si va asigur ca am o mare admiratie fata de voi si toate celelalte fete care se lupta pe baricadele FIV-ului, ca ultima speranta de dobandire a unui nou pui pe lume.

Eu am avut discutia de incheiere a tratamentului cu docorita mea si mi-a explicat ca nici la a doua incercare de FIV desi am urmat stimulare maxima nu am raspuns la tratament si nu am produs embrioni de "utilizabili". Astfel ca la o noua incercare nu as face decat sa produc tot un numar tare mic de embrioni cu sanse de sub 1% de "prindere". Nu vreau sa va descurajez in nici un fel dar eu mi-am depus dosar de adoptie si voi astepta cateva luni sa imi clarific mintea si sa imi revin cu corpul dupa toata tevatura asta si apoi voi re-evalua sansele de FIV vs adoptie. In inima mea sper ca sa gasesc un copilas pe care sa il crestem fericit.

Asadar, va pup si va doresc implinirea tuturor viselor!
Miruna


Of Miruna, suntem in aceeasi situatie. Atata doar ca eu am deja trei incercari (in toate cele trei incercari in total am avut 22 de ovocite din care cam 6 mature si doar o data un singur embrion de calitate C)...Probabil ca si eu voi avea de ales intre adoptie, donator sau fara copii (gand care in ultimul timp isi cam face loc in mintrea mea, probabil dintr-un instinct de conservare incerc sa ma obisnuiesc cu ideea de a nu fi mama niciodata)...asadar nu esti singura, mai suntem cateva pe aici care trecem prin aceeasi problema dar sunt sigura sigura ca intr-un fel sau altul viatza e va face si noua un cadou frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Florela30 felicitari, cat m-am bucurat cand ti-am vazut ID, te-am intalnit pe acel topic pe care nici nu s-a mai scris din martie.Felicitari!
Miruna39 si cred ca nu ti-ai citit PM.

Mergi la inceput