Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Buna dimieata, taman ce ma simteam neglijata. Multumesc. Mama tocmai face papanasii, vii? La nume problema e ca trebuie sa mearga si in italiana, ca tati e italian, noi ne gandim la Chiara, numai ca la ei obiceiul e sa aiba numele bunicii materne, iar pe soacra-mea o cheama Ada. Iar Ada Chiara ..... e ciudat. Am decis sa asteptam sa fie fetita 100 %.
Deocamdata ma ingrijoreaza placenta asta, sper din suflet sa urce, desi medicul meu, in stilul lui, a zis "oricum era cezariana", cand am intrebat de ce a zis "ca esti batrana", sper ca a glumit, pt ca dupa aia mi-a zis ca nu-s in stare sa suport durerile unei nasteri normale. Na poftim ... oricum nu aveam somn, acum am la ce sa ma tot gandesc.

Fetele, sa avem o zi fara alte vesti proaste si sa ne rugam pentru Alina, cine stie prin ce iad trec iar sufletele lor.


17 +

Mergem la niste papanasi?!felicitari pt.! sa fie sanatoasa si sa va puteti bucura de ea!
P.S Ca o paranteza ,mie imi plac numele astea : Maria,Sara,Teodora ,Andora ( suna cam ciudat ,dar e frumos)sau Bianca

miany
20+ DAVID ANDRE

17 +


Pai eu ti-am pus deja la lista
FELICITARI!!!

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Andrecluj felicitari! Sa fie sanatoasa si sa creasca maaare si desteapta. in alta ordine de idei: la 34 esti batrana? pai.... nu trece cam repede tineretea? uff... eu inca ma simt de 22... chiar daca mai sunt 5 peste. Refuz sa cred ca la 30si poti fi numit batran... de fapt... nici pe mama de 50 si.. tot nu o vad batrana


17+
bebe creste
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc, Simina.Poate poate schimbam totusi peste 2 - 3 saptamani. 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Andre sunt frumoase amandoua numele..si eu ma gandeam ca s-ar putea sa fie o problema varsta..dar 'om trai si ' om vedea...sa ne ajute DD sa ajungem pana acolo!!

miany
20+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Buna dimineata

Azi am implinit 18 saptamani asa ca fac cinste

va pup

18+


felicitari si la mai mare..pana la 40!

miany
20+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Eu sincer nu cred ca e problema varsta, hai sa fim serioase. Ce sa spuna femeia aia care a facut la pensie copilul, cu Marinescu mi se pare? Pana acum cand ii spuneam medicului meu ca imi fac griji pentru varsta, radea si imi spunea ca viata acum incepe. Ieri i s-a pus lui pata sa spuna asa, dar vroia sa spuna de fapt ca ma stie fricoasa. E devreme sa ne facem griji pentru cum vom naste, am inteles ca oricum mai incolo nu vom dormi de frica. Eu am zis asa: am incredere in medicul meu, oi naste cum oi naste, cum au nascut miliarde de femei, desi sunt fricoasa de mor. Atatea motive avem sa ne ingrijoram 9 luni si cine stie cate mai urmeaza dupa, incat intr-un fel sau altul vom naste. Sanatosi sa fie bebeii. Mie toate mamele imi spun ca atunci cand imi voi aminti de grijile astea din timpul sarcinii voi rade. Asa sa fie? 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mulumesc, Ionelamaria,. Stai linistita, nu trece tineretea, de noi depinde cum trece. Eu pot sa-ti spun ca nu mi-as da cei 34 de ani pentru 20 sau 25, e drept, as vrea sa se opreasca timpul la varsta asta. Uite, mama mea face 70, se imbraca mai vesel decat mine, e mereu colorata si frumoasa, are grija de 2 gemeni cu care vorbeste ore intregi si imi spune ca ar mai putea sa creasca 4 generatii de copii. Si iti jur ca anul trecut cand a venit la mine in Italia pe malul marii se uitau batraneii dupa ea si eram atat de mandra. Totul e atitudinea. [/i]
Andrecluj felicitari! Sa fie sanatoasa si sa creasca maaare si desteapta. in alta ordine de idei: la 34 esti batrana? pai.... nu trece cam repede tineretea? uff... eu inca ma simt de 22... chiar daca mai sunt 5 peste. Refuz sa cred ca la 30si poti fi numit batran... de fapt... nici pe mama de 50 si.. tot nu o vad batrana 17+bebe creste Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"[/quote] 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

fetelor ,va pup ..ma duc la treaba ..

miany
20+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Off, ce veste trista.
Alina, ma rog sa va dea bunul Dumnezeu putere sa treceti peste acest necaz. Sa stii ca noi suntem alaturi de tine.

------------------------
21+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Pauza pentru mine..ma apuc de:
Vorbim mai tarziu!!

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea!Poate ca nu stiai cat TE IUBESC!!

Mergi la inceput