Leoaicele DC*(38)*-in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Adi, atunci ne luam de mana
Ce serbati duminica ?
Mi-e mi place tare mult meniul Garnitura rece ce-mi vine in minte e salata de cartofi cu maioneza si dupa gust patrujel/ceapa storsa/oo/cascaval.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Daria,eu iti dau doua maini..si ptr anul trecut..:)

Duminica..serbam cam fara chef 40 de ani de cand s-a nascut sotul...
peste o luna urmez eu si nu sant tocmai fericita insa eu macar sant sigura ca nu fac nici o petrecere,imi fac un tort (mi-am si ales retete)ptr acasa..in caz ca -mi trece pragul cineva.. si-mi voi petrece ziua intr-un centru de frumusete..ma tund(putin) ma vopsesc,cosmetica,manichiura/pedichiura,sauna,masaj,poate o impachetare ceva... merit asta(zic io)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

sa-ti traiasca sotul, ce fain ca va aniversati , bucura-te mai ales ca te rasfeti si tu

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La multi ani sotului tau, Adi! Sa fie sanatos si fericit, sa i se implineasca toate dorintele, sa aibe parte de multe bucurii alaturi de voi!!
Ca de obicei, ai in cap un meniu excelent pentru petrecere! Toate suna ff bine, friptura de pui facuta dimineata e buna ideea, la pranz doar o dai un pic la cuptor sa se incalzeasca! Garnitura poti fierbe cartofi 5 minute, ii pui in tava cu ulei si cu arome pe deasupra sa se rumeneasca...iar cu 15 minute inainte de a servi friptura ii incalzesti un pic, dar suna bine si ce-a zis Daria!


_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza
De cand vreau sa scriu si n-am mai apucat..

Dodo,sper sa fie bine intr-un final,imi pare rau ca dai peste asa medici.

Dany,ma bucur ca totul s-a sfarsit cu bine.Imi pare rau ca a trebuit sa treaca prin toate alea,dar macar acum puteti sta linistiti.

Daria,poate totusi reusiti sa veniti la mare...

Adi,la multi ani sotului.

Annie,distractie placuta la Dubai.

Ioana,imi place cum povestesti.Fetita ta e o scumpa si o dulce.

Aaa am vazut si poze cu Isa si Bogdanel si cu Emma.Sunteti frumosi toti.

gasca.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Sal'tari si din Bacau!

Azi, vremea se prezinta cam nasol...cand soare-cand nori... nici temperatura nu e foarte-foarte... Motiv pentru care sunt cam dezorientata...nush' daca sa ne aventuram la plimbari prin parc sau sa stam, plictisite, in casa...
Ieri, dintr-odata, a inceput sa ploua....dar serios nu gluma, s-a lasat si cu gheata...destul de marisoara...deh, nasol rau...

Fii-mea a descoperit, ieri, filmul de anul trecut de la mare si numai la asta vrea sa se uite... Cand se termina o luam de la capat si tot asa... Cunosc replicile si pasajele, la minut, de acum....
Cateodata o apuca si vine, smiorcaind, la mine, cum ca: "hai pa a bapa! vea shi eee!" (in traducere libera: "Hai sa mergem la apa- mare! Vreau si eu!!!") Si, apuca-te sa-i explici, iar si iar, ca inca nu e de mers la mare, ca afara ploua ... Mda...ma rog...

Ieri, am bolit, aproape toata ziua...Gastrita sau nush ce...ideea e ca am avut dureri, arsuri cumplite la stomac...de fapt, pana in gat le simteam...aiurea rau...noroc, ca a venit sora-mea si a luat-o pe
Mitzu cu ea la scoala...caci, altfel, nush cum m-as fi descurcat....Am bagat juma' de farmacie in mine, Rennie, Nospa forte, Omez etc... Am baut si o tona de ceai, de tot felul...si abia pe seara ce m-a lasat... Groaznic...

Annie, te astept, cu mare drag, in Bacau!
La party rock n-am fost...deoarece n-am avut cu cine sa o las pe fii-mea...iar cu micuta...n-aveam ce cauta acolo....cunosc atmosfera ...deh...din tineretile-mi nelinistite...
Mercic pentru aprecieri!
Cat despre bebe 2, mi-l doresc enorm...dar mai tre' sa pun una-alta la punct, in ce priveste sanatatea-mi...si...cum o vrea Dumnezeu!

Sper ca esti ok si ca ai trecut de faza "comme ci- comme ca"! Pe unde ati mai calatorit, azi?

Katty, mercic!
Pana la urma cred ca am sa-i iau un WEBKINZ...ca n-am scapare... cand vede reclama...e terminare...

Si mie imi pare rau pentru Michael Jackson! Desi, nici eu nu am fost un mare fan al star-ului...au fost, totusi, cateva melodii ce le-am apreciat si, inca, le apreciez... Chiar m-a intristat vestea disparitiei lui! A fost si ramane un mare STAR al muzicii pop, pana la urma!

Gabi, o pentru super-mami!
Un pentru strumfi!

Daria, multam fain!
Hai ca nu te las singurica si te sustin... Titlu de capitol: "nicinoinumergemlamare" ...
Deh...ultima solutie: ma inchilotez in costumul de baie, imi agat ochelarii de soare si ma postez, cu figuri, in fata....televizorului...uitandu-ma, alaturi de fii-mea, la "filmul" turnat anul trecut pe litoral... Il pun pe sot sa "urle" din cand in cand..."Porumb fiert avem!!!!...Poftiti la gogoasa infuriata!!!" si am asigurat atmosfera... Temperatura ridicata, oricum , avem in casa...

Spor la si la ! Ce gatesti bun? Da idei ca mintea mea nu mai produce nic'....

Adi....mey....m-ai lasat ....cu pregatirile...Rulourile suna foarte interesant...cred ca sunt si delicioase!
Cu friptura...nush ce sa spun...nush ce gust ar avea rece...dar daca ai face o salata, cu piept de pui ? sau o salata de peste cu lamaie....ceva racoritor... (ca tot este dezlegare la peste...in perioada asta)....ma gandesc ca ai spus: bufet rece...
Deh...e doar o parere...

Ah...si, sincer...la slaninuta cu ceapa ma bag si eu...oricand...

Fetele dragutele, va urez o zi faina, in continuare si weekend pe masura!



www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...

Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )


De prin viata...adunate! ""


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, merci pt un asemenea mesaj ideea e dementiala
Sanatate tie si o zi frumoasa.
Si felicitari pt ce ai facut pt Sebi

Ledi, nicio sansa nici cea mai micuta sansa e prea departe dtpdv marea asta frumoasa

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

http://family.webshots.com/photo/2510223950073423547ForsII
cretu' de fii-miu.:)

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Mey fetelor...pana sa apuc eu sa raspund...ati trecut la pagina doi...La mine "e grele" si cu scrisul si cu postatul raspunsului... Adica, ma apuc la o ora si risc sa-l termin si sa-l trimit dupa, alte cinci ore...
Mai vine fii-mea si-mi arata nush ce, mai stau de vorba cu ea, caci altfel risc sa mi-o fur......mai suna telefonul: sora-mea (vorbim cam 20 de minute, in genere...)...mai suna, una dintre prietene, intotdeauna se nimereste cand scriu pe DC...vorbesc si cu ea cam 15-30 de minute...si uite asa ma trezesc ca raman in urma cu raspunsul......

So (cunosc...fara "deci" la inceput de text...)...dar mi-s scuzata, cred:

Adi, LA MULTI ANI, sotului!!! Multa sanatate si impliniri!

Te felicit pentru minunata idee de a-ti serba ziua! Cred ca si mie cam tot aceeasi "atmosfera" mi-ar placea...Mai ales un masaj...si dac' se poate facut de un iepurash (in traducere-tanar) ochios si plin de pachetele... deh...daca stau bine si ma gandesc...n-ar fi rau nici un "Russel Crow" sau un "George Clooney" ...De fapt...ar fi mai mult decat ideal...

Ah, vad ca si Daria a dat ideea unei salate......dar si ideea lui Katty e ...

Daria, ! astept sa se materializeze reportajul si sa aud ca Sebi va pleca in Austria! Atunci, voi fi cu adevarat multumita si fericita! Doamne ajuta!

Mercic pentru urari! Azi e mai binisor...sper sa o tin asa...

Ledi sar'mana!
Ce-ti mai face strumful?

Fetele, va tzuc si ma car sa-i dau fii-mii sa manance...
O pentru fiecare!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis devenit realitate!


Mitzu si...perlutzele...

Ioana, mami de Maria-Elena, alintata, Mitzu ( 5 septembrie 2006 )


De prin viata...adunate! ""


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Ledi, ai un strumfel bucalat super-haios si dragalas! Ptiu, ptiu!
Yoanna, ca de obicei, super-simpatica! Abia astept sa-i iei Mariei webkinz, sa stam sa "dezbatem" pe jocuri si idei de amenajat locuinta lui...
Cu MJ, am zis ca nu eram nici eu fan, am avut oczaia sa merg la concertul lui din Bucuresti din 199..toamna, nici nu mai stiu in ce an a fost, dar exista regretul disparitiei unui geniu al muzicii contemporan!

Adi, am uitat sa-ti zic ca te-am invidiat in secret pentru ideea de petrecere a zilei tale...astept sa vaz si materializarea ei...

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput