Strumfi de 2 ani! La multi ani! iul-aug 2007 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.a
carla ea vorbeste cu burtica,noi suntem la alta etapa,abia astept intregirea."ce faci bb?ce mai faci tu?bb nu do'mi" si zdranc ii trage una la burta.eu pe al doilea il vad saracu' agatat de o tzatza si eu alergand dupa elisa...
alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 15+

povestea noastra...


Te vezi bine, cam asa e la noi acum . Si mai e partea cu un copil agatat de o tzatza si celalalt calare pe voi 2, eventual pe un scaun prea mic pentru 3. Saby profita acum ca o iau in brate, in timpul sarcinii am luat-o mai rar, aveam interdictie.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******mare2009 *******mare(2)2009 *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Alina.a sigur nu ma caracterizai pe mine mai sus? Adica "e un copil activ dar care se plictiseste fff repede si cel mai bine se simte cand o inveti ceva,sa povestesti,sa fie intre oameni non-stop,mult mai mult o atrag activitatile astea intelectuale decat sa alerge mingi sau alte chestii sportive.inebuneste cand ramanem numai noi doua in casa". Mai putin partea cu copilul Adica nu stiu daca zodiacal ne putem imparti in 12 stereotipuri dar mai sus m-ai descris destul de bine. Si daca va ganditi cum se comporta femeile din gemeni, ma gandesc sa ma luati drept exemplu .

Fetelor, nu va plangeti, copii vostrii sunt mai mare decat era Vlad si eu stateam la alaptat cu unul in brate si altul calare pe mine. Ma uit acum la Vlad, pe luna ce trece e mai matur, altfel decat la 2 ani, altfel decat la 3 si are o capacitate de intelegere mult mai mare. Si se cunosc si cateva luni, in plus fetitele sunt mai dragute cu fratiorii/surioarele mai mici.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

helou fetele
cu intarziere,la multi ani mihnea,sa cresti sanatos si voios!
am vazut poze de andicu,filip e superb,emana caldura..iar decolteul nu l-am reparat,m-am uitat doar la fata lui andicu care e tare zambitoare,dar o sa ma reintorc sa ma chiombesc si eu
nico,vreau si eu reteta de sirop de visine,chiar am luat 2kg ca erau mai mari ca ciresele..io mai fac sirop de capsuni dar ala e un kg capsuni si 2 zahar.
vio,oanamada????
ma duc la treaba
zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Miky nu am gasit repeta pe net. de fapt am gasit ceva, semana dar nu rasare .
Georgi nu prea m-ai nimerit. Eu le fac asa pe fuga, la ochi. Nu stiu cate visine am avut . Cam 2-3kg fara samburi. Am pus 2 kg zahar, le-am lasat in frigider 2 zile (nu am avut timp de ele). Dimineata siropul l-am pus putin pe foc, iar visinile in palinca (anul trecut am facut o visinata foarte buna si incerc sa repet figura; pe langa visine mai pun coacaze si zmeura). Siropul de visine il pun cald in sticute si le sterilizez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Violetan, arhady si ddanagh am raspuns PM pupici

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

v'am poopat!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

v'am poopat!

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*



Si noi pe tine, dar stii ce inseamna "poop" de la "va poop" asa cum scrii?

Clau 27+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am reusit sa triez la maxim pozele.... aici .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

deniss zici ce te cunosc?abia astept sa povestim odata face to face si elisa intre noi ca ea sta acolo unde se vorbeste mai mult.pozele sunt suuuper mie tare mi-a placut resortul ala,mai vreau.ce fain ca ati avut ajutoare si ati vazut si programul de noapte.si ce misto sta cu colacul dodo,uite ca idiotii de noi nu i-am luat colac la fata.si vlad e ca o domnisoara de la cum zambeste pana in vf firului de par,asa delicaaat,cred ca-l mananci toata ziua.mama si are dodo niste ochi,cu genelea alea cand o sa le prinda secretul o fi jaaale!si nu in ultimul rand cuplul de slabanogi tu si barbatu-tau ca a slabit parca si el.sunteti tare dragutzi amandoi,o familie reusita!al meu e la cealalta faza cine are burta mai mare.si pe mine m-a distrat parcarea de carucioare,la noi era mai mica.dar la aqua parc nu ati fost?si ce se mai speria eli de spiderman.ati prins concursul de mis?era tot proba cu oul intre buci?
carla cu singuranta va scoate parleala si eli la capitolul ridicat in brate,nici eu nu am voie si uite ca dupa-amiaza o tin mai mult pe tanti sa o puna in scaunul de masa,de masina,pe topogan,etc numai sa nu o ridic

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 15+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

jadi,am vazut si eu poze,tare frumoase,un resort cu multa vegetatie,mi-a mai placut si plaja parca fara asa multe pietre..lanoi erau de nu puteai intra fara papuci..aaa,imi place dodo de mor,cu parul cret si ochi mari si rotunzi..iar tu esti slabaaaa..vreau si eu..adevar graieste barbate-miu cand ma numeste casalot esuat



Mergi la inceput