Dulceturi si papanasi (314) Ramonaiani,vine bb2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Prisi, niste poze nu pui de la nunta...sau macar cu carliontata cea frumoasa.M-am uitat, iar, la pozele cu catelusii, e o dulce, dar in poza cu bebe in brate si Mirunica,iti sta super bine, nu te atrage ideea?

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
) si am sunat la miss-care nu era in sala- sa mearga la el sa-l linisteasca si sa le spuna fetelor sa-l lase-n pace, ce tot imi pupa mie baiatul, o fi el frumos si cel mai mic din grupa dar asta nu inseamna ca n-are personalitate si ca tre'sa stea la pupat cand vor ele .


Lol, vai de nora-ta!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui prisi
ca ne vom odihni la pensie



Daaaa? Adica Miru o sa-si creasca singura copiii?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


La multi ani, miaunici !
La multi ani, mami25_7 !
La multi ani, navicula !

Sa fiti sanatoase, fericite si iubite, sa aveti parte numai de bucurii alaturi de cei dragi.




Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)


asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, nu-i chiar asa, nora o sa fie fericita, dar dragoste cu forta nu-s de acord .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui prisi
ca ne vom odihni la pensie



Daaaa? Adica Miru o sa-si creasca singura copiii?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


pai poate ii face mai devreme, in Romania se iese tarziu la pensie

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Papanash, pt pasaportul Mariei noi nu am fost la sediul de pe Nicolae Iorga, am ales o sectie de cartier. Si nu am avut decat o persoana in fata, aveam cererile scoase de pe net si deja completate, totul a fost f rapid. Acolo nu era ghiseu separat pt copii, dar nici nu a fost nevoie, dupa cum ti-am scris.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

referitor pedepse, ca era vorba pe-aici
eu nu-s de acord cu ele, consider ca sunt prea mici ca sa constientizeze asa ceva, eu incerc inca cu vorba, ridic putin tonul cand nu mai pot, dar fara rezultat, asa ca tot cu vorba buna si distragerea atentiei imi iese.
sau de exemplu, ieri a mancat struguri, i-am pus unul intr-un castronel si a mancat aproape tot, la ultimile boabe a inceput sa se joace cu ele, le zdrobea de picioare si mocheta, i-am zis de 2 ori ca nu-i frumos, ca strugurii se mananca, si cum el zicea 'nu-nu' si continua sa le zdrobeasca i-am luat castronul si gata. a protestat un pic aruncandu-se pe jos dar si-a luat repede cartea si a inceput sa citeasca .
vorbeste non-stop, ma intreaba tot ce vede, nu-i tace gura deloc, turuie de caand se trezeste pana adoarme.Cand ne culcam zice ' ssst-nani' si mai nou 'mami okii chis' ( asta-i de la gradi, cica sa inchidem okii si daca eu nu-i inchid imi baga mana-n oki (sper ca asta-i doar de la el ).
ma impresioneaza ca are un coleg de grupa mai mare cu 2 luni care sta mai tot timpul la colt, se duce singurel dupa usa si sta acolo cu fata la perete. Nu il pedepseste nimeni, missele sunt cu spatele la el sau sunt cu alt copil, m-am uitat cu mare atentie sa vad daca-l pedepseste cineva acolo si nu e asa, se duce singurel la colt si sta si jumatate de ora acolo. Am intrebat ieri pe miss si cica probabil asa e pedepsit acasa, ca ele nu pun pe nimeni la colt, pedeapsa lor suprema este sa-i puna pe scaunel sa stea 5 minute, dar asta numai in cazuri mai grave, ca de regula se rezolva problemele conflictuale prin imprietenirea adversarilor ( ii pune sa-si dea mana sau sa se pupe ) si recompensa pentru fapte bune pt exemplul tuturor, cu buline puse pe tricou ( rosii,albastre, galbene-functie de comportament).

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Azi Maria statea in mijlocul sufrageriei si a inceput sa planga, a vazut ca ne pregatim de plecare si a stiut imediat ca mergem la gradi. Am dus munca de lamurire cu ea ca nu are de ce sa planga, ca merge si se joaca putin cu Bruno si Panda, apoi se da pe tobogan, se uita la desene cu soricelul Jerry si cu motanul Tom, apoi papa si mami si tati merg cu ea la Chitzi si la Hama la mall. Am repetat placa la nesfarsit, de cand am plecat din casa si pana in interiorul gradinitei, punand-o si pe ea sa-mi mai raspunda la intrebari astfel incat reuseam s-o potolesc putin. Desi a plans mai mult, parca intensitatea a fost mai scazuta Asa ca zic ca a fost mai bine decat ieri, a parut sa accepte mai bine ideea de gradi.
Nu stiu daca a mancat, nu mi-am dat seama daca era sau nu in sla de mese, camera e amplasata la o inaltime mare si nu poti deosebi copiii decat eventual dupa imbracaminte.
Din fericire dupa masa i-a scos afara, ceea ce cred ca a multumit-o si pe Maria si a facut sa i se para ca timpul a trecut repede si intr-un mod placut.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Cecilia am poze si cu Miru si de la nunta , dar nu am avut timp sa le incarc, poate reusesc zilele astea , weekend-ul trecut am fost la Sibiu la ziua unei fetite si am fost putin prin oras, a fost tare incantata de porumbei si de fantanile din Piata Mare

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput