Dulceturi si papanasi (314) Ramonaiani,vine bb2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani, miaunici !
La multi ani, mami25_7 !
La multi ani, navicula !

Sa fiti fericite si implinite alaturi de familie, iar puiutii sa va aduca numai bucurie !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Buna dimineata,

Am dus fata la gradi. A plans 10-15 minute regulamentare pentru a 3-a zi.

Stiu ca se zice sa nu intrerupi si sa duci copilul de luni pana vineri dar fiecare copil este unic (mie nu-mi plac regulile astea rigide, si cata psihologie si functionarea creierului or sti cei care le fac).
Si mai cred ca mama simte cel mai bine cum gandeste si simte copilul. Eu am simtit-o obosita de schimbare, dornica sa-si regaseasca vechiul ei program, echilibrul cumva (in somn a si scancit nisip, parc, si i-am promis tot in somn ca o duc dimineata si a tacut). Sunt foarte hotarata sa nu-i fortez adaptarea.

Azi a plecat voioasa la gradi, n-am avut probleme mai mari ca marti, de exemplu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani, miaunici !
La multi ani, mami25_7 !
La multi ani, navicula !



Ramonaiani nastere usoara!


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Hai Ramonaiani! Haide Bebe!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

buna dimineata, merci de cafea.
azi mergem la pasapoarte cu Andrei si nu raspunde nimeni la telefon sa-mi dea si mie niste detalii, adica este un ghiseu prioritar pt copii, cat dureaza toate formalitatile etc. fiindca-i musai sa fie amandoi parintii nu putem merge decat dupa 15.30, adica dupa somnul lui Adi. Luy, parca voi ati mers de curand acolo, cum ati facut ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Astazi a plans un pic fiindca nu voia inauntru, voia afara la masinute, dar s-a linistit repede.
Ajunsa acasa il vad in clasa cum se tavalea pe jos, era luat mereu in brate de 2 fete marisoare ( au after-school si fetele de clasa a 4-5 tot insista sa stea cu piticii, fac dansuri si jocuri impreuna, dar Adi nu le suporta ca-s prea insistente ) si am sunat la miss-care nu era in sala- sa mearga la el sa-l linisteasca si sa le spuna fetelor sa-l lase-n pace, ce tot imi pupa mie baiatul, o fi el frumos si cel mai mic din grupa dar asta nu inseamna ca n-are personalitate si ca tre'sa stea la pupat cand vor ele .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna si de la noi
suntem bine sanatosi dar ffff prinsi , intai nunta ,apoi cu casa, in weekend am fost iar plecati din oras, iar saptamana asta a fost de cosmar la serviciu , eu sunt obosita, acasa e o mare dezordine, copilul e din ca in ce mai solicitant, tot vrea sa stie , la toate vrea sa ma ajute dar bine ca suntem sanatosi ca ne vom odihni la pensie

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Ramonaiani nastere usoara si refacere rapida



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Carpatina multumim de grija


La multi ani!, miaunici
La multi ani!, mami25_7
La multi ani!, navicula

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

am vazut o gramada de poze , nu stiu daca am retinut pe toata lumea dar incerc , m-am emotionat tare la pozele frumoasei balerine, dar si a Andreiului preferat la balaceala ,pe frumosl Andrei de Nana, l-am vazut pe Robert de Mad, Cristi de Cecilia,Daria de Erina, Adi de papanash sper sa nu fi uitat pe nimeni, aveti niste copii superbi

Luy felicitari pt acomodarea la gradi, mai e putin si nu o sa mai aiba fata probleme, succes

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput