*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (59)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu mi-am luat o ora liber pt sufletul meu ...asa ca recuperez, ca sunt la cap trecut.

Diana, si noi tot fara dinti. De luat in greutate, nu a mai luat in ultimele 2 saptamani
Nu vrea sa pape decat borcanel cu morcov, orez si vitel, sau morcov, cartof si pui....evident ca se constipa d ela ele

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Spiridusule, nici pe mine nu m-au vizitat deloc rusii. Si eu am zile in care nu ma mai recunosc. Imi vine sa fug in lume de nebuna. Sunt antisociala, nu vreau sa ma deranjeze nimeni si nimc.

Fii-mea tipa de zor in dormitor...halal liniste

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ora mea s-a transformat in 10 minute ...asa ca tot la cap trecut sunt.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Dandusule, vreau si eu in club. Sa-mi zbengui dosul pe boxe. Si sa-mi pun maieu mulat sa-mi admire pustanii tzitzili ...ca pe intuneric nu vad ei ce varsta am
Eu propun sa lasam copii cu sotii si noi sa mergem in 3, ca fetele, in club.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Legat de hoti si scenarii...noi in Bucuresti stam in camp. La parter avem pereti de geam de sus pana jos . Aici, la mare, stam la parter si avem tot peretide geam. ma gandesc cateodata cum urca hotul pe terasa si intra direct in dormitor
anul trecut eram singura c o vecina din bucuresti la mare. si cum stateam in pat seaa, ma gandesc ca dc intra vreunul peste mine? si pun manape telecomanda si trag obloanele. A duoa zi pe plaja, ne intalim cu niste cunostinte din Bucuresti care ne povestesc cum au intrat hotii pete ei, la etajul 1, intr-o vila putin mai incolo de blocul nostru.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Holla Amigas

Am fost la dr azi pt vaccinul de 6 luni(desi are 8 luni si o zi), floare la ureche pt curajosul meu mic, are 7,300 kg (a luat 1 kg in 2 luni) si 74 cm (a luat exact 30 cm de la nastere). Gingiile sunt inflamate, deci ne pregatim de dintisori, va trebui sa facem un control la ortoped pt ca a inceput sa tina laba picioruluii stang stramba in interior ( el a avut pb cu dreptul inainte) si s-ar putea sa fie nevoie de decalotare
Azi cred ca a zis "tata" dar nu sunt sigura pt ca el pana acum zicea "da-da-da-da"....mai astept sa vad pt ca e usor de confundat "t" cu "d", dar cu siguranta se pregateste sa zica mama, pt ca a spus "ama", "eama"...exerseaza puiutul.
Dandusel, Oceanborn, Olivia si Criss m-am regasit in povestirile voastre. Mie mi-e frica de nu se poate de intuneric. Noaptea cand ma duc prima la culcare, daca a fost geamul deschis la balcon ii zic lui iubi sa vina cu mine si sa verifice camera si sub pat!!! ca altfel nu pot sa intru in dormitor Noi stam la curte si casa are 2 etaje + subsol. NICIODATA nu ma duc noaptea singura la etajul 2 sau la subsol chia daca e iubi acasa. Am vazut eu in filmele horror ca la subsol se intampla chestiile nasoale n-as putea spune de ce mi-e frica, mai mult de fantome cred.

Revin ca vrea iubi calc

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Asaaa...cu frica...

Prima noapte in Franta cu iubi la ai lui acasa...ne-am dus seara in camera noastra si ne uitam la tv, acum sa ne culcam ca era tarziu si a stins iubi tv-ul, dupa 5 min si lumina...cum erau obloane la geamuri era asa un intuneric bezna de am inceput sa urlu imediat de frica si am tras plapuma pe mine...iubi ma dezveleste si cica e ok...am inceput sa plang instantaneu in momentul in care nu mai eram protejata de plapuma...eram vulnerabila in calea monstrului domne da' era un intuneric de puteam sa jur ca sunt oarba

Si cu dr am uitat sa zic ca ne-a zis NU la premergator. Cica a fost interzis in anumite tari,printre care si Canada dini cauza pb care le poate face soldului. Si mai ales cum am avut noi displazie categoric NU.

Imi place la nebunie semnatura ta Mirtha si celelalte poezii scrise de Mav si Cherie

Mamiseli adorabila Mirunica cum a adormit i carucior

Fuuuug iar ma zoreste iubi, nu pot nici sa respir de el glumesc

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Pupici mamicutele mele dragi!
Tot restanta sunt la citit ...promit cand vine frigul sa recuperez...nu tine, nu?
Maine plec cu sotul si puiutii la mare pana luni (in Venus ne cazam). Nu's prognoze prea bune, dar sper sa nu fim asa baftosi si sa prindem numai ploaie. Am un nod in gat cu drumul cu Luca (ca abia sta cuminte pana la Ploiesti) si sederea cu el acolo..dar ma descurc eu cumva ca sunt fata mare.
E maraici rau de vreo saptamana...ziua..ca noaptea sunt obisnuita deja cu 4-5 treziri. Nu vrea domne nici un dinte sa iasa si-mi chinuie baiatul atat. Am facut o conventie cu ei (cu dintii)..daca tot il chinuie de atatea luni, sa binevoiasca sa iasa vreo 4 odata sa stim o treaba
Vroiam sa va raspund la multe dintre voi si nu mai apuc in seara asta.. Va pup dulce pe fiecare in parte si sa ne auzim cu bine la intoarcere.

P.S.: daca reusesc, va scriu sigur si de acolo


poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

hello, intru in special pentru lauramiron sa o scap de complexe
in vacanta cu bb mic si frate mai mare nu e tot timpul roz pentru bebe. nicole cat e ea de calma si dragalasa ne-a explodat de cateva ori, mai ales in ultimele zile din cauza oboselii acumulate (dormit in carut/masina/pe colac la piscina etc) nicole are inca 2 somnuri de zi, sau unul + unul lung noaptea si nu prea puteam sa i le facem in pat caci nu mai ieseam nicaieri.

12 ore cu masina am fost noi anul trecut in italia, eu gravida si laura d 2.5 ani. e nasol. cu 2 copii nu m-as incumeta, si nu pentru o saptamana numai. noi acuma am mers 6 ore si a fost pe limita. lui nicole i-am schimbat o data pampersu (apropo, la dus a facut un mega kkloi de a trebuit sa schimb si body si pantaloni ) si i-am dat sa manance in masina in mers cu lingurita din borcan.

altfel zis, in concediu fara copii nu am fost niciodata, da' tare mi-as dori de ex sa vad piramidele ca am ramas restanta cu ele.

cherie, ma bucur ca mai dai pe aici, pun poze si dau link.

vreau si eu link cu pozele tale btw, si ale diamishei? vazui vorbe de lauda si sa stiu de ce

maria_k ai o fetita superba, dulce si blonda. seamana cu fi-mea

apropos de concediu - in casa am avut pana si pat de bebe in dormitor iara jos tarc si scaun de masa. toate de calitate buna. eu una am ramas paf de facilitatile pentru copii mici. jos palaria frate


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Amalia drum bun la mare si distractie placuta . Sa aveti zile cu mult soare si linistite

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput