Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Multumesc pentru urari! Si voua sa va dea Domnul bebei sanatosi si tot ce va doriti!

Laura 19+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?target=viewDetails&operation=authenticate_user®istryNumber=81762900&from=registrySearch" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

gata, venit, bebe bine, masa bine
bebe foarte activ - maine ma duc si la sange

17+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

raluci_b asa,bravo,ai inceput tu cu vestile bune!felicitari!
lacramioara draga mea sti cum e in viatza, trebuie sa ne uitam inainte si sa traim prezentul.daca era sa ma gandesc la ce a fost nu mai faceam eu nici un copil si ar fi fost pacat.totul se uita cu primul zambet,prima mangaiere,primul "mama" si mai ales acum cu "mami te ubec".si pt ei merita sa facem orice!lasa ca vezi tu mamico ce te asteapta si stiu pe cineva care va pierde enorm,dar a fost alegerea lui...
miramar intrebai in capitolul anterior de saltea,eu am optat pana la urma pt una ortopedica normala,cu fata vara/iarna(le tine de cald iarna la spate mai bine) asta desi elisa mea il mosteneste pe sot cu alergiile si nu am avut probleme cu ea.aste cu diferite umpluturi mi s-au parut mofturi si mode...adica acum s-a descoperit ca una face minuni,maine ca alta...

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 15+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

gata, venit, bebe bine, masa bine
bebe foarte activ - maine ma duc si la sange

17+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro


BRAVOO!!!
Unde te-a trimis pt analize??? si ce ti-a zis sa faci drytest sau triplu test???

Eu am facut drytest la Medsana si rez au zic ca mi-l trimit pe fax in 2-3 sapt


19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

gata, venit, bebe bine, masa bine
bebe foarte activ - maine ma duc si la sange

17+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro


BRAVOO!!!
Unde te-a trimis pt analize??? si ce ti-a zis sa faci drytest sau triplu test???

Eu am facut drytest la Medsana si rez au zic ca mi-l trimit pe fax in 2-3 sapt


19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea


triplu, totul se face la ei in clinica si dureaza 10 zile, analizele le primesc pe mail

am intrebat de crema de epilat, d-ul doctor zice ca este ok, de asemenea am intrebat de mare si de soare, si a zis sa ma duc linistita doar sa nu stau in orele interzise si sa nu intru daca apa este rece.

17+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bravo, Raluci!

L-am intrebat si pe dr. Kovacs de mangaierea burticii si a spus ca atata timp cat e facuta usor e ok.

Laura 19+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/ControllerServlet?target=viewDetails&operation=authenticate_user®istryNumber=81762900&from=registrySearch" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Am intrat sa va salut si eu, fetelor, sa urez Laurei G. sa fie foarte oarte fricita, sanatoasa, intr-o familie care sa ii aduca numa soare in viata. Alina.a, , sfaturile tale sunt foarte utile, m-ar interesa modelul de carucior de care vorbesti si de baby phone. Eventual daca se considera reclama imi poti trimite un pm? Pentru ca eu sunt zero la ceea ce inseamna calitate in domeniu, dar as vrea ca bebe sa aiba un carucior comod, saltea la fel. Iti multumesc.Lacramiora,, vroiam si eu sa-ti spun de mai mult ca te admir pentru felul in care rezisti. E adevarat ca ar trebui sa fim puternice pentru bebeii nostri, dar sa fim seriosi, avem si noi un suflet de care trebuie avut grija. Pe mine m-a ajutat foarte mult mesajul tau in care spuneai ca noi macar avem p cine astepta si iti multumesc, pentru ca nu stii cat adevar a fost in cuvintele tale. Sa iti dea Dumnezeu multa multa forta si pe viitor!La noi tati a stat doar 2 zile, dar macar am avut un motiv sa merg la ecograf cica sa i-l arat pe bebe, cand colo ardeam de nerabdare sa-l vad eu. E bine, dezvoltat, placenta arat mai bine, asa ca mergem inainte. Va pup pe toate, mult noroc la rezultate pentru fetele care fac acum TT. 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Fetelor, am intrat si eu in randul paranoicelor, si spun asta cu dovezi am scris azi despre studiul din Franta care facea o legatura intre trisomia 21 si boala alzheimer. Mama lucreaza in psihiatrie si m-am gandit sa o sun sa intrebe pe acolo medicii. Saracuta a mers la unul din cei mai buni medici din spitalul din iasi sa intrebe... si medicul a declarat ca este o problema... dar nu cu bebe sau cu trisomia 21 si nici macar nu exista o legatura intre tr21 si alzheimer, proplema e la mine... sunt paranoica.... .


16+
bebe creste
Un copil poate oricānd sa-l īnvete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodataa si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste.-Paulo Coelho īn "Al Cincilea Munte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ralu...ai PM

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Cand am fost la morfo , acum o sapt, mi-a zis doc ca am o ciuperca. Pe reteta mi-a scris candida vaginala. Mi-a dat 2 creme, interior/exterior da la farm mi-au cerut 70 lei, am fost la med de fam si mi-a dato doar pe cea de interior compensata.A fost sotul la farm ia dat crema si reteta i-a oprit-o.Am realizat ca acel tubulet era decat pt o aplicatie, iar eu trebuia sa-mi pun 1/3 zile de 3-4 ori...asa ca maine am alte drumuri de facut la med de fam, sa-mi mai dea o data reteta....si m-am saturat..fac drum la baie din 5 in 5 min...si ma si ustura

19+ cu Andreea

Mariana
bebe

www.youtube.com/watch?v=oc_rSsZri9g" target="_blank">Pentru iubirea mea

Mergi la inceput