Mamici de zmeurici de iulie-august (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ziua buna,in reluare!

Giova,si eu toata ziua am murit de somn,nu m-am putut concentra bine la nimic.M-am pus si in pat la un moment dat si cind sa atipesc a sunat postasul.Poate de la vreme(stiu ca e urit si in Timisoara,si parintii mei is acum acolo),poate de la hormoni,cine mai stie .

Blanca,Elenada,Lucialu,felicitari pt vestile bune .

MC,nici bebele meu nu e intors.E transversal insa a mai coborit putin,semitransversal .Eu asa il si simt dar ma bucur putin ca s-a mai indreptat in jos,macar putin,doctora mea zicea ca daca e transversal si cu cezariana e greu de scos .

Dilaural,deci si tu erai cu Titi Triniton .E fainut,seamana mult cu cel pe care-l vreau eu,Safety Road Master.Nu stiu daca are de-a face cu Germania,nu l-am gasit pe nici un site german,nici pe ebay.
Mi se pare ca a durat mult livrarea.Eu vreau sa il vad in magazin,sa il manevrez putin pe cel ochit si daca totul e ok,il coman pe amazon,e 100 euro mai ieftin ca in magazin si livrarea e in 2-3 zile.

Lucialu,ma bucur ca esti mai bine,stai in pat cit mai mult.Tot la d-l Grigoras mergi?
Ai dreptate cu caricioarele,merg miine sa il vad real.Ma duce sotu'la un Babyland,isi ia juma de zi liber ca avem serbare la scoala si apoi bebelusenii scrie pe noi ,parca vad ca mi se mai lipesc si alte chestii de mina .

Alinutza,si eu stiam ca bebe misca mai putin dupa 32s...hm,nu stiu,al meu nu misca mereu dar da cu putere,mi se pune si nod in git cind incepe programul .

Elena-Adina,bine ai venit.

Daniela_b,sa-ti traiasca micutul,sa va aduca numai clipe senine.Maximilian e un nume tare folosit aici,in Bayern,asa l-a chemat pe un rege fff po****r si iubit care din pacate,a murit misterios la 39 de ani.

Fetele,am mai vrut sa scriu una alta dar am uitat,somnul asta m-a acaparat cu totul,cred ca ma culc la 20 azi.

Cornelia,nu ai semnat condica azi la noi,sunteti in parametrii optimi?
la toate mamicutele!


Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi acasa. Mi-am luat bomboane cu cocos si rom, o Milka cu orez si la pitic haribo. cand e cald mananc multe fructe, pe racoare bag cioco.

Euphoria bine ai venit in! nastere usoara pe maine. va asteptam acasa cu vesti bune si toate detaliile.
Dilaural ma bucur ca ti-a sosit caruciorul. asteptam poze cu el montat.
Cornelia ma inspaimanti. la Marco a durat 3 ore cu totul de la ruperea apei pana la expulzie. ma rog doar sa ajung la spital, de acolo D-zeu cu mila.
patricia acum dorm oriunde si la orice ora, zici ca sunt la inceput. sper sa ma odihnesc cat mai mult posibil...pe urma....mai rarut.
ce dulce e Rebe cum sta in pat la laptop.
MC2008 probabil s-a intors bebe, o fi posibil acest lucru, nu cred sa greseasca vreun doctor.
Adina eu nu am fost superstitioasa defel la nici una din sarcini. Mi-am luat tot ce am avut nevoie pt. bebe de dinainte.


_
Gio35+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

Fetelor cred ca asa e normal sa fim mai somnoroase acum ,stie natura ce face , ca ne asteapta vremuri grele. Chiar si mie mi-e somn ,care nu dormeam decat 2-3 ore maxim pe noapte si la 6 eram fresh ,deci.....cred eu ca e normal.
Eu astept baietii sa termine treaba sa-i iau la carat, mi-e mila de ei dar nu am cu cine altcineva sa car mobila si la etj 4 care defapt e un fel de 5 ca la parter sunt spatii comerciale......si scarile sunt f nasoale si obositoare, dar maine nu stiu daca ii mai prind liberi ca offffffff vine cineva sa regleze utilajele aastea noi, ca ungurii o dau de gard ca vin, ca nu vin ,ba ca pleaca in concediu si pe noi arde camasa ca am dat o gramada de bani pe ele si daca nu sunt gata pana luni pirdem un contractele pe care le avem pe motiv ca nu facem fata cu productia si suntem intr-un mARE STRES .

ma rog sa poata nenea asta care vine sa le regleze ca tare greu e sa o iei de la inceput sa cauti clienti. ca si bebel e cam agitat, din acest motiv ,ca naaa, nu poti sa nu te stresezi poate doar daca esti inconstient sau nu-ti pasa de nimic.

Meleea 35

AMR 5 sapt pana la DPN
AMR 3 sapt pana la cezariana

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:

nu va suparati ca ma plang si eu la voi de pb astea dar nu am la cine ca pe al meu trebuie sa-l incurajez ca el e mai prapastios si oricum in cazuri deastea se usuca pe picioare efectiv ,slabeste 5kg in 3 zile si se face stafie iar, ca deabia isi revenise...Si daaca ma vede si pe mine ca intru in panica......se consuma si mai tare




Meleea 35

AMR 5 sapt pana la DPN
AMR 3 sapt pana la cezariana

http://picasaweb.google.ro/meleea9/20090411?authkey=Gv1sRgCIfljvvPyfiGIg#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Meleea, incearca macar sa nu te stresezi si sa nu depui prea mult efort fizic.
noi nu ne suparam, de aia sintem aici
ce utilaje aveti, ce produceti?

Patricia s33 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Blanca, felicitari pentru bebelina grasunica si papacioasa. Si al meu cred ca e cam papacios. Daca intarzii cu masa, cand ince eu sa mananc, el incepe sa sughita, cred ca inghite lichid cu nesat. Nu stiu eu exact in cat timp ajunge mancarica de la mine, la el, dar dupa sughituri, cam in 2-3 min.

Am impresia ca vei fi o privilegiata daca nasti cu seful de sectie L-am vazut deseori la emisiunea Prima zi de pe Prima si cel putin in fata camerelor era un tip foarte de treaba.

Uliiasi, eu am vazut sectia de gineco ieri si arata foarte bine. Cred ca e ceea ce ma motiveaza cel mai mult sa nasc la CF2. Iar asistentele, atat cat am vazut eu, sunt niste dragute. M-au primit ca la o clinica privata, mie imi era teama ca nici n-o sa ma lasa sa intru.

Cat priveste doctorii de acolo, am auzit multe lucruri bune. Sincer, poate chiar m-as bucura sa plece dr mea si sa nasc cu alta, eu sper la Corina Echim, pt ca nu face epiziotiomie decat daca e absolut necesar. Am zis ca daca merg sa nasc si e dna de garda, nu o mai sun pe dra mea.

In privinta trusei de epidurala, vedeti ca sunt mamici aici pe forum care le-au cumparat si au ramas cu ele si ar fi incantate sa le dea. Eu am licitat la Bazarul pentru Bogdan o trusa Brown cu anestezic cu tot la 50 de lei. Inca nu am intrat in posesia ei, sper sa o primesc sapt asta.

36+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Intreba cineva zilele astea cum mai misca bebeii (nu mai tin minte daca n-am raspuns pe loc). Si al meu e mai linistit de cateva zile, cred ca nu mai are loc. Nu ii numar miscarile, pentru ca nu vreau sa ma stresez, dar cand mi se pare ca n-a mai miscat demult scutur burtica, o ciupesc pana da un sutulet si stiu ca e bine.
Si oricum, parca se simt mai slab miscarile acum, cred ca nu mai face manevre complicate . Chiar dimineata ma enerveaza ca eu ma trezesc la 7 si el doarme pana pe la 10

36+ Filip
Luna a 9a
Minunea Sfantului Nectarie


http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:



Azi la 12.40 a venit pe lume micuta printesa Ania de anielas



AnamarialuiIulia (23.03.2006) si35+ cu Teodora
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Noce..eu stiu ca la CF2 toata echipa de medici este f buna si ei sunt uniti ca si colectiv..Un lucru bun zic eu, sa nu te dea pe mana unuia-altuia pe acolo pe motiv ca esti pacienta nu stiu cui. O sa vedem dar eu asa am auzit...

Despre dr. Tanase am auzit de bine, nu ma astept la nici un privilegiu daca o fi sa nasc cu dansul..eu vreau o nastere normala, suportabila si un bebic sanatos..



s36 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micaalsa



Azi la 12.40 a venit pe lume micuta printesa Ania de anielas



AnamarialuiIulia (23.03.2006) si35+ cu Teodora
Nasterea printesei



Cum??? a nascut anielas..vecinica mea de cartier..SA FII SANATOASA SI RECUPERARE USOARA IAR BEBE ANIA SA AIBA VIATA LUNGA PLINA DE SATISFACTII SI SANATATE

s36 Eva Ilinca

Bubi mic poze...din burtica

Nunta noastra 2004

Mergi la inceput