Mamici de zmeurici de iulie-august (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Lucialu, imi pare rau ca trebuie sa stai la pat sa reziste pupa cit mai mult si fara contractii acolo

Blanca, felicitari pentru grasunica!

Giova, multumesc
Bine ca poti dormi peste zi! si noi la munte dormeam, aici nici vorba, rebe nu mai vrea sa doarma, in schimb dimineata doarme mai tirziu!
petrecere frumoasa in oras!

Adina, bine ai venit printre noi!
sper sa depasesti frica

Adriana, eu inca nu mi-am luat caruciorul, l-am postat in capit trecut pe care il vreau. acum am alte prioritati, dar il voi comanda spre nastere sau imediat dupa ce voi naste ca oricum nu voi avea nevoie de el cel putin in prima saptamina, iar scaunel de masina merge si cel de le rebecca pentru adus acasa, in cazul in care nu il am atunci, caci e un chicco adaptabil de la 0 luni la....

Alina, iau mg, iar sapt trecuta chiar am marit considerabil doza din cauza de carcei. nu m-am gindit ca de la asta, am zis ca e aerul de munte

Patricia s33 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Din cate vaddoar eu sunt mai superstitioasa,se zice ca nu e bine sa sa cumperi lucruri pt.inainte de nastere.eu am luat doar hainute pentru spital.aaa...e normal?am insomnii,pt.mine venirea noptii e calvar.31 de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

dilaural, ma bucur ca ai scris. abia astept impresiile dupa ce il desfaci!!
e bine de stiut cit a durat comanda, tocmai ce am scris ca vreau sa il comand in apropierea nasterii sau imediat dupa, inseamna ca o sa o fac mai devreme.

Patricia s33 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatriciaArdeleanu

dilaural, ma bucur ca ai scris. abia astept impresiile dupa ce il desfaci!!
e bine de stiut cit a durat comanda, tocmai ce am scris ca vreau sa il comand in apropierea nasterii sau imediat dupa, inseamna ca o sa o fac mai devreme.

Patricia s33 si Rebecca 05.02.2005


Da, ar fi bine mai intai sa le scrii celor de la babydino sa vezi daca il au pe stoc in depozit la tg mures. Daca nu, faci o comanda ca sa te aiba in vedere pt primul transport!
Daca ai nevoie iti pot da tel de mobil si nr de tel al d-lui cu care m-am conversat eu!
Inca sunt la promotie carucioarele si transportul este gratuit!
D-na cu care am vb pe strada la care am vazut Titi mi-a spus ca ea l-a luat in iarna cu vreo 12 mil.

Dilaural cu Andreea Eliza (11.06.2006) si 32 sapt. Daria Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

fetelor, chiar nu mai inteleg nimic . Nu este treaba ca ma ingrijorez, mai ales ca optasem pentru cezariana, si mi-am batut la cap dr pentru ea (Alex@sara - l-am zapacit la fiecare control, si cu greu a zis un "da" - stiu ca nu este de acord in general, daca nu este cazul). Ideea este urmatoarea: la morfo-fetala 3d din mai scrie "capul fetal in flancul abdominal stang", la cea 4d din iunie (10.06.2009 - "fat unic in prezentatie craniana") iar azi aflu ca este de fapt "prezentatie pelviana" . Este vreuna gresita? (desi este putin probabil), dar chiara asa este posibil ca bebe sa se fi intors iar?
Si faza e ca dr de azi imi tinea ecograful in capul pieptului si imi arata fata lui bebe.

Deci, nu or sa fie complicatii pentru el sigur, nu? (asta daca nu se muta iar ). Eu gata, momentan sunt cu acte in regula pentru cezariana. Se poate "activa" travaliul mai repede asa? (poate suteaza bebe in ceva in ce nu ar trebui ).

Va pup



33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Buna dragi mamici de zmeurici,

Intrucat m-ati tinut ocupata in ultimele zile, cu povestile voastre, m-am gandit ca ar fi frumos din partea mea sa imi fac curaj si sa scriu si eu doua vorbe. Am mai avut ceva activitate pe acest forum, din pacate cu probleme de infertilitate, dar pana la urma cineva a avut grija de noi si ne-a dat o fetita grasuna care de-abia asteapta sa iasa la lumina. Asadar, sunt si eu o viitoare mamica de zmeurica...si cand spun viitoare, spun maine. :)) Avem dpn la inceputul lui iulie, dar ne-am hotarat pentru cezariana, pe care o vom face maine. Mergem pe 39 de saptamani, suntem fetita, grasana, speram sa fie totul bine. Nu cred ca e nevoie sa va spun prin ce emotii si stari trec...
Intreba cineva de trusa pentru epidurala...Mie mi-a fost recomandata farmacia sensi blu de pe stefan cel mare, unde am si fost sa imi iau cateterul (nu mi-au cerut si anestezicul) si aveau. Nu garantez ca au, dar cum spunea si meleea (sper sa nu confund) cel mai sigur e sa dai un telefon, sa nu bati drumul degeaba.
Cam atat deocamdata, va pup, si va tin la curent. O sa revin si cu povestea nasterii...poate va fi de folos cuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Patricia e haioasa rau Rebeca. Arati foarte bine.

Blanca felicitari pt grasunica.

elena +33 Ana Maria & Matei Stefan AMR 5 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Felicitari Daniela_b! Bine ai venit pe lume Dinu Maximilian!

Lucialu, stai cumintica ! E bine ca e inchis colul, asa ca pupa sigur va mai astepta.

Adina, bine ai venit! E normal s aiti fie frica de nastere. Si mie imi e . Dar o sa fie bine. Felicitari pentru curajul de a deveni mamica la varsta asta!

Icmanu, ely_cta, foarte bine ca ne mai scrieti. chiar ma gandeam unde sunt fetele din Constanta .

mQQm, foarte frumos ai scris despre fata ta! Felicitari pentru ca ai asa copii si felicitari ca esti o mama asa de frumoasa! Emotionant si ce a scris ea despre tine, la 10 ani .

Giova, ca tot uit sa iti spun, da am nascut super rapid a doua oara (20 minute de la internare), dupa ce prima data travaliul propriu zis a durat cam trei ore. Asa ca sa fii pregatita ca bb Edi sa fie si mai rapid .

Fetele consemnate la pat, mai aveti rabdare un pic!

Mamicile de gemeni, ma bucur ca sunteti bine si bbii cresc frumos!

Felicitari pentru vesti bune celor care si-au vazut bebeii la eco!

Rallu, imi place dieta ta dinainte de nastere . Ce putin mai ai!

Adriana, asteptam vesti maine!

Eu sunt bine. Am fost azi si mi-am facut analizele pe care mi le-a recomandat inainte de nastere. Sa stau linistita ca am facut-o si pe asta . Nu ma amai avut contractii, decat cele BH, asa ca nu ma grabesc sa o iau inainte . Miercuri vreau sa merg la birou, sa mai rezolv ceva, vineri la doctor, apoi ce o fi o fi, ma declar pregatita sa vina bb .

Daniele, si bebele meu misca mult mai putin. Eu m-am stresat ca asta s-a intamplat imediat dupa faza cu contractiile si starea de rau. Ma gandesc totusi ca e normal si probabil e bine infipt cu capul in col si nu mai e asa mobil, plus ca nici prea mult loc nu mai are.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

PatriciaArdeleanu - alinutza 78, merci mult de info . (acum am apucat sa citesc de pe Zmeurici 60 )
M-am mai linistit acum, insa iar am vazut cu ochii mei faptul ca dr nu stiu sa vb cu pacientele, si sa le explice de starile astea. Dr meu ar fi stiut sa imi zica, asta imi place mult la el. Asa ca de acum nu mai fac prostia de a ma duce aiurea la altii. Am zis doar sa vad cat mai cantareste bebe....

In fine, credeam ca am facut eu ceva...si imi era sa nu aiba bebe ceva, si nu intelegeam cum s-a tot rotit el asa in burtica. Daca se mai intoarce ok, daca nu, asa cum ai zis si tu Patricia, tot cezariana fac.

Vai, si ma mananca burta in ultimul hal...imi vine sa ma scarpin de parca as avea raie. Mi-am taiat si unghiile ca sa nu ma zgarii aiurea, si incerc sa ma abtin.

Va pup!



33 saptamani Mami de Tudor !!!!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Proaspetele mamici, nu ne mai spuneti nimic despre puii vostri? Tot cumintei sunt? Va lasa sa dormiti? Haideti, scrieti-ne, ca sa ne intram si noi in mana

Si mai vroiam sa intreb daca stie cineva ceva de alfa_anca. Nu a mai dat de mult pe la noi.


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput