Puiuti de Randunici!! (275)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hei, Ioana, de ce sa ne superi, ce ai????
eu sunt pe aici, dar ma doare capul de la presiunea atmosferica.....am citit ce ai scris despre cretulin,dar nu am scris ca sunt cam ametita .......dar in timp ce citeam ma gandeam la el mititelul cum este de cuminte si nu plange la administrarea antibioticului, chiar si prin branula si este dureros.....stiu de cand am nascut.......ca ma durea cand imi bagau serul pe vena.....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Tonicutzo, am papat de-am spart , apoi m-am dres cu o inghetata de fructe
Uite si reteta de spaghete, preferata copiilor
http://www.bucataras.ro/retete/79/spaghete_cu_pui_la_cuptor.html
Ieri am facut cu rosii proaspete, am bagat la robot 4 rosii coapte si le-am pus peste spaghete. Delicioase!

Acum montez Oslo, sa vedeti la sfarsitul montajului peisajele, este celebru pentru fiordurile lui, superbe peisaje! Am vizitat aici parcul Frogner unde erau niste sculpturi din granit, facute dintr-o singura pietroaie, a cioplit nenea ala la ele o gramada, niste minunatii! Apoi niste statui din bronz, facute tot de Videland.
Apoi am vizitat Muzeul corabiei Vikinge, apoi am vazut vasul Fram, care a facut expeditia la cel mai iondepartat punct nordic si sudic , apoi muzeul Kon-Tiki, unde erau plutele din lemn si bambus care au traversat Pacificul, bestiale!! Spre final e Palatul regal, unde este garda regala.
Foarte frumos orasul, revin cu link-ul

Apoi fac mintaj cu baietii mei

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Bitzulina, daaa, am vazut Multumesc pt. urari!! ma bucur ca ti-au placut pozele!
Imi pare rau de cazatura Antoniei...si Stef a facut ieri un cucui si apoi tot la bordura aia se ducea...nu stiu ei care-i treaba...inca...

Kya,
Mai, acum poate n-oi usca tot timpul la ea, dar alea care se usuca mai greu sau sunt mai groase cred ca merita puse! am vazut ca avea un program de spalare si uscare intr-o ora , printre multe alte chestii. Abia astept sa vina si s-o pun la treaba

Ioana Ma duc sa vad ce-ai scris, ca eu eram cu nasul in montaje



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ioana, chiar ca ai curaj sa-i faci tu in branula! tin minte ca Vlad urla rau cand ii baga serul ala...cand am nascut si mi-a facut si mie antibiotic in branula simteam ceva rece, nu ma durea deloc...
Pup curajosul cretulin! ce infectie pacatoasa!!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Va invit la o plimbare prin OSLO!
http://www.onetruemedia.com/shared?p=8f9688caebcded73e8709d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

www.onetruemedia.com/shared?p=8f98ee58c052f966db1c4d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Bubulinii mici in parc



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Puppa spune:

fetele am si eu o intrebare. cat dorm puii vostri ziua? amalia se trezeste pe la 8 (uneori 7 jumate, alteori 8 jumate) si pe la 10 se culca la loc, cam doua ore. apoi se joaca, ce se joaca si se culca iar pe la 3-4 alte 2-3 ore. seara se culca la 9-9.30. Mie mi se pare ca doarme f mult. azi de exemplu, s-a trezit la 8.30 la 10.10 s-a culcat iar, la 1 am trezit-o eu, la 3.30 s-a culcat si am trezit-o eu pe la 6 si ceva. nu vi se pare ca doarme cam mult? ea e vesela, se joaca, mananca bine, dar ...oare sunt paranoica?

http://picasaweb.google.com/cristina.catana
http://puppa.wordpress.com/

Teledon pt Mihaita
0 900 900 320 - pt 10 euro
0 900 900 325 - pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

iotema-s si nu fac curat sic , sic sic

ma chinui sa ma intalnesc cu cineva , in we , dar nu am noroc,si oricum atata timp cit unele nu raspundeti in vreun fel la mesaje pe tel particular , e clar ca nu interesez...........in fine.

deci vaz ca se inmulesc , bravo .dar am o intrebare a pluat cu spermatozoizi , bre , si io ieram la sirviciu??( am vrut sa fac o gluma , vad io daca mio iesit)

acu sa fiu serioasa:

Simo , sarcina usoara , sanatate maxima si o fata la fel de frumoasa ca spidermenii.
Vali, sarcina usoara si tie sanatate , nu mai stiu daca ti-am urat


Vacanturi placute in continuare, celor ce pregatesc .Si noi in august dar inca nu stiu unde si cum..........AAA mi-a venit indemnizatia, dosar depus fix pe 4 februarie9 olelei da si dea bani)
inchipuitiva ca m-am dus la ghiseu sa-mi spuna aia ca e bine, ca eu nu credeam..... in fine ,

Sanatate tutulol, v-am tinut pumnii si am fost cu gindul linga voi.

scriu fiindca se anunta vremuri si mai grele, incepem noua colectie, si desi imi place va fi un calvar............ mi-au mai plecat 2 oameni , fff buni........ si incurand eu voi centra eu voi da cu capu........... de nu o sa mai recunoasca cupilu de atatea cucuie....
al meu cupil are si el cucuie ,dar nu ma mir ca la cat umbla si nu se uita neam pe unde merge... muscaturi ( facute rost de pe la cresa) are aproape toti dintii (10) si 4 masele , si de vineri se pregatesc alte maselesa intre in casa noua. La cresa este bine , a inceput sa manince fff bine singur, ( exagerez va inchipuiti , dar orice cioara isi lauda puiul)face tot felul de prstioare , noi ne distram si ne gandim cind sa incepem pturmatorul ca asta este mare si creste singur deacuma,

au fost ai mei we trecut( cel in care va-ti intalnit voi cu toatili) sa vada piticul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

cum am uitat sa-mi iau la revedere de la voi :.......
noapte buna somn usor , copii sa va doarma bine , si sa va ginditi din cind in cind la noi.
pupa , nu te necaji nu doarme mult , la cresa asta e programul , Dar nu-ti inchipui ca el doarme asa , nuuuu, el e mereu altfel si-a cuplat ambele somnuri care erau la 10 si la 3 ambele de 2 ore, si acum vrea doar unu dar bun de vreo 3 ore.....


bye bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Ploooooua... Simo, tu ai cerut-o! Saptamana asta va ploua in toate zilele. De ceeee???

Ioana, sanatate. Eu urasc spitalele. Bine ca e bine cretulinul tau! Sa ne spui rezultatul exudatului.

Bubu, sa stapanesti sanatoasa masina, eu tot pe balconul meu cel neinchis ma bazez!

Mimo
, cu ce doamna importanta stateai tu pe banca? Hai, ca ma roade! Ca doar eu nu am fost azi in Bucuresti!

Va doresc o seara linistita, pupici tuturor!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei
-------------------------------------------------------------------------
"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

Mergi la inceput