Puiuti de Randunici!! (275)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Am uitat sa va spun, ca de bucurie ca am luat banii mi-am si comandat masina de spalat cu uscator , un Ariston bengos, si maine o primesc
Abia astept, ca o asteapta multe de spalat si uscat

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Oauuu Bubu, ce super, sa stapaniti sanatosi noua masina de spalat . Tu cand ai depus dosarul de recalculare? Eu abia in mai si eram curioasa cand o sa-mi vina si mie alocatia recalculata si marita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui mstela

Pup.
Am avut o zi, pana acum, super antrenanta de nu am stat o clipa si imi vajaie tare capul..asta ca tot e luni.
Lunysi eu si abia astept balaceala.Pune-ne pe lista ca treb musai sa ne vedem fiindca avem de facut planuri.


mami de TEODORA (1 apr. 2008)

Planuri??? Fara mineee?????/Bineeeeeeeeee

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu am ramas cu visul de Cipru , din pacate S-a sculat omu' si mi-a ras Cipru din radacina , din doua vorbe "n-avem bani" Alta data, cine stie....Azi dimineata am avut parte de o plimbare ca la carte in parc, adica Vladutz a fugarit-o pe Mari si eu am stat ca o doamna pe banca Ca o doamna cu o doamna , nu va spui cine, persoana insemnata
Am vazut aseara poze din Italia , cu Eric si Blankar+Marc Dar zgarcita la poze nene,vroiam si eu sa vad marea din Italia mai cu peisaje, cu chestii
Si am vazut poze cu tinerii indragostiti Mufi+Rebe=Love in IOR, vad ca idila continua
Bubu sa stapanesti sanatoasa achizitia
Bitza ce rau imi pare de buburuza, ca a facut ea buba Altceva nu putea si ea sa invete de la Vladutz
Iaca vine furtuna, fata mea doar ce a plecat la plimbare Se putea sa savurez eu in liniste tunete si traznete

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Bubu bun tare fac si eu dovlecei maine. Reteta de spaghete cu pui e pe bucataras, ca vreau si eu?
Si abia astept pozele cu baietii, chiar nu i-am vazut de mult...Poate le pui pana vineri sa le vad si eu.

Mimo noi aveam azi program la bazin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

fetele

ma enerveaza ca am uitat sa cumpar acumulatori noi, ca cei vechi nu mai sunt buni, sa fac o poza sa vi-o arat pe Antonia, dar mai bine nu, ca nu vreau sa va sperii.....
va imaginati ca dupa cazatura la vreo 15 minute a vrut sa se urce din nou pe scari si mai mult decat atat sa se dea pe skateboard

au venit nepotii mei din canada si l-a vazut pe Alex care are 8 ani ca se da pe skateboard si uite asa sa o vedeti pe Irina cum a plimbat-o pe Antonia toata curtea de ma cocosase,nu alta, si tot mai vroia...ca daca ma opream incepea sa faca urat sa o mai plimb


IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Bubule sa stapanesti masina sanatoasa!!!!!
are si o prietena de a mea, dar nu o mai foloseste ca se enerveaza cat dureaza un spalat si un uscat de rufe....a zis ca dupa ciclul de spalat mai dureaza inca o ora si jumatate uscatul......sau poate a ta este mai model mai smecher si nu dureaza atat......

nu stiu daca ai citit dar chia rimi era dor de tine, le-am intrebat pe fete de tine de cateva ori.....

am vazut si eu montajele...SUPER EXTRA MEGA.....sa va fie de bine!!!!si la cat mai multe vacante din astea!!!!

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ce faceti, randunci?

Noi suntem bine, doar ca am tras o spaima mare, nu puteam sa ma hodin si eu linistita. Dupa 3 nopti petrecute pe o saltea plina de calti, pe o perna tare ca piatra, aproape nedormita simt nevoia de somn mult... Si nici nu m-am culcat bine (adica dormisem o ora), ca m-au trezit niste bubuituri in usa de ziceai ca sparge cineva usa. Noroc ca Dav dormea dus si nu s-a trezit, ca altfel o bateam pe-aia. O disperata care a aruncat cuiva niste acte de la 4 prinse cu un carlig de rufe si au ajuns pe balconul meu. Nu vroiam sa-i raspund, dar nebuna batea din ce in ce mai tare... de parca ar fi vrut sa sparga usa. In fine...


Am citit din urma si am vazut ca intreba Nicoleta parca de ce ne-am internat... Nu m-as fi internat, urasc spitalele... dar m-am speriat rau cand am vazut ca David are aproape 40 si nu ii scade cu Novocalmin. Am incercat sa-l impachetam noi, dar nu am vazut niciodata cum se face si nu am avut curaj sa-i dau cu spirt sau sa-l bag cu totul in prosopul ud... I-am bagat mainile, picioarele si niciun rezultat... Asa ca ne-am dus si ne-a intrebat dr de garda daca ramanem sau nu, ca ea e de parere ca si daca plecam tot o sa ne intoarcem....asa ca am decis sa ne internam.

Conditiile de la Campina nu sunt extraordinare, dar sunt acceptabile. Urat la toaleta, si mirositor, dar nu murdar. Am stat intr-o rezerva cu o alta mamica si o fetita, care au plecat vineri si apoi am ramas singuri. Ne-a adus tati TV, am avut tot ce ne-a trebuit, asistentele si infirmierele f dragute (chiar si fara spaga, pt mine ceva greu de crezut!), l-au indragit pe cretulinul meu imediat.... Veneau de cate ori le chemam, am fost foarte multumita. Plus ca norocul meu a fost ca am nimerit la cea mai buna dr. pediatru si am scapat relativ repede. Nu i-a venit rezultatul de la exudat, si asta ma cam nelinisteste... cred totusi ca are ceva in gat... Ce m-a terminat in spital a fost... caldura!! Batea soarele in salon toata ziulica si era aproape irespirabil... Offf, dar acum suntem acasa si David e bine... sper sa nu mai mergem niciodata acolo.

Acum facem in continuare Penicilina (la 6 ore) cu Gentamicina (la 12 ore) in branula si noaptea ne trezim si ii facem noi... prima data a fost mai greu, ca nu mai facusem, dar ne-a aratat asistenta si a fost ok. Cine sa-ti faca la 1 noaptea? Azi la 13 i-am facut tot eu si nu zice nimic, saracutul, e un dulce si un cuminte! La 19 ma duc cu el la spital sa-i faca si sa-i dea si cu albastru in gatut...

Am vazut si eu toate pozele, am citit ca plecati in concediu cele care nu ati fost... Olgutz, cat va costa la Golden Tulip? Deci tu mergi acolo! La noi e mai nasol ca plecam exact la inceputul lui august cand e cel mai scump si ne costa la bulgari in jur de 700 - 800 E, AI, la cel mai ieftin hotel (3*). Si problema e ca nu stiu pe care sa-l aleg...despre toate am citit rele, bune...e f greu...


Anul trecut noi am fost la Lilia(4*), la Nisipuri, dar avea doar mic dejun... a fost f fain, conditiile f bune, dar piscina cam micuta... Ce nu mi-a placut a fost ca in perioada cand am fost noi nu se putea face baie in mare....era f agitata si plina de alge. De-asta as fi vrut sa schimb acum cu Albena, unde am inteles ca marea e f calma si curata, dar hotelurile de pe plaja sunt putine si mai scumpe... iar celelalte sunt prea departe de plaja... Daca ati fost si puteti sa ma ajutati cu un sfat va multumesc!


Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nu ziceam eu ca atunci cand ma fac mare vreau sa fiu ca Bubu?
Mi-ai dat un pont excelent cu masina de spalat. Mai ales ca unde ma mut, nu vreau sa transform balconul in uscator de rufe, asa ca masina asta cu uscator e excelenta.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ha ha ha, vad ca stati in umbra, doar cititi si mai modificati cate ceva pe ici, pe colo De ce nu vorbiti cu noi? V-am suparat cu ceva?

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput