Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ilinca nici mutunelul meu nu suporta betisoarele alea, dar eu am renuntat de mult; am trecut pe batistuta bebelusului si e super usor: doua picaturele de ser fiziologic in nasuc si scoateeeeeeeee.... incomparabil cu betisoru', si mult mai rapid, si fara urlete, chiar se ditreaza pustiu meu.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Ilinca..mie dupa prima nastere mi-a venit....dupa 13 luni..adik 1 an si o luna!!!Acum mi-a venit dupa 2 luni..si vad ca iar a luat-o razna..ca nu mai vine...poate s-o regla cu cezarette ....nici nu stiu ce sa mai zic...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Arata de milioane printesa ta...
si

Citat:
Pt Dodo

gata fara





Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Am schimbat si noi semnatura, am facut 19 sapt
Dau de baut

19+ cu Andreea


Ehee felicitari pt cresterea mazaricii si numele este tare frumos

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Si alta intrebare: din fetele de au depus dosarul de cic cu 85 % ati primit vreuna banii pana acum? Dar alocatia lui bb?
Mercic anticipat si mamici si bebei

Mami de Damian Codrut Andrei


Mai da ce harnicut suntem
Eu am primit alocatia (prima data)luna aceasta pe 17

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, io de cateva zile am o foame-n mine de gandesti ca-s Flamanzila. E ca pe vremuri cu o saptamana inainte de Mosh Craciun, astea erau mereu simptomele ca-mi vine. Scria acolo intr-un articol postat de Ayla ca CM vine dupa 3-6 sapt. de la nastere. Da' mie nu mi-o venit; desi acum am dubii- daca lohiile alea ciudat de abundente din sapt. 4 era de fapt Mosh Craciun?...Tare-s derutata. Voua v-a venit Moshu? Chiar daca alaptati exclusiv? Ca parca numa de Ayla imi amintesc c-a zis ca i-a venit, si Monvass parca...


Ilinca nici la mine nu a venit CM inca si am deja 10 sapt de la nastere, ce sa zic nu imi e foarte dor de el dar nici nu as vrea sa ma trezesc cand mi-o fi lumea mai draga (la mare sau pe undeva cand sunt plecata sau la botez..brrr). Eu ii dau Nataliei laptic de-al meu dar sa stii ca seara fac pauza 6 -7ore cat doarme printesa deci nu o hranesc la 4 ore.

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Am pus 3 poze pe picasa ia priviti ce lebede sunt la mare

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/AlinaN#5349773660078329346

Am si eu o intrebare bebeii vostrii se irita pe fata de la caldura? Daca da cum ii ajutati sa treaca iritatia. A mea este plina de bubite pe fata am incercat cu ceai de galbenele,apa termala,ser fiziologic ,creme de iritatii fundulet,fucidin(asta de 2 zile) vad ca nu trec si pace doar se estompeaza pe moment si dupa ceva timp apar dinnou in special pe partea inferioara a obrajilor.

Va pupam!

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monica
o poza cu Isabella si nu numai






Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
ang]. oricum ma gandesc serios sa ii dau sup[liment la masa de seara sa doarma si el mai mult. e evident ca tzine mai bine de foame. o sa intreb pediatra...sper sa nu ma spurce


Aris- sa stii ca asa planuiesc si eu! Cred ca le va tine stomacelul mai mult timp ocupat si ne putem odihni si noi. Alex bea din biberon? La noi e cand cum...oricum, in nici un caz in prezenta mea...atunci devine un detector de tzitzi si nu mai vrea altceva

Si noi tot 62 de cm avem...ne lungiiiim!



Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
. Voua v-a venit Moshu? Chiar daca alaptati exclusiv? Ca parca numa de Ayla imi amintesc c-a zis ca i-a venit, si Monvass parca...


mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M


Ilinca, noi implinim miercuri 12 saptamani, alaptam exclusiv si Moshu nu se arata. Acum eu nu stiu daca sa ma bucur sau nu...tre sa recunosc ca am ceva emotii sa nu particip la odiseea de 2010. Offf Doamne, unde- nu-i cap....

Mamica de Radu (01.04.2009)

Mergi la inceput