Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, nu mi-ati simtit lipsa, nu? Nu am mai scris de-o vesnicie, am fost prinsa cu multe, munca la birou, organizarea botezului, care a iesit suuuper, si a fost pe aceeasi tema ca si a lui Pisik - fluturasi, doar ca noi am mai adaugat si buburuze. Am agatat de tavanul restaurantului buburuze si fluturi uriasi, am oferit cadou rame foto in forma de buburuze si floricele, cu pozele Evei, am avut tort in forma de buburuza mare si rosie si bine-nteles ca invitatiile au avut fluturasi si buburuze pe ele. A iesit o petrecere pe cinste, am avut, cred, acelasi guestbook, Pisik, si pe al nostru l-au umplut invitatii cu ganduri frumoase.Sunt la zi cu ce s-a mai intamplat in clubul nostru - mi-a luat o saptamana sa recuperez .Dyana, off, ce ghinion cu masina! Cel mai nasol e ca va pune pe drumuri intre politie si asigurare. Georgiana, ce film fain ai vazut?Fetelor, m-am reapucat de fumat , asta dupa ce ma lasasem cu un an inainte sa raman insarcinata. Dar e asa de bine la o tigara in balcon, in sezlong, dupa ce adoarme Eva. Pun cu sotul la cale toata tara. Chiar acum plec sa beau cafeluta.V-am pupat! O duminica placuta!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ARIS.pai m-a mai oprit una pe strada..si s-a minunat ca ai mei tin suzetele...ca deh.."aveti suzete smekere"..de parca ar fi cu Svarowki...ce mama lor...
Dar nu ca ma stiu toti de prin oras cu suzetele..dar ma stiu si ca am 3 baieti..si Resita..o fi el oras mic..dar are ceva ..locuitori...oriunde ma duc..."ce mai face baiatul cel frumos"-Andrei...ca multi fac greu legatura ca am si gemeni..dupa eisa nu mai spun cum ma privesc babele pe strada..vesina lor problema..e ca dc am facut eu 3 copii asa tanara???de parca le-am cerut lor ceva de mancare..sau vreun ajutor banescniciodata n-am sa inteleg gandirea de idioti a unora

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
Fa un gest umanitar

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Ana Maria am vazut "Knowing"cu Nicholas Cage!



georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%203luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

diana - greturi,somnolenta....hmmm..sigur nu trebuie sa te inscrii la odiseea de mart-aprile 2010???


25 martie 2009



ia musca-ti tu limbuta ca m-ai ingrozit; nu ca nu mi-a trecut si mie prin cap, dar chiar ca ar trebui sa fie david coperfield (si am deaja un david) sa iasa pe alaptat, prezervativ si o singura incercare obosita de

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ca sa nu mai adaug de ovulatiile mele 1, maxim 2 pe an

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dyana - imi pare rau pentru geam. am patit-o si eu cand am parcat langa cishmigiu. mi-au luat detectorul de radar,dar geamul a fost problema mea, ca nu mai puteam circula cu mashina. pana la urma am renuntat la casco si mi l-am pus din banii mei. intr-o ora aveam geamul montat. daca vrei iti spun unde e service-ul.

ana-maria - ma simt un pic vinovata, ca eu ti-am adus amintedar daca ai putut o data o sa mai poti atuinci cand o sa simti tu. pana atunci enjoy

georgiana - si eu i-am dat aseara 20ml de lapte praf. a mancat la 11 si adormise dar s-a trezit brusc pe la 12 fara 10 cu ochii mari si zambetul pe buze,i-am facut baie ca s-al obosesc si masaj, dupa care a vrut mancare, i-am dat dar mare lucru nu am mai avut asa ca a inceput sa urle in wrap. i-am facut repede mishte lapte praf si a adormit pe la 1 bushtean. s-a mai trezit la 7.40. iar ma apuca dracii ca nu am si pungutze mai mici cu laptele de al meu. oricum ma gandesc serios sa ii dau sup[liment la masa de seara sa doarma si el mai mult. e evident ca tzine mai bine de foame. o sa intreb pediatra...sper sa nu ma spurce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dyana - mi-o mushsc mi-o mushc. radeam si eu. nu stii cum e? cand se sparge conducta? eu imi aduc aminte cu drag ca acum o luna ne iubeam cu drag si spor. pe 4 iulie am avut ovulatia norocoasa

petrean - cred ca va stie lumea. am fost si eu prin reshitza. ne cazam mereu acolo in drum spre austria. aveti voi un hotel frumos
si la noi se uita lumea ca la urs cu suzeta noastra. eu le zic ca e asa mare ca sa nu o inghita cand urla. adevarul e ca nu numai ca sunt mari dar sunt si cam uratele suzetele astea, dar vorba ta...sunt shmechere pt ca si al meu si-o baga singur in gura de multe ori si sa vezi ce bune o sa fie cand o sa ii deranjeze dintzii si o sa le roada pe toate partile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

fetelor, am luat ieri nishte body-uri dragutze, din material bun si f ieftine din carfour(sau cum se scrie...ca nu am stiu niciodata). 4 buc 23 de lei. pt cele interesate. eu am fost f incantata de asa oferta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

bogdana - saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, io de cateva zile am o foame-n mine de gandesti ca-s Flamanzila. E ca pe vremuri cu o saptamana inainte de Mosh Craciun, astea erau mereu simptomele ca-mi vine. Scria acolo intr-un articol postat de Ayla ca CM vine dupa 3-6 sapt. de la nastere. Da' mie nu mi-o venit; desi acum am dubii- daca lohiile alea ciudat de abundente din sapt. 4 era de fapt Mosh Craciun?...Tare-s derutata. Voua v-a venit Moshu? Chiar daca alaptati exclusiv? Ca parca numa de Ayla imi amintesc c-a zis ca i-a venit, si Monvass parca...
Pisigri, da' cum a reusit sa-si ia pielitza aia? Doar nu singura a facut asta, nu? A fost accident la taiat de unghii? Nici Sophiphi nu prea sta la taiat de unghii. Si dupa ce-i scot mucu' din nas (cu betisor cu vata inmuiat in ser fiziologic) urla de numa (cand era miculutza asaaa cuminte statea si la unghii si mai ales la muci!!). Maica-mea a gasit explicatia de ce urla:"era mucu' ei si tu i l-ai luat, cum sa nu planga?" De atunci de cate ori o curat ii zic:"lasa ca ti-l da mama inapoi, nu plange!":))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput