FIV 231

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Iana uite ca am aparut si cand am citit mesajul Rubiei nu mi-a venit sa cred - plang iar si nu pot intelege de ce? de ce? de ce?
suntem altaturi de tine Rubia! ne rugam pentru ingerasul tau si pentru tine!

ECO
Maria.m - ziua 54 de la ET, un bebe in burtica
Alina Oprea - ziua 37 de la ET, un bebe in burtica, in ziua 12 HCG-87
Alsima - un bebe in burtica, ziua 39 de la ET, in ziua 14 HCG-530
Mirimir -2 bebelusi in burtica, ziua 37 de la ET, in ziua 14 HCG-674
Huski - un bebe in burtica, ziua 33 de la ET,in ziua 10 HCG-40,HCG in ziua 14-408, ziua 17-662,9
Iana - 2 bebelusi in burtica, ziua 30 de la ET, in ziua 11 HCG-123, ziua 14-188.9, 15-478,in ziua 19-2738.

HGC
Blue-flower - ziua 31 de la ET, in ziua 12 HCG-54.93, ziua 14-121
Simona2 - ziua 17 de la ET,in ziua 12 HCG - 86.21
Draghiluiza - ziua 13 de la ET,ziua 12 de la ET HCG - 87.44.
Alrak - in ziua 11 HCG-0.1777
Iazmin - CM
Kitta - in ziua 14 HCG 1.62
Frank – in ziua 14 HCG 0.5
Dana_bebe - in ziua 11 HCG-1


In focuri:
Anka_daria - ziua 9 de la ET - mai e putin!
Cocolyso - ziua 9 de la ET - mai e putin!
LucaLuca - ziua 8 de la ET
Ellanik - ziua 5 de la ET
Miruma38 - ziua 2 de la ET

si
Kora - urmeaza ET cu embrioni criogenati
Ingeras - urmeaza ET cu embrioni criogenati
Dana_bebe - urmeaza ET cu embrioni criogenati in toamna

NU mai avem vesti de la :
Rizzuca
GeorgianaI

Orice zapaceala care am facut-o sa mi-o corectati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Rubia - fata draga....

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

rubia cuvintele sunt de prisos. Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te aline si sa-ti dea puterea de-a merge mai departe.
ingeras26a, ellanik, catalina2307, draghiluiza, Blanche25, goldi, iana mari, Ioanatugs, LucaLuca, Camy050277, Claudia79, Miruna39, Miruma38, AnkaDaria, Oana cnt,Dana bebe, Alsima, Alina Oprea, Huski, Simona2, Blue Flower, Mirimir, Madibabi, sper sa nu fi omis pe niciuna,
Miruna39 nu am primit nici o explicatie din partea medicilor referitoare la pierderea de sarcina, doar presupuneri. In timpul celor 21 saptamani de sarcina, am facut toate investigatiile necesare, ecografii, triplu test, test de malformatii, analize, toate au fost OK, nici urma de infectie sau altceva.
Dupa pierderea sarcinii m-am pricopsit cu ambele trompe infundate,desfundarea lor ar fi fost posibila, dar exisa un mare risc de sarcina extrauterina si mai apoi de infectii la o eventuala sarcina de aceea am recurs la FIV, lasand trompele asa( recomandarea aceasta mi-a fost facuta de mai multi medici, inclusiv de cei din Ungaria).
Inainte de urmatorul FIV as vrea sa-mi fac o histerescopie (chiar aici pe forum mi-a recomandat una dintre voi si cred ca este utila sa o mai fac odata).
Apropo, cand este recomandat sa faci histerescopie (in ce perioada dupa CM)? Data trecuta am facut-o cam la 7-8 zile dupa CM, daca bine imi amintesc.

tuturor si sa aveti o duminica placuta.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Rubia, Alrak, sunt alaturi de voi in durerea asta. Alrak daca ai trompele infundate faci histero nu laparo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

rubia te imbratisez fatooo..stii ca DD nu ne lasa..capul sus si inaintee..te pup
ALRAK eu am facut-o in z20 depinde de doct..te pup
va pup pe toate..
si pumnii stransi pt cele care sunteti in focuri.

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

claudia79, la mine nu se mai pune problema de desfundat de trompe. Histerescopia vreau sa o fac pentru a vedea daca este ceva in interiorul uterului care ar putea "supara" o eventuala sarcina. Trompele raman asa cum sunt.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Alrak, eu am facut patru histero intr-o juma' de an - trei cu rezectie si una de control, toate in prima parte a CM, dupa incetarea sangerarii si inainte de ovulatie. Eu ti-am sugerat cand ai venit pe forum sa refaci hsc, nu e normal sa pierzi o sarcina avansata, trebuie sa gasesti o explicatie.


Imi amintesc ca, pe vremea cand imi descopeream eu - tragic de tardiv - problema, mi-a scris o fosta aspiranta, actuala mamica, care, culmea, facuse histero in Romania si totul fusese declarat ok, pentru ca in Canada sa i se descopere si rezecheze un sept uterin - din fericire, l-au descoperit inainte de sarcina.



...Rubia, in continuare simt ca ...nu stiu ce sa iti spun. Viata poate fi tare de rahat uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy050277 spune:

Rubia, imi pare nespus de rau... Nu are sens sa te mai gandesti in urma...sunt convinsa ca ai cantarit mult inainte de a lua orice decizie si ca alegerea a fost cea mai buna!
Priveste numai inainte! Noi suntem alaturi de tine!

Alrak,,
histeroscopia se face in mod normal in prima parte a CM, in general pana in Z 10, din cel putin 2 motive: 1. dupa Z 10 mucoasa uterina se ingroasa si este mai dificil de detectat daca exista vreo patologie; si 2. dupa Z 10 ai putea teoretic sa fii insarcinata si nu este indicat sa intervii in nici un fel.
Si eu am ales ca voi face histerosonografia, mai ales ca intotdeauna la 4-5 zile de la ovulatie simt niste dureri ca niste cutite in uter si sunt sigura ca nu este OK, sunt sigura ca e ceva acolo...
Am mai facut o histeroscopie anul trecut in Mai si mi-a gasit un polip pe care mi l-a rezecat, dar durerile nu mi-au disparut, vin ceas, in a 4-5-a zi dupa ovulatie! La fel s-a intamplat si in a 4-a zi de ET pe care l-am facut in Mai...
De laparoscopie nu stiu ce sa zic, poate stiu fetele

Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Rubia, sunt socata.De ce oare atat de multe nenorociri de acest fel?Doamne, trebuie sa ai un raspuns.Imi pare tare rau sa stii!Sincer!

Atrag energii pozitive, gratis !Accept si schimburi !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Rubia am ramas fara cuvinte. Nu pot decat sa ma la Bunul Dumnezeu sa-ti dea forta de a merge inainte si a lupta ptr. a avea BB mult dorit si sanatos.

Doris 17+ Matteo ......

poze

Mergi la inceput