Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (221)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Buna seara zuzici!

Eu va scriu dintre bagaje :-) Maine plecam in concediu, avem 2 zboruri carora trebuie sa le supravietuim (gluma, da?), vom ajunge la Lisabona la 8 jumate seara, ora Romaniei.

Am ceva emotii, banuiesc ca Sofia nu o sa stea prea cuminte in avion si o sa facem ture pe-acolo, i-am luat si jucarii nou-noute pe care sa le vada atunci - dar nu mizez prea mult pe asta.

Important e ca mergem la mare si aer curat, vom vedea lucruri frumoase si, cel mai important, vom fi impreuna.

Am reusit sa ingramadesc bagajele a 3 oameni, plus chestiile consumabile ale Sofiei - servetele, pampers, borcanele - in 2 trolere. Mai avem fiecare un rucsacel, carutul si bineinteles, Maimutul :-)

Care maimutel are si ea niste poze mai noi in albumul de 15-18 luni, poze pe care le-am pus acum 2 saptamani cred, dar am uitat sa va anunt.

Am vazut ca sunt clopotei cu greutate f buna de peste 12 kg, Sofia are 10.500 acum la 17 luni si mie mi se pare mai grasuta ca oricand, are bratele si picioarele rotunjoare, gropite pe fundulet, si o burtica...

Nu vreau sa inchid inainte sa le urez celor doua IRINUCI DRAGI, LA MULTI ANI! Sa fiti sanatoase dragele noastre, si fericite alaturi de cei dragi voua!

Pupicei, inchid, ca mi se inchid ochii (zi am fost la munca, deci...)





Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Ereena

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Cu mare intarziere vreau sa urez

La multi, multi ani IRINUKU & EREENUTZA!

Sa aveti parte de sanatate, bucurii, impliniri, si o viata minunata, asa cum o doriti alaturi de familii!

Am citit doar ultimul capitol si vreau sa zic Mada, ufff ce sperietura. Nici la iulia nu se vede bine vaccinul, nu e o floricica, e un punctulet mai mare, doar. Ma mobilizez si merg sa intreb doc ce si cum.
Sper sa treceti cu bine tratamentul. Va imbratisez cu drag si pt doua fete dragi mine.

Stancutz vacanta placuta!!!!! So' gingash. Am vazut pozicile si cel mai tare mi'a placut o pozica cu voi doua in pat, dimineata probabil.


Fug la somn ca mi se inchid ochii.
Pe maine!

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Lala multumesc muuuuult!De fiecare data stii sa ma scoti din butoi!Maine dimineata o voi programa la dr.Mihultan Florin la MedSana Cotroceni este prof dr are competenta în pneumologie pediatrica.


EREENA LA MULTI ANI DRAGA MEA!
Sa fi sanatoasa, fericita alaturi de Mateias dragalas si de sotior!
Mii de scuze dar capul meu a fost vraiste azi, nu m-am putut concentra pe nimic.



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

La multi ani, Ereena!

(sper sa mai primesti urari intarziate )

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Madalina,
eram convinsa ca o sa te informeze si linisteasca LALAD! Apare mereu cand avem nevoie, nu?

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Stancutza,
frumoase pozele, asteptam altele si mai frumoase din concediu!
Zbor usor, concediu placut!

PS Cand reveniti? Si noi vom zbura prima data si poate imi poti sa sfaturi cum sa il tin ocupat. O sa car cartulii si jucarioare mici dar am emotii mari!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata!!!
Dau eu prima cafeaua?Poftiti de serviti pr0aspat macinata, gata aburinda.

Mada, uf bine ca te-a luminat mai bine LalaD (cum face intotdeauna la ea).
Nici Razvi nu are semn de la vacc TBC, si doct noastra a zis ca nu se mai verifica chestia asta pentru ca....nu stiu de ce.Nu e ceva periculos, sau geva de genu asta mi-a explicat .
Amu m-ai pus pe ganduri...

Stancutza concediu placut si cu vreme buna.
Am vazut si pozele cu iubita ta , tare imi place de voi cat de apropiate sunteti.Si mi-au placut foarte mult si titlurile pozelor, ca o povestire

Ce sa va spun eu despre noi?Pai suntem bine, sanatosi, aseara am vazut ca i-a mai iesit un colt de masea jos.Habar nu aveam ca urmeaza sa ii mai iasa ceva .Gingiile ii sunt umflate, asta am vazut, dar alte simptome, ioc, nici unu.
Acuma copchilu asta ori suporta asa bine durerea, ori nu il doare.
Pur si simplu nu da semne de iesit dinti decat foarte foarte rar si nici atunci nu-s sigura ca din cauza asta e marait.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI DE LA 1 AN si 4 luni
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

In vacanta asta la bunici facem lucruri atipice...
S-a trezit la 05:00 a baut lapte i-a alergat pe toti pana la 8:30 cand a adormit la bunic in brate pe balansoar. L-am depus asa incaltat in pat.... sa vedem cat doarme. Adio somn de pranz!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Inca in vacanta

Votati-ne !http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca+din+viata+mea
Blogu` nostru
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cu maaare intarziere () Ereena, LA MULTI ANI! Sa fii fericita si sa ti se indeplineasca tot ce ti-ai dorit vreodata!
Ramo ies acum cu Thea si mergem pe jos (si in brate), mi-am propus sa am de o mie de ori mai multa rabdare!
Stancutza drum bun si sa va distrati pe cinste!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),
Filmulete
Craciun 2008
10 Ian 2009 - Mi-au luat motul
Thea la 1 anisor

Mergi la inceput