Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

aaaaa Giulia a fost deja la mare....vrem si noi
cum a fost? cum a suportat caldura?
in caruciorul sport cred ca e ok atata timp cat nu il tzi chiar la 90 de grade. eu si landou il tzin ridicat la maxim.

fetelor dar unde e GAZA???trebuia sa vina in tara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Yuuuiii, Georgiana, foarte frumoasa gogosica. Acolo falcute de se scurg, manca-le-ar mama.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Aris, nu mai ai semnatura, eu nu am vazut pozele cu Alex, febletea mea.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Maria_K
de 2 sapt papam mar si morcov (singurele sau combinate) si ieri am "tras" o limbutza pe o piersica coapta si tare ne plac toate. azi o sa-i dau morcov fiert si cu o bucatica mica de dovlecel.

Ce ati avansat cu diversificarea.
Noi am papat suculet de morcov, cate 3 lingurite pe zi, apoi de mar, mai avem maine de test, apoi ii dau Hipp combinat, mar cu morcov, si ii pot da mai mult sa bea din biberon. Cum ii dai? In biberon? Sau gros, pasat cu lingurita? Noi doar suc am papat, ca i-am dat cu lingurita mica.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



Monica
am inceput cu putin suculet in care mai apoi am adaugat putina pulpa (dar nu a ajuns nici acum sa fie piure)
ii dau cu lingurita. bibe e doar pt lapte si apa.

Maria, mami fericita de Maria-Casia (26.02.2009)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Aris, Ayla multumim pt falcute!!!
Noi avem marea aproape, 40 de minute!!!
Am fost duminica prima data, de la 5 la 7 dar era tot foarte cald.Nu a fost o experienta prea placuta ca Giulia nu a avut stare, plus caldura plus nisipul, care ajunge peste tot!!!Ma mai gandesc daca a 2 oara mai mergem !!Acum sa vedem si la piscina cum va fi ca parca as vrea si eu putin bronzzzz!!

Aris are pozele unde e bebelusul care face tumbe si data de nastere a lui Alex( sub scrisul de la postare...in capitolul trecut, pag.19 parca)


georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%203luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Georgiana, stiam de bebelusul ei zburdalnic, dar nu-l mai are. Ma duc inapoi la capitole sa-l gasesc. Ma gandeam ca-i pe aici pe faza sa-mi dea adresa.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Maria, tu ai facut suculetul in casa? Eu am auzit pareri ca sucul de mar proaspat stors poate produce fermentatie si diaree, chiar e recomandat la constipatie, de aceea se si combina cu cel de morcovi. Am citit pareri bune depsre Hipp, si Clau a papat produse Bio Hipp, si eu din ala i-am dat. Si sor-mea tot cu Hipp si-a crescut fata. Sucul de mar e pasteurizat si nu a avut nimic la burtica. De maine ii dau Hipp de mar cu morcov.
Eu am scris si aici
http://ghiocei2009.blogspot.com/2009/05/diversificarea-alimentatiei.html
si mai am niste carti in text document din care o sa mai postez la blog pe cand incep fetele diversificarea. Cat avea Casia cand ai inceput?

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Aaaa, ca am uitat. Pe mailul comun a trimis Alex pt voi un PPS dragut. L-a gasit cineva?

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ce falcute are si Giulia E tare pupabila

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Azi am fost in oras cu Luana si Alex, cat a fost Clau la gradi. Am fost si la cumparaturi, am baut o cafea (vorba vine) si am mancat salata la o terasa. Apoi ne-am plimbat... de mana.
Acum printesa doarme.
Vreau sa mai explic ceva. Eu cand dorm, trebuie sa imi pun o perna din aia mica, pe ochi ("pui" ii zicem noi, sau "nani"). Asa e si mama si sora-mea. Luana isi trage uneori cate o jucarie in cap. Acum, ca Elefantelul Ruf dupa care e topita, are atasat o chestie care se poate intinde, ca o mini paturica, pe aia si-o trage pe ochi. La inceput am inlemnit cand am vazut copilul acoperit pe cap, cu spaima mea de moarte subita. Acum, daca vad ca nu are nimic pe nas sau pe gura, si doar ziua cand sunt cu ochii pe ea ca pe butelie, o las cum vrea ea. Pana adorme, apoi i le iau bineinteles.

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput