tauroaice(34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Nimeni?????


si
de si Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

cam liniste p-aici.a venit vacanta, cu trenul din franta?
stef e la ai mei, se intoarce maine, apoi pleaca la mare cu socrii, apoi mergem cu totii la munte...si tot asa toata vara.am zis sa-i priasca vacanta asta.
voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Eu mai am curs de franceza si saptamana aceasta, maine am exameniar vineri e ultima zi... De aceea nu am avut timp sa mai intru. Ieri am avut zi libera pentru ca a fost ziua nationala in Luxemburg asa ca am profitat si ne-am plimbat.
Jenn, eu pentru cei de acasa am cumparat in general cafea si cosmeticale de la Yves Rocher. Stiu ca celor de acasa le plac iar mie imi convine ca nu sunt nici scumpe nici voluminoase. Pentru copii am luat diferite tricouri cu personajele preferate si joculete mici gen puzzle, carti de joc tot cu personaje din desene animate, joc tip "Picteaza dupa numere"...Doar pentru mama, pentru bunicii mei si pentru soacra-mea am luat cadouri mai consistente.
Mihaela, felicitari pentru rezultatele copiilor, sunt convinsa ca esti foarte mandra!
Jenn, Mihaela, aveti dreptate, am nevoie de o doza uriasa de rabdare, din pacate nu gasesc intotdeauna doza necesara.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 17 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna tauroaice!
si suc
Lexi, incearca sa-i spui Mariei, atunci cand zice nu, sa nu faca lucrul respectiv***spre exemlu: daca tu ii spui sa manance si ea raspunde nu(nein), o mai lasi putin si apoi ii spui "sa nu mananci", s-ar putea sa ai o surpriza - sigur v-a manca*** ...Iti spun din proprie experienta si domnisoara mea era la fel, la noi a functionat, incearca, poate merge si la voi, doar sunt nascute in aceiasi zi, chiar daca diferenta de ani este foarte mare


si
de si Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mhldvrc

Buna tauroaice!
si suc
Lexi, incearca sa-i spui Mariei, atunci cand zice nu, sa nu faca lucrul respectiv***spre exemlu: daca tu ii spui sa manance si ea raspunde nu(nein), o mai lasi putin si apoi ii spui "sa nu mananci", s-ar putea sa ai o surpriza - sigur v-a manca*** ...Iti spun din proprie experienta si domnisoara mea era la fel, la noi a functionat, incearca, poate merge si la voi, doar sunt nascute in aceiasi zi, chiar daca diferenta de ani este foarte mare


si
de si Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!!!


Mihaela am incercat varianta asta si nu doar o data. Nu a functionat. Cand ii spuneam de ex. "nu manca" ii straluceau ochisorii de bucurie si imediat pleca de la masa. Astept sa mai creasca si sper sa ma inteleg altfel cu ea.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 17 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Mersi ,lexi,mi-ai dat o sugestie buna!Sincer,m-am saturat de carat diverse pt ca multe se gasesc si n tara,dar din pacate ori sunt proaste calitativ,ori de 3 ori mai scumpe ca aici!O sa iau cateva atentii si gata,restul la fata locului!Avem destule de luat!(o garderoba intrega pt mandra)Diseara impachetez ca nu mai tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

super fetele.drum bun si distractie faina in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gabitz, multumim. Noi mai avem fix doua saptamani pana plecam...

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Nu stiu daca mai pot intra pana plecam-luni-iar duminica e ziua Ellei si avem musafiri.Asa ca va pup si va doresc o vara frumoasa!La ai mei nu am net asa ca mai rar o sa va pot citi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani Ella, printesa de jenn! Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

AMR 13 zile

Mergi la inceput