Mamici si Gravidute Italia (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna dimineata si o zi buna fetelor...sper nu prea calduroasa

Analessya Si Chiccuta si eu am un italian sot, dar nu si macaronar...adica niste lasagne sau canneloni ar manca, dar fac mai rar (va d-ati seama de ce)

Analessya la fel si al meu adora doar mici...de fapt el e carnivor, deci carne cu contorno(mazare, fasole, spanac , daca se poate cu cartofi (cuptor sau prajiti)...ptr noi mai gateste mama romaneste+ ciorbite...pe baiat l-am invatat cam cu de toate(e innebunit dupa sarmale)...el saracul mai manca si ciorbe ,dar vazandul pe babbo mancand numai carne si-a mai schimbat si el din gusturi(dar eu insist mai ales iarna)

Irina gommone= sant barcile de cauciuc cu care mai vin si albaneji...asta e de 6 persoane (12 m) , cu motor binenteles

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Doris scumpo gandeste-te ca cezariana nu e un "taglio di capelli"...iti taie burtica, uter etc...mai bine o epidurala.

Irina pitici cand le ies dintisori sant fff agitati si maraiti, mai fac si febra( a mea 2 saptam)...trebuie sa avem mare rabdare...al tau mananca f bine ptr varsta lui si nu ai avut probleme decat cand a fost bolnav...eu feti ii dau vitamine ca sa deschida gurita ptr 4 ling

o zi buna fetelor

Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

neata
Roxali-spor la lucru si o zi frumoasa
fetelor la noi meniul e amestecat si rom si it
mincam de amindoua si piti si n-avem treaba
sotul meu e roman
cred ca mergem deseara dupa cadou ca nu vreau sa avem surprize......sa nu mai gasesc ca disper
Irina-saracutul fabi dar si tu cred ca ti-e tare greu cu el asa marait
pe cind isi revine iar iasa o masea...
se poate si de la vaccin ca si mie mi-a zis ca face dupa o sapt febra
pune-i un supozitor si mai masoara-i febra
Chiccutza-ce frumos v-ati distrat voi acolo
copiii cred ca au fost incintati,gata cu scoala lumea lor
Analessya-bafta maine la eco sa vezi simburelul si sa fie toate bune sa treaca repede visrusul
Andreea-te ti de curse?ai?
ai grija,tu parca vineri mergi la eco vero?



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

citeva pozici



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va salut!Azi intram in saptamana 25 , ce repede trece timpul..
Eu sunt tot asa...mai indispusa..Aseara in drum spre casa a intrat o motocicleta in noi, parte vina sotului, parte vina motociclistului. Nu a patit nimeni nimic, s-a incheiat constatarea aia prieteneasca (), dar noi, adica eu si sotul, eram asa de zapaciti incat am trecut ca masina noastra nu a avut nici o dauna. Abia acasa am vazut ca s-a botit pragul de jos de la portiera din stanga. Tipul de la asigurare zicea ca nu are nimic...tare-s curioasa ce ii zice in seara asta sotului, cat avem de platit (in caz ca asigurarea nu plateste decat de la o anumita suma in sus )
In rest, eu nu m-am speriat, noi aveam viteza f f mica, dar cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara burta..cred totusi ca efect intarziat de la stresul resimtit pe moment....
O zi buna!


Gianina 25+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

kemsy,bine ca nu ati patit nimic,si totul sa rezolvat...aveti grija cu motociclistii,sunt periculosi....sau cel putin asa mi se par mie,au o libertate de conducere,se strecoara printre masini,si apoi ceva rau tot se intampla...

Sotul vrea sa isi cumpere pe viitor un motorino,si eu nu accept(desi asta ar insemna ca masina va ramane la mana mea):
-1 la mana stiu cum conduce
-2 la mana sunt periculoase chiar si cele cu 90 cm cubi

Andreea,daca esti bine disppusa incat te simti in stare sa conduci, si mai ales sa faci intrecere inseamna ca esti super cu simtomele de gravidutza...(eu de exemplu nu mergeam mai mult de 10 min cu masina,si asta in dreapta,daca nu ori vomitam verde,ori dormeam,ori nu aveam aer,ori alte chestii)
pa va pup

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Kemsy-imi pare rau de incident
nu cred ca nu acopera daunele asigurarile
daca ati facut cid e bine
si eu am avut in februarie si am reparat abia in luna mai masina la cit s-au intins
bine ca am facut-o
Nelia-noi am avut mai demult motorin,era bun dar l-am vindut dupa ce am luat masina
pe atunci n-aveam carnet si nici acum nu ma incumet sa merg cu motorinul
am zis ca de incep si eu lucru masina ramine la mine si luam alt motorin pt sot,el lucreaza aproape de casa,bine pe jos cam departe cu masina 7 minute dar mai intai serviciul......
deseara am bilet la concertul cu depeche mode si n-am chef sa ma duc.....din pacate nu ma trage ata si cheful



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

katia-as vrea eu sa am eco sapt. asta...abia peste o luna (15.07.)am prima eco...
Ce frumos sta Giulia,ca si o domnisoara...tare scumpica!Se vede ca s-a simtit bine la sarbatoarea aia...

analessya-imi pare rau ca ai luat virusul,incearca sa nu te stresezi,ai incredere in ce zic medicii...Sa ne spui cum a fost la ecografie.

chiccutza-frumoasa vacanta ati facut...in tara nu mergeti vara asta?





andreea, Ambra si 7+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

roxali-astept pana vineri,cand ma duc la control,la ginec...sa vad ce-mi zice,daca imi da ceva pt. greturi...as putea sa ma duc sa vorbesc si cu o asistenta,dar prefer sa fie ginec. cea care imi da ceva...daca imi va da...

kemsy-ma bucur ca nu a fost nimic grav!
Asa e,chiar povesteam si cu sotiorul ca de multe ori era sa facem si noi accident...

neliacris-si mie mi-e rau,daca stau in dreapta...asa ca ma lasa sotiorul sa conduc eu,cand mi-e f. rau,sau cand bea.Cu Ambra nu aveam probleme,acum e diferit...mi-e rau si cand merg cu masina...
Voi ce mai faceti?Cris?Cum va petreceti timpul?

andreea, Ambra si 7+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput