Mamici si Gravidute Italia (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:



Noi ne-am simtit bine ieri,la gratar...nu am stat la soare,si tot m-a ars pe maini,si umpic pe spate ...asa de naspa arata...asta e...Ambra a fost f. cuminte,de fapt asa e tot timpul,cand mergem undeva,nu arata felul ei de a fi,e timida...Am plecat pe la 10 de acasa,si ne-am intors la 19.Pe drum m-a pus sotiorul sa fac intrecere cu (am condus eu,ca el a baut) ...nici eu nu sunt normala...ne-am distrat umpic,ca a murit de ciuda ala care nu ma putea depasi,in plus i-am ranit si orgoliul de barbat,adica nu poate depasi el o femeie...

katia-m-am gandit eu ca pana nu am punctele necesare,nu mai pot schimba...
Voi in ce data plecati luna viitoare?Cred ca de abia astepti...eu inainte sa merg,numar zilele...



andreea, Ambra si 7+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ely-voi ce ati facut ieri?Ati mers pana la urma,la mare?
Denise cum se simte?multi,multi !

analessya-imi pare rau ca ai greturi,eu stiu ce inseamna...si la prima sarcina le-am avut,si acum le am...diferentza e ca acum o am pe Ambra,si tre' sa ma ocup de ea...tre' sa fim tari,si sa asteptam sa treaca primele luni...n-avem de ales...

katia-ma bucur ca ati iesit,asa sunt si eu,cand lucreaza sotiorul,atept sa vina week-endul...
Acum am vazut ca sambata sarbatoriti ...ati cumparat cadoul?Tre' sa mergi fara Giulia...cum faci?

Tre' sa plec,ca da din picioare Ambra...

andreea, Ambra si 7+
cand implineste sufletelul nostru 2 ani ; cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

bine v-am gasit fetelor!noi am venit ieri de la fiume si am dormit pana azi la 12.Fede si Dani au obosit rau de tot si aseara au mancat cu ochii inchisi.am facut multe poze si ne-am distrat tare,caci am fost cu cortul si piticii de-abia asteptau sa doarma in cort.
sper sa am putere sa descarc pozele in seara asta
va pupik

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Andreea-m-am gindit sa mergem simbata sa-l luam dupa somnul de amiaz
erau destule nu cred ca se cumpara acum alea toate si nu iau mai repede ca n-am unde sa-l ascund si eu sint mai rau ca si copiii ca n-am rabdare....asa ca mergem simbata luam cadoul,scoatem tortuletul(vrem sa comandam un tortulet)apoi sta sotul cu ea pina pregatesc cadoul tort si ce mai combin
poate mai schimb ceva intre timp dar pina acum asa m-am gindit sa facem,sa fie surpriza sa le primeasca de ziua ei nu prima
am fost la o baita la mare
Chiccutza-asteptam pozicile
ma bucur ca v-ati distrat
maine poate pun si eu pozici de la festa



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bine ati venit in grupul nostru fetelor , Analessya si Tatoo

Analessya am vazut si pozicile cu voi...frumusei si tinerei...sotul e roman?

Andreea avem ceva de lucru...sper sa tina ...Sonia nu a mai avut febra de saptaman trecuta, cred ca a patimit mult din cauza maselutelor de jos...la mare i-au reaparut ptici, dar cred ca de la cald, soare, vad ca incet se adapteaza si nu ii iese peste tot
Ptr greturi de ce nu intrebi o farmacista de ceva omeopatic(nu cunosti nici una?)

Katia ce mult imi place pestele...muaoama ce as mai fi mancat la festa aia(mai ales ca e gata pregatit)
Vb cu vanzatoarea de la magazin sa ti-l opreasca

Chiccutza sau distrata copii la fiume erau in voia lor

Noi am fost la mare...frumos , dar tareeeeeeee cald.
Am vrut sa probam gommonele care l-am cumparat impreuna cu niste prieteni, dar nu am reusit...am platit ptr "parcarea "pe uscat in port 750...de fiecare data cand vom vrea sa-l lua il punem pe un carut si il transportam pana a mal, ptr a nu mai plati si locul acolo

Am scris alt mesaj am vrut sa-l modific ,dar l-am sters

Ely nu stiu daca mai rezit pana la 1













Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Andreea, Analessya daca aveti greturi nu va lasa-ti si luati ceva...mai ales ptr aciditate...eu luam bicarbonatul cu gust de port sau lamaie si pastile omepatice (intre mese, innaite de a manca cu 1-2 ore)

Andreea te joci cu focul...curse ai




Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Ciao!

Eu nu mai pot fetelor,Fabian a fost toata ziua marair,chiar si acum,dar sta cu sotul, in afara de dintele care ia spart zilele trecute azi a inceput sa mai iasa unul,nu ma mai inteleg cu el.In seara asta nici na vrut sa manance,abia mia mancat un pic de lapte,offff

Doris , katia are dreptate,daca poti naste normal sa o faci,eu am facut cezariana si mia fost foarte greu,eu nu am avut incotro ca era prea mare si nu iesea.Mam chinuit aproape o luna ca sa reusesc sa merg si eu normal,iar durerile au incetat cam in doua luni.Acum depinde si de la persoana la persoana,cunosc persoane care sau refacut si in doua saptamani.Cand am nascut eu venise una in salon,in 4 ore a nascut si la 5 minute dupa ce a aduso in sala sa ridicat din pat si mergea ca si cum nar fi nascut,iar eu abia,abia reuseam sa ma ridic ca sami schimbe cearsaful.

Mie nu mia dat nimic pentru greturi cand am fost insarcinata,mia dat doar vitamine,ata.Si eu aveam greturi nu gluma,imi era foame si numai cat ma gandeam sami pun ceva mi se facea greata,primele 3 luni nu puteam sa mananc nimic,doar cu vitaminele traiam.

Roxali ces alea "gommonele",parca asa era...?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

www.onetruemedia.com/shared?p=8bbff05b8d5de94fe11877&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POZE NOI

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Buna seara fetelor, multumesc la toate pentru urari.

Azi am fost la laborator si mi-am luat rezultatul pt mononucleoza, iar daca pana acum mai aveam dubii, rezultatul mi-a confirmat ca m-am "virusat" si eu de la copil. Ginecologul si dr de fam mi-au spus ca nu influenteaza cu nimic sarcina, dar eu tot sunt preocupata. Oricum, miercuri de-abia astept sa fac prima ecografie.

In rest, ma simt tare tare obosita, eu care eram ca o furnicutza nu mai am spor la treaba si toate imi ies pe dos pt ca nu fac nimic cum trebuie. Greturile m-au cam lasat, nu asta e problema, ci faptul ca nu prea reusesc sa mananc.

In rest, astept sa treaca perioada astasi pentru baietel ca el a stat mai rau ca mine. L-am retras de tot de la camin pt ca in ianuarie o sa mearga la scuola materna si e mai bine sa faca si el o pauza de la imbolnaviri.

Sotul meu e italian, m-a intrebat o fata. Nu am probleme cu el decat cu mancarea. Specific romanesc nu mananca nici sa-l omori, nu ii plac ciorbele, sarmalutele sau mai stiu eu ce altceva, doar micii si atat. In plus, e un italian atipic, nu vrea nici paste, cu greu le mananca. Asa ca la noi mancarea e un haos pt ca nici mie nu imi place ce vrea el. Chiar am vb cu el ca o sa gatesc doar romaneste pt mine si Alessandro ca si asa lui nu ii place nimic si rezolv problema mea. Dar asta nu o sa se intample pt ca as face prea multa risipa.

E cineva dintre voi casatorite cu italian?

O seara placuta!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

am reusit sa pun cateva poze de la fiume,cu chiu cu vai,ca se bloca net-ul.
analessya,eu sunt casatorita cu italian,si avem cam aceleasi probleme cu mancarea romaneasca.ce-i drept al meu unele feluri romanesti le mananca,dar foarte rar.

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Mergi la inceput