Gravidutze si mamici de Cluj - 125

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DIANA lasa ca i bine daca vine si socrela de abea va puteti distra si voi
ce bucurie mare pe piticuta ca si a revazut casuta
ADRIANA dar are voie piticuta sa iasa din spital daca e inca la tratament ?
VICTO ce pofta miaifacut cu kurtos K.
bine ca si revine piciulica,Doamne ajuta

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

SALUTARE la toata lumea....pe noi ne-au internat pana la urma ieri langa salvare,cred ca e pedi 1 acolo...sau gresesc?o fi pedi3 si acolo e oare si ADRIANA cu ALEXIA?nu stiu ca aici unde suntem noi sa fie net....nu prea cred.eu va scriu acuma de acasa,am venit sa ma odihnesc pana dupa masa si sa ma spal...a ramas sotia lui taica-meo cu sara.pana la urma e clar...INFECTIE URINARA cu E .coli...dar nu stiu cum s-a pricopsit cu ea.eu ma gandeam ca o fi racit,mai umbla in casa pe gresie cu picioarele goale si eu tot dupa ea cu papuceii.dra mi-a spus ca din kk poate.ca sa numia prea folosesc pampersuri,ca sa am grija cum o sterg...ca a cam urcat infectia in sus.acuma e la injectii pe vena,antibiotice..luni ii face analizele si pe marti stim cat de cat daca e inspre bine.ii vor face si radiografie la rinichi cred...

ADRIANA si noua ne-a dat nurofen la 8 ore.deja e a 3-a zi cu antitermice.si ma enerveaza cum ai zis si tu ca nu sunt doctori...numa asistente,nu te viziteaza nimeni.nasol sistemele astea ale lor.maine dim incepe distractia iarasi cu intepaturi.a facut sara un scandal,2 asistente s-au chinuit sa-i puna branula,asta ca nu ne-a lasat cu ea inauntru ca cica is mai rai daca sunt parintii de fata si pana la urma tot ne-a chemat ca,,e ca un baiat de puternica,,dar cum de puteti iesi din spital?sau nu stiu eu ca se poate?am putea face si noi cate-o plimbarica pe-afara,prin oras...?sau daca tot face febra ma gandesc ca nu prea o lasa sa iasa...

incet incet scapam si de pampersuri...deja de 2 sapt suntem ziua cu chilotei si se cere la pisu.ii pun numa nopate si ziua cand doarme.nu stiu de-acuma cum sa-i scot...nopatea mia ales

ALINA felicitari pt fetita,pt ALEXANDRA...CRED CA ABIA ASTEPTI S-O VEZI..

AZI dim sara la spital mi-a ridicat bluza si a zis,,icea bebe,,le spunea la tanti de prin salon...si a pupat burtica,a fost mortala

merg sa ma odihnesc putin ca m-i se inchid ochii......poate va mia scriu iniante sa plec la spital..o duminica frumoasa va doresc

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Am si eu o intrebare: de care lapte din comet dati la copii? Eu vreau incet sa-i scot laptele praf, ieri i-am pus in laptele praf 30 de ml de lapte de Napolact da m-am gandit sa va intreb si pe voi, care-i mai bun si mai potrivit pt pici?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Neata gagici.
Raluca nu am mai fost la Felix cred ca de 10 ani. in ultimii trei ani tot la mare am fost, sigur era mai bine sa mergem in alta parte dar ne trebuia nisip si briza marii
Victo noi am terminat in 2002 la sectia cartografie fix tranta
Ioana draga cred ca o papam toata pe Sara in momentul ala
Va pup, ies la o plimbarica, apoi mergem pe la parinti

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina Alexandra

DPN 20 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina pai nici noi n-am mai fost de prin 2002 in Felix, s-au schimbat multe pe acolo, au renovat si lacurile, sunt bazine noi, altele renovate, e mai frumos k inainte.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!


sanatate piticilor...vad ca inca mai sunt bolnaviori printre noi...uffff...ce nasol... sper sa va faceti bine cat mai repede!

alina..felicitari petnru fetita...ma bucur ca vi s-a indeplinit dorinta!

kitzy...welcome back! vrem pozici!!!

avem si noi ceva pozici noi...nu stiu daca vi le-am aratat sau nu...

vampirul lu' mama...

http://picasaweb.google.com/eric.rusu2007/EricInIunaCireselor#5346755219496826402


va pusic! duminica frumaosa! noi mergem din nou la bunici(adica la ai mei)...vorbim de acolo...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Salutare

Ioana, aici langa Salvare suntem si noi. Pe Horea. Noi suntem la ultimul etaj, in salonul 9. Poate voi sunteti la terapie. Ma duc sa intreb asistenta daca e internata vreo fetita cu E-coli, nu stiu numele de familie, daca mai intri sa-mi spui. Oricum trebuie sa stam la distanta sa nu ne corcim boliledar noi doua ne putem vedea.

Cu iesitul, depinde de ce portar nimeresti. Eu am iesit in fiecare zi si am fost la Oncos care e aici, aproape. Azi am fost la Cora cu tatut putin urat insa a facut putin urat portarita. Mi-a zis sa cer invoire de la medicul de garda..care , surprinzator, era o dr ce ne stia si ne-a lasat. O colega de salon a fost ieri la Iulius cu sotul si familia. E mai permisiv sistemul si ma bucur ca e asa. Iar internet este fiindca este o antena pe o cladire alaturata, e special pt ei, medicii , sa aiba internet.Si functioneaza stralucit.





MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

IOANA draga multa sanatate si voua,offffffff tare rau imi pare
ADRIANA mititica ta cum mai e?
ANDREEA tare scumpic e mititeluchiar am citit intr o revista ca ciresele au mult fier

prichindeii mei dorm si mie mi somn dar nu mi place sa dorm

SCUMPA MEA FETITA TIADRIS- 3 oct 2007


http://community.webshots.com/user/ALEX290178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Alex, nu ai nr de telefon al Ioanei?Am intrebat asistenta dar aici nu e internata. Poate in cealalta cladire, la terapie.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ABSOLVENTE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ADRIANA tare faza........noi suntem al etj 3,salonul8.dar poate in alta cladire?noi suntem in aia din stanga cum intri in curte.si ma mir ca nu ne-am vazut si pe-afara.noi am mia iesit.deci pot s-o scot din spital?s-ar odihni macar dupa masa mia bine.infectia ei nu are cum sa se i-a....nu stiu A ALEXIEI.dar poate ne vedem cate-un pic prin curte la o poveste.MULTA SANATATE

ioana...mami de sara

Mergi la inceput