CAPITOL ANIVERSAR! LMA!! Iulie-August 2005!!! (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cryna tot respectul pentru consecventa cu care incerci sa tii 'aprinsa flacara' acestui subiect. E intr-adevar pacat ca se scrie asa de rar si de asa de putina lume (aici si eu imi fac mea culpa).

marami ce fata isteata ai! Bravo ei ca a invatat asa repede rolul si a participat la serbare! Tu ce mai faci cu problemele tale de sanatate? Esti mai bine? Domnisoara cea mare a ta ce face? Se pregateste de bacalaureat anul asta? Sau mai are 1 an?


Vali iti doresc din suflet sa se termine ghinioanele si problemele si la tine. Imi pare rau ca mereu apare ceva aiurea la servici sau te chinuie vreo problema de sanatate. Astept pozele de la serbare. Si ai mei au avut un dans etno, cred ca e in 'tematica' tuturor gradinitelor . Sa pupi tare pe David din partea noastra si vacantza placuta la bunici ! Si ai mei o sa zburde la tzara o bucata de vara. Ziceai de David ca e mai ascultator, bravo lui! Ai mei trec printr-o perioada cand ba sunt copii de pus la rana, dulci si cumnti si intelegatori, ba imi vine sa-i inchid pe balcon si sa fug . Au momente de incapatanare, impertinenta si obrazniceala care eu sper sa treaca odata cu trecerea anilor. Cel mai tare ma dispera cand se bat si cand intentionat vorbesc urat (urat insemnand folosirea din plin a cuvantului 'caca' si variatiuni pe tema lui).

Oana felicitari pentru kilogramele pierdute. Uauuu! Super! Bravo tie pentru vointza! Sa aveti o petrecere frumoasa! Sunt sigura ca va fi de neuitat. Super ideea de a face voi manual tot. Eu nu m-as fi gandit.
Cine sunt burticoasele? Da-le tu de gol daca ele nu vor sa vina la raport

Nicolle sunteti bine? Voi cu ce va mai laudati?



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

, ADICA ATENTIE BATEM TOBA PENTRU CEI 2 SUPERSARBATORITI DE AZI CARORA LE UREZ LA MULTI ANI ! ALUTURINDU=MA SI EU GASTII DE AICI. ( asa explic eu emoticonurile mai sus alese).
Laura chiar ma gindeam azi de dimineata la voi si ma intrebam daca ai sa scrii pe aici. Culmea este ca am un coleg de servici( singurul barbat din departamentuil de conta de 15 femei) ce are si el gemeni 2 mindre frumusele ce azi implinesc 2 ani. Amu stau si ma intreb nu cumva ziua de 13 iunie este ziua in care se nasc gemenii ???.
Multumesc pentru gindurile bune exprimate aici, cred ca pina la inchiderea capitolului am sa tot rememorez momentele, clipe impartasite de mine si imbratisarile virtuale venite de la voi si voi avea , ca si acum, un nod in git si lacrimi in ochi. Va pupic si revin cu detalii cind vine strumful meu acasa, mi-e un dor de el cumplit.

Poze cu noi la http://community.webshots.com/user/valcampan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

Era sa uit Cryna cind ai deschis capitolul eram pe aici dar am vrut sa te las pe tine sa scrii prima ca asa mi se paru normal, adica ti=am cedat onorea de a scrie prima in ultimul capitol si te voi lasa sa scrii tu ultima.

Poze cu noi la http://community.webshots.com/user/valcampan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Ha, ha... imi delectai ochii cu niste poze faine tare . Multam fain Laura pentru ele . Ce tortulete supermisto vazui io... si ce shtrumphuleti veseli, nazdravani si frumosi are mama & & ! Sa-ti traiasca !
Woow Valy, ce onoare imi acordasi & ... sa incep tot io capitolul ... multam fain ... io crezui ca nu vreti sa scrieti ... ca va dati disparute-n ceata ... mersi inc'odata .


V-am -at pe toate & weekend frumos in continuare!





#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


"LA MULTI ANI!" 4 anisori
ALEX (nem)



Pentru inimioare las o -luta... poate aveti nevoie ...







la toate & o zi buna & o saptamana si mai buna & .





#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

La multi ani, Alex!
Iti dorim tot binele din lume!





Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata inimioare! Suntem iar pe pagina trei ...
Haideti la o -luta, un , un , o , un , o , o , o , un , o , o ... ce doriti .

Si, va las si voua niste glume... poate, asa, mai destindem oleaca atmosfera si apareti si voi pe aici... sa ne mai ziceti cate ceva .


Cat efort...

Maria se tot ruga de Ion sa faca sex cu ea. Acesta, obosit, incearca sa-i explice:
- Mai Marie, stii tu ce efort presupune o partida de sex?
- Ce efort, ma Ioane?
- Uite, mai, e ca si cum eu te-as lua pe tine in spate si te-as duce din Craiova pana-n Timisoara .
- Hai, mai Ioane!
Maria tot insista si, pana la urma, Ion cedeaza rugamintilor. Dupa o partida de amor salbatic, cand Ion dadea sa se duca in sfarsit la culcare, Maria-l ia la intrebari:
- Auzi, mai, Ioane, si acum ce faci, doar nu ma lasi la Timisoara ?



Bec...

Aveam nevoie de cateva zile libere de la serviciu, si imi tot storceam creierii, cum sa-l induplec pe sef sa-mi acorde zilele dorite. Mi-am dat seama ca, numai facand pe nebunul o sa inteleaga ca nu se poate folosi de serviciile mele. In acea zi, am ajuns mai devreme la munca si m-am agatat de tavan, punandu-mi totodata si picioarele pe tavan.
Imediat, una dintre colegele de birou, blonda, m-a observat cocotat acolo sus si m-a si intrebat ce fac.
- Ssst, i-am spus, fac pe nebunul ca sa iau cateva zile libere. Ma dau drept bec!
Cateva secunde mai tarziu, seful si-a facut aparitia in birou, si desigur ca m-a si intrebat ce fac.
- Sunt un bec luminos! am exclamat eu.
- Ai inceput sa deviezi, omule! a zis el. Iti dau o saptamana libera ca sa-ti revii la normal.
Cum a zis asta, am si sarit jos si am iesit din birou. Colega mea blonda a venit si ea imediat dupa mine, iar seful a si intrebat-o unde se duce.
- Imi pare rau, sefu’, dar nu pot sa lucrez pe intuneric! a raspuns ea cu seriozitate.


O femeie, inginer de sistem, instala un calculator in retea pentru un coleg. Cand a ajuns la setarea parolei ea l-a intrebat ce cuvant vrea sa folosesca pentru logare.
Vrind sa o intimideze, tipul i-a spus "penis". Fara sa clipeasca, aceasta a introdus parola dorita, a reintrodus-o pentru confirmare, dupa care s-a prabusit pe scaun de ras. Curios, tipul se uita peste umar si vede raspunsul calculatorului: PASSWORD REJECTED... NOT LONG ENOUGH!


Deodata, desi pe jumatate adormita, ea simti mangaierile lui. La inceput timide, ca si cum i-ar fi fost rusine. Apoi, mangaierile devenira mai indraznete. Mai mult, si mai mult, pe tot corpul ei, mainile lui se plimbau cu nesat asa cum se intimpla... nu-si aducea aminte exact, cam cu 4-5 ani in urma. Senzatii pe care le credea uitate se intorceau. Memoria sentimentelor era vie, si o ajuta sa raspunda la fel. Mangaierile se ingramadeau, se repetau, el o invaluia, o intorcea. Acum era ca un virtej de senzatii de nedescris. Deodata... nimic. Absolut nimic.
- Ce s-a intimplat? intreaba ea, surprinsa. Te rog, nu te opri, mai vreau!
- Shhhh... incerca el sa o linisteasca, gata, am terminat!
- Cum adica ai terminat???
- Gata, am gasit telecomanda, dormi linistita!...


Intamplare fericita...

Eram o persoana foarte fericita. Aveam o minunata prietena cu care ma intalneam de mai bine de 1 an, asa ca ne-am decis sa ne casatorim.
Exista o singura chestiune care ma deranja. Frumoasa ei sora mai mica. Viitoarea mea cumnata tot timpul se imbraca cu fuste mini (extrem de mini), iar in vocabularul ei nu exista cuvantul sutien, darmite in garderoba ei. Culmea era ca intotdeauna cand ma aflam in preajma ei mereu scapa cate ceva pe jos, iar cand se apleca sa ridice imi oferea o priveliste mai mult decat frumoasa. Era clar. O facea in mod deliberat. Pentru ca asemenea scene nu se intamplau daca era si altcineva de fata.
Pregatirile de nunta fiind in toi, intr-o zi micuta surioara m-a sunat si m-a chemat sa mai verific ceva la invitatiile de nunta. Am luat-o de buna si i-am spus ca vin in cateva minute. Era singura cand am sosit si a inceput sa imi sopteasca ce dorinte si sentimente are pentru mine. Mi-a spus cat de mult ma doreste si ca ar vrea sa facem dragoste macar o data inainte de a ma insura si a ma darui surorii ei pentru intreaga viata. Eram total socat si nu am putut scoate un cuvant. Mi-a spus ca merge la ea in dormitor iar daca doresc un ultim salbatic "zbor" nu trebuie decat sa intru la ea in camera. Am ramas ca o stana de piatra, stupefiat de cele ce auzeam, uitandu-ma dupa ea cum urca scarile.
Am stat asa cateva momente, apoi m-am intors si m-am indreptat spre iesire. Am deschis usa, cautand cu privirea locul unde mi-am parcat masina, cand au inceput ropote de aplauze. Toata familia viitoarei mele sotii era adunata in fata casei si ma aplauda. Cu lacrimi in ochi, viitorul meu socru s-a apropiat de mine si a inceput un mic speech: "Nici nu iti poti imagina cat de mandri suntem de tine ca ai trecut cu felicitari acest test. Nu as putea gasi un barbat mai bun pentru fiica mea daca as cauta in toata lumea. Bine ai venit in familia noastra!"
Morala: INTOTDEAUNA pastreaza prezervativele in masina...


Un tip intr-un metrou, observa o blonda superba care ii zambeste si ii face cu mana. Contrariat, incearca sa-si aminteasca de unde ar putea sa il cunoasca respectiva. Se apropie si o intreaba:
- Scuzati, ne cunoastem?
Frumoasa ii raspunde:
- Poate ma insel, dar cred ca sunteti tatal unuia dintre copiii mei.
Barbatul incremeneste, si intr-o strafulgerare isi aminteste de singurul sau moment de slabiciune extraconjugala si bolboroseste repede:
- A, deci tu esti stripteuza de acum cativa ani, cu care, dupa cateva bauturi, am facut amor pe masa de poker in fata amicilor mei, in vreme ce prietena ta ma biciuia cu niste franghii ude?
- Nu, raspunse blonda, sunt profesoara de engleza a fiului d-voastra...


Mic dictionar de inteles ambele sexe...

Mic dictionar de inteles femeile

Da = Nu
Nu = Da
Poate = Nu
Imi pare rau = Iti va parea rau!
Ne-ar trebui = Eu vreau
Fa cum vrei! = O sa platesti cu varf si indesat!
Hotaraste tu! = Hotararea cea buna ti-am pus-o deja!
Trebuie sa vorbim = Iar trebuie sa te critic
Bineinteles, fa cum vrei = Nu vreau sub nici o forma sa faci asta!
Nu sunt suparata = Bineinteles ca sunt suparata, boule!
Ai un aer atat de barbatesc... = Ar fi cazul sa te barbieresti.
Cum de te porti asa frumos astazi? = Asadar vrei sa facem sex astazi?
As vrea perdele noi = As vrea perdele, covoare, mobila si tapete noi.
Ma iubesti? = Am trecut astazi pe la magazinul de bijuterii, sa-ti spun ce mi-a placut?
Cat de tare ma iubesti? = Am facut ceva ce sigur nu-ti place.
Nu-i nimic... = Tampitule!

Mic dictionar de inteles barbatii

Mi-e foame = Mi-e foame
Sunt obosit = Sunt obosit
Ce rochie frumoasa! = Ce sani frumosi!
Da, imi place noua coafura = O gramada de bani la coafor si uite ce iese!
Am putea iesi la un restaurant? = Vreau sa facem sex.
Vrei sa dansam? = Vreau sa facem sex
Ma cam plictisesc aici... = Vreau sa facem sex
Te iubesc = Vreau sa facem sex
Te ador = Stiu ca am mai spus deja, dar... vreau sa facem sex!



Cam atat . V-am -at pe toate.





#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata inimioarelor!





"LA MULTI ANI!" 4 anisori

STEFAN GABRIEL & TUDOR MIHAI (isabelele2)

RARES STEFAN (palmyrah2002)










#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Iar, pe voi, toate mamicile de inimioare... va invit la o ! Poate, poate... mai dati si pe aici ...
























#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Si va las si voua niste bancuri... macar atat ...


Intr-un accident...

Intr-un accident, un barbat si-a pierdut testiculele si se duce la doctor si ii povesteste ce s-a intamplat. Doctorul ii face un transplant si ii pune un testicul de fier si unul de lemn, chemandu-l la control dupa 2 ani. Vine barbatul la control cum i-a spus doctorul dupa doi ani, iar doctorul il intreaba:
- Ei, si cum te simti?
- Bine domnu' doctor. Am si doi copii...
Doctorul, mirat, intreaba:
- Pai, cum asa?!?
- Uite asa: unul este ROBOCAP si celalalt este PINNOCHIO...



Blonda si betivul

Se intalnesc pe drum o blonda si un betiv. Trecand unul pe langa altul, betivul striga:
-Proasto!
Blonda striga si ea:
-Betivule!
Resemnat, betivul spune:
-Mie imi trece maine, da' tie nu!


Mircea cel Batran

Doua blonde calatoresc cu trenul. In compartiment calatoreste cu ele un barbat mai in varsta, cu barba.
Sopteste una la cealalta:
- Uita-te! Asta-i Mircea cel Batran...
- Esti proasta. El e mort de vreo 6-700 de ani.
In acel moment intra un alt barbat in compartiment, si-l saluta pe barbos:
- Ciao, Mircea, ce faci, batrine? Nu te-am mai vazut de sute de ani....
Prima blonda:
- Na, cine-i proasta?


Statuia

O femeie isi facea de cap cu amantul, cand aude cheia in usa... vine sotul! Ce sa faca amantul, unde sa fuga? Era la etajul 10. Femeia ascunde hainele amantului in dulap si il pune pe acesta sa stea ca o statuie. Intra sotul si cand da cu ochii de amant cere explicatii.
- Ce nu vezi? ( zise sotia ) Este o satuie. Se poarta draga, este la moda, are si Aurica de la etajul 8, stie tot blocul. Zilele astea o sa mai cumparam una sa-ti pui si tu pe partea ta de pat.
Sotul schiteaza un mic ranjet dupa care cere ceva de mancare. Mananca bine, desface o sticla cu vin, se cinsteste omul, dupa care se apropie de "statuie" si o imbie cu un pahar de vin:
- Ia si tu un pahar ca ti-o fi greu! ( ala nimic )
- Ia ma un pahar ca n-o fi foc! ( ala tace malc )
- Ia ma o gura, ca si eu am stat 4 ore la Aurica de la etajul 8 si stiu cum e!


Cea mai mare prelata din lume

- Care este cea mai mare prelata din lume?
- Cea mai mare prelata din lume este FUROUL!
- De ce este acesta?
- Pentru ca, furoul acopera doua fabrici! Una de lactate si alta de lustruit bastoane!


Placere...sau suferinta

Doi prieteni se intalnesc. Unul:
- Tocmai m-am intors de la o vanatoare in Africa.
- Si?
- Am fost violat de o gorila, masculul cel mai puternic din grup....
- Si?
- Cinci zile am facut sex fara pauza, in continuu, fara sa se opreasca...
Si incepe sa planga in hohote.
- Hai incearca sa te linistesti, il consoleaza prietenul, bine c-ai scapat cu viata. Esti intreg, asta conteaza. Eu n-o sa spun nimic nimanui iar gorila aia nu vorbeste.
- Pai, tocmai asta e, ca nu vorbeste, nu scrie, nu telefoneaza, nu mail, nu SMS, nu nimic...


Fata mamei cea isteata

Mama si fata sunt la tara, iar copila trebuia sa plece cu prietenii. Mama, ii spune fetei:
-Stai atenta sa nu sa suie nimeni pe burta ta, ca moare mama!
Dupa o saptamana vine fata acasa.
Mama:
-Ti-am spus sa fii atenta, sa nu se suie nimeni pe burta ta ca moare mama...
Fata:
-Eh! Ce crezi, ca eu is proasta? M-am suit eu pe burta lui, sa moara ma-sa!


Important...

Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care din cand in cand sa faca curat, sa gateasca si sa repare ce se mai strica prin casa. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat caruia sa-i destainuie aspiratiile ei si care sa o asculte si sa o inteleaga. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o admire si care sa faca dragoste cu ea din placere. Este important pentru o femeie sa aiba langa ea un barbat care sa o scoata in lume si sa o trateze ca pe o printesa tot timpul, nu doar la ocaziile speciale. Este foarte important ca cei patru barbati sa nu se cunoasca intre ei...


Baba...

Cica, vine odata o baba acasa si o gaseste pe nora-sa dezbracata si atunci o intreaba:
- Ce faci aici?
- Pai, il astept pe fiu-tau sa iasa din baie!, raspunde nora.
Baba indignata:
- Asa? Dezbracata?
Vede nora ca nu se intelege cu baba si ii zice:
- Eh, cum as putea sa fac asa ceva? Asta e costum-sex!
Ma rog, baba o ia de buna si se aseaza si ea in pat, dezbracata. Apare mosul:
- Ce faci babo, aici, dezbracata?
- Aaa.. pai, nu sint dezbracata. Port un costum-sex.
La care mosul:
- Mai calca-l si tu, mai babo!



V-am -at pe toate si va doresc s-aveti un weekend frumos, cu mult soare si multa relaxare!





#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Mi se spune "argint viu"...
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#
Oare ce varsta avem?!?
#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#*#


Mergi la inceput