Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Poftiti la o cafeluta cu lapte si zahar nerafinat

IN primul rind sint geloasa pe Bogdana ai carei baieti dorm toata noaptea, fara nici o trezire; taman ce vroiam si eu sa ma laud ca dragoana se trezeste o data la 4 dimi doar

In al doilea am vazut niste fetite pe-aici superbe: Luana, Lena, Adee... avem, asa cum zice Raalu, numai fotomodele!

In al treilea rind vroiam sa va zic ca e super cind vine cineva in vizita, dar ce obositor e sa trebuiasca sa faci conversatie non-stop! Pai eu nu mai am neuron pt asa ceva... al meu e setat in principal pe dragoana, restul ... prinde doar pe ici, pe colo

Pisicogri si mihaela, voi v-ati grefat mobilul in mina de il aveti si-n pat cu BB? :)

MOnica, ziceai de suzi a dagoanei... sa stii ca tati i-o pune asa, cica o leagana cind simte ca se freaca de nasucul ei

Am vazut ca sinteti majoritatea in pregatiri de botez, cu spalatul lui BB in ceva dubios care se numeste baia de a doua zi ... toalete, restaurante etc, asa ca va tin pumnii sa iasa cum doriti

La noi a venit frigul, ieri a plouat toata ziua si azi cica e soare cu dinti

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Citat:
citat din mesajul lui Adee

saby si noi tot pe 11 iulie avem, si botezul si nunta


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze


ARIANA e fantastica
Te-ai gandit vreodata sa trimiti poze cu ea la o agentie?


Fetelor, m-a apucat asa un entuziasm ca decretez acum, pe loc, ca avem cei mai frumosi bebelusi din lume!!!
Toti bebelusii sunt frumosi dar ghioceii nostrii sunt ...


multumimmmmmmmm

Mi-a zis mai multa lume ca este foarte expresiva, dar nu m-am gadit so fac vedeata


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salutare fetele
intru si eu rapid rapid ca am casa plina de musafiri. ieri am avut botezul si a fost aproximativ HORROR la biserica. unul din preoti, batran de 82 de ani s-a purtat mizerabil; i s-a pus o pata pe nasica mea si toata slujba s-a luat de ea intr-un mod oribil: ca nu tine copilul spre el, ca nu se uita unde trebuie, ca nu vorbeste tare, am crezut ca-i rup capul; si cand l-a bagat pe asta mic in apa l-a zmucit intr-un hal de s-a speriat asta micu si mi-a urlat juma de ora de nu ne-am mai inteles cu el; am plans de m-am rupt, am crezut ca sar la gatul lui; la un moment dat mi-a zis sa ma dau de langa nasa, sa o las sa stea singura cu copilul si m-am uitat la el cu o ura si i-am zis un NU printre dinti incat a inteles ca nu se pune problema; iar la final i-a zis nasului ca daca nu da 3 milioane nu-i da certificatul de nastere- evident fara chitanta; deci feriti-va de biserica Razoare !!!!!!!! chiar ma gandesc sa fac o reclamatie la patriarhie pentru ca totul este inregistrat cu vreo 3 camere video, deci nu as face pe ochi frumosi; nu mi se pare normal ce se intampla acolo, si chiar si preotii tineri care erau niste draguti l-au inghesuit dupa botez si i-au spus ca nu e posibil sa se poarte asa cu copii. era o fetita de 8 luni botezata tot atunci si saracul copil i-a sucit gatul ca la puii de gaina cand a bagat-o in cazan, ca era mare si s-a proptit in picioruse. barbati-miu a zis ca nu si-a imaginat ca o mai scoate vie de acolo- a urlat si ea intr-un hal de speriat nu alta.

dar vin si partile bune, ca dupa aia s-a linistit baiatul, am avut camera la hotel langa restaurant, l-am adus si pe el la musafiri de 2 ori si a stat super cumintel, a dormit, a gangurit, i-a turbat pe toti ce drag le-a fost. si am primit muuuuuuuuuuulte cadouri, centru de joaca cu fluturas si arcade, inca o arcada maaaare separata si muulte hainute shmecherase.
si cand ne plimbam pe afara ne-am intalnit cu florinela si bebe blond victoras, iesiti la terasa cu tati; absolut bestial e bebita blond, imi venea sa-l mananc. nu m-am abtinut sa nu ma duc la ei cand i-am recunoscut si tare bine mi-a parut sa-i vad; vedeti, incet incet incepem sa ne intalnim, poate cresc bebeii si facem si noi intalniri de joaca si de barfa pentru noi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele!!!
Dau de baut , de mancat , ce vrea fiecare, azi am facut 17 sapt
Ieri am fost la botez la Zaizak.Am pus poze la semnatura , sa vedeti ce mare m-am facut!!!

Lucia astept picanterile










17+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Nici nu stiu cu ce sa incep mai intai.

Pai...Dyana felicitari pentru botez si ne pare rau pentru experienta traumatizanta din biserica. Acesta este motivul pentru care eu am ales sa ma duc 200 de km pana la Focsani si sa fac acolo acest eveniment. Aici nu ma regasesc in nici o biserica, aici totul mi se pare extrem de ...comercial. Sa ma ierte Dumnezeu, dar cel putin la biserica de langa blocul meu e un fel de ...piata, unde babele se vad la o shueta, iar cei 3 preoti sunt un fel de "fetele alea de la jocurile interactive de pe TV, alea cu...vreau sa sune telefonul". La Focsani cel putin e altfel, in biserica lumea e foarte cuminte si atenta la slujba, preotii sunt mai cu har si chiar te fac sa te simti usurat sufleteste. Sunt subiectiva, poate ca si obisnuinta, dar mie acolo imi place. Si te sustin sa il dai in gat pe popa ala nesimtit, desi cred ca stii ca nu se va intampla nimic...vezi cazul altor preoti sau calugari care au facut magarii si mai mari de i-au dat pe la TV si tot acolo au ramas... Ca cica asa ii testeaza Dumnezeu!!!

Multumesc enorm pentru "morcovul vesel" ...Galushca si Raaluca. Sunt convinsa ca si de asta a fost...SUUUUUUUUPER. Ce sa mai, ca in vremurile bune. Dupa cum va spusesem, ieri mi-am achizitionat niste chilotzei de la Debenhams, unii normali, dar si unii mai sexy...gen boxeri, cu buline si fundite. Ma rog, ma pregatesc eu intens, ma aranjez, ma coafez, imi pun chilotii aia pe mine...deh, sa fac impresie. Si tati se uit ala ei si zice: da, foarte frumosi, hai sa ii dam jos ca nu avem nevoie de ei. De aici restul e poveste....



si nu in ultimul rand...

Cristian, bebe de Monnvas
Maia Andreea, bebe de Saby



Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna ziua fetele!!!
Dau de baut , de mancat , ce vrea fiecare, azi am facut 17 sapt
Ieri am fost la botez la Zaizak.Am pus poze la semnatura , sa vedeti ce mare m-am facut!!!

Lucia astept picanterile










17+

Mariana

bebe



17 saptamani
Bravo mami, sa ajungeti sanatosi la 40.

Hai, ca tocmai am raportat picanteriile...


Gigelica(Lucia) - de Victor-Andrei (zis si Pitonul)

30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

CRISTIAN

MAIA ANDREEA



Si pentru mamicilor fericite :
MONNVAS
SABY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Am vazut ca sinteti majoritatea in pregatiri de botez, cu spalatul lui BB in ceva dubios care se numeste baia de a doua zi ... toalete, restaurante etc, asa ca va tin pumnii sa iasa cum doriti

La noi a venit frigul, ieri a plouat toata ziua si azi cica e soare cu dinti

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Neata'!
Am baut si noi cafeluta si vreo 2 litri de apa ...deocamdata
Chatonel, hai la noi ca e caldurica! (peste 35 grade la umbra, in baneasa ca in militari )

Noi nu ne facem inca probleme cu botezul. Nici nu l-am fixat inca dacr o sa fie cel mai devreme la sfarsit de august.
Nu facem decat slujba la biserica si apoi tragem o fuga la mare unde dam o masa la prieteni (aia care au mai ramas prin tara). Fara petrecere, fara toalete, fara dans. Ma rog, cine vrea poate sa se imbrace elegant, poate sa danseze...
Cu baita v-am zis ca am patit-o si eu in calitate de nasha dar am oprit avalansa de "chestii" care "asa trebuie sa fie puse in apa" .
La inceput mi-a fost jena de bunica finutzei - ea conducea ostilitatile - dar cand am vazut ca se ingroasa gluma am protestat.
Acum imi pare rau ca n-am fost mai ferma de la inceput.
Pe Lena voi avea grija sa nu o supun la asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

salutare fetele
intru si eu rapid rapid ca am casa plina de musafiri. ieri am avut botezul si a fost aproximativ HORROR la biserica. unul din preoti, batran de 82 de ani s-a purtat mizerabil; i s-a pus o pata pe nasica mea si toata slujba s-a luat de ea intr-un mod oribil: ca nu tine copilul spre el, ca nu se uita unde trebuie, ca nu vorbeste tare, am crezut ca-i rup capul; si cand l-a bagat pe asta mic in apa l-a zmucit intr-un hal de s-a speriat asta micu si mi-a urlat juma de ora de nu ne-am mai inteles cu el; am plans de m-am rupt, am crezut ca sar la gatul lui; la un moment dat mi-a zis sa ma dau de langa nasa, sa o las sa stea singura cu copilul si m-am uitat la el cu o ura si i-am zis un NU printre dinti incat a inteles ca nu se pune problema; iar la final i-a zis nasului ca daca nu da 3 milioane nu-i da certificatul de nastere- evident fara chitanta; deci feriti-va de biserica Razoare !!!!!!!! chiar ma gandesc sa fac o reclamatie la patriarhie pentru ca totul este inregistrat cu vreo 3 camere video, deci nu as face pe ochi frumosi; nu mi se pare normal ce se intampla acolo, si chiar si preotii tineri care erau niste draguti l-au inghesuit dupa botez si i-au spus ca nu e posibil sa se poarte asa cu copii. era o fetita de 8 luni botezata tot atunci si saracul copil i-a sucit gatul ca la puii de gaina cand a bagat-o in cazan, ca era mare si s-a proptit in picioruse. barbati-miu a zis ca nu si-a imaginat ca o mai scoate vie de acolo- a urlat si ea intr-un hal de speriat nu alta.

dar vin si partile bune, ca dupa aia s-a linistit baiatul, am avut camera la hotel langa restaurant, l-am adus si pe el la musafiri de 2 ori si a stat super cumintel, a dormit, a gangurit, i-a turbat pe toti ce drag le-a fost. si am primit muuuuuuuuuuulte cadouri, centru de joaca cu fluturas si arcade, inca o arcada maaaare separata si muulte hainute shmecherase.
si cand ne plimbam pe afara ne-am intalnit cu florinela si bebe blond victoras, iesiti la terasa cu tati; absolut bestial e bebita blond, imi venea sa-l mananc. nu m-am abtinut sa nu ma duc la ei cand i-am recunoscut si tare bine mi-a parut sa-i vad; vedeti, incet incet incepem sa ne intalnim, poate cresc bebeii si facem si noi intalniri de joaca si de barfa pentru noi

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David


Sa va traiasca si sa fie sanatos !
Nu prea stiu ce se ureaza in astfel de cazuri...
Of, imi pare asa rau ca a trebuit sa treceti prin asa ceva!
de la Lena

E intradevar horrorrrrrrrr! Eu daca eram mama fetitei aleia nu stiu daca reuseam sa nu fac o scena.
Stiam ca la copiii mai marisor nu ii mai baga cu capul in cazan. Eu cand ma botezat am vorbit cu preotul si i-a turnat cu pana apa pe cap. N-a mai scufundat-o cu totul ca avea 6 luni si se zbatea rau.
Noua ne-a luat acum 1 an (10 mai 2008) 150 RON cu chitanta si am mai lasat 50 "pentru biserica"
Sunt cate unii mari sarlatani! Doamne iarta-ma!!!

Centru de joaca avem si noi si ne este foarte util. Am facut poze si o sa le postam ca sa ne vedeti. Ziua adoarme acolo si nu o mai mut in patut.

Vrem poze cu David crestinat.

Da, curand trebuie sa organizam o intalnire in cismigiu, herastrau... intr-un parc unde sa stam pe iarba si sa ne jucam cu bebicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Buna ziua fetele!!!
Dau de baut , de mancat , ce vrea fiecare, azi am facut 17 sapt
Ieri am fost la botez la Zaizak.Am pus poze la semnatura , sa vedeti ce mare m-am facut!!!

Lucia astept picanterile

17+

Mariana

bebe



Smina ce burtik frumusik!!!
Viitoare mamica, esti foarte luminoasa!
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput