Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Gigelica, nu poate trece asa eveniment fara un morcov:













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

fata asta a mea ma baga in boala Citeam capitolul trecut, ca am ramas in urma iar ea statea langa mine si tot gangurea, vroia sa o bag in seama si daca a vazut ca nicicum nu reactionez, a bagat un tipat de ne-am speriat amandoua dupa care a inceput sa rada

Ariana a inceput sa prinda lucrurile de vreo cateva zile, drept care a prins jucaria preferata - o vacuta si a adormit cu ea in brate (am pus poze pe picasa)


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

saby si noi tot pe 11 iulie avem, si botezul si nunta


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ayla, multumesc pentru incurajari
In plus, ai mare dreptate, asa-i, nu dau examen din DC asa ca, m-am pus la curent cu noutatile ultimelor 2 capitole, desi tare mi-ar placea sa reusesc sa mai citesc din urma; poate si reusesc pentru ca acum stau treaza sa se trezeasca Ian pentru papa: trebuia sa ia masa la ora 23.10 si inca doarme dus.

Felicitari pentru progresele facute de Luana; e incredibila! Si Clau' e tare simpatic; de fapt, "la noi" sint numai bebelusi tare titi; am pus si eu poze mai noi cu Ian la semnatura.

***

Noutati? Bebe Ian e cumintel daca e...bagat in seama; probleme nu am avut cu el, creste bine (60 cm si 5,930 kg la controlul de 2 luni), cu colicii am avut noroc si n-au tinut decit 0 luna, kaka face o data pe zi (ceea ce e ok pt bebe care papa formula) etc etc. In plus e tare zimbaret si-mi face zilele frumoase.
Botez (mare!) avem pe 27 iunie. Am rezervat restaurantul, am stabilit meniul si am ales tematica. Il astept cu nerabdare pt. ca tare am chef sa ma petrec, desi nu ducem lipsa de "evenimente" (nunti, botezuri, zile de nastere) cind Ian ramine fie cu sora mea, fie cu parintii mei.

Tot la capitolul "socializari", inca de la 5 zile, l-am scos pe Ian ZILNIC foarte mult: dimineata in curte iar dupa masa si (denaturata sau nu!) seara pe terasa pe pietonal; norocul meu ca-i si place, ii si prieste

De sot ce sa zic? Nici nu ma pling dar nici nu-l ridic in slavi; oricum, e loc de mai bine; el considera ca "ma ajuta", eu, EVIDENT, sint de alta parere

M-am cam intins si m-as mai intinde dar...am uitat ce voiam sa va mai zic dar las' ca o sa revin.

la mamici si bebelusi.

Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

[quote]citat din mesajul lui Galushca

Gigelica, nu poate trece asa eveniment fara un morcov:














[/quote

Galushca, ce morcov frumos!!!
Poate sa fie si un varf de sageata, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

imi pare sorry pentru repetitiile din mesajul de mai sus dar sint cam obosita; Ian inca doarme, asa ca ma intorc la capitolul 11

Gina mami de bebe titi Ian Alexandru

Poze

Bebe Ian

camera bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Lucia, Luana si fluturasul multumim!

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.



O dulceata Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee

saby si noi tot pe 11 iulie avem, si botezul si nunta


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze


ARIANA e fantastica
Te-ai gandit vreodata sa trimiti poze cu ea la o agentie?


Fetelor, m-a apucat asa un entuziasm ca decretez acum, pe loc, ca avem cei mai frumosi bebelusi din lume!!!
Toti bebelusii sunt frumosi dar ghioceii nostrii sunt ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Cristian
Maia Andreea
Neatza..am avut o noapte super..fara nici o trezire din partea gogosilor mele

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cristian
Maia Andreea

iar mamicilor cu drag:







Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput