Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Lia nu am nevoie de pre mult timp de gandire pt ca am deja cateva idei de propuneri.
Doar sa-mi spui cand sa o fac.
Eu in acest din acest weekend voi locui in casa noua unde nu am internet, sper ca doar pt cateva zile, asa ca daca pana maine nu apare urmatoarea de pe lista la propuneri am sa-ti trimit un PM cu ce doresc eu si iti revine sarcina sa faci public acest lucru la timpul potrivit . Sigur, te rog frumos sa faci asta pentru mine !

Daca in schimb ajung pe undeva unde exista si internet atunci nu-i nici o problema.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 14+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Carmina, le-am asteptat pe fete pana azi, la 12. In afara de RWheelwright n-a mai raspuns nimeni. De aceea te rog sa fii tu cea care ne da urmatoarea tema. In week-end oricum nu sta multa lume cu nasul in calculator, asa incat am putea deschide cercul luni, 22 iunie. Daca poti tu intra pe forum luni, e perfect. Daca nu, nu-i nicio problema sa-ti postez eu mesajul. O sa vezi tu cat timp ai la dispozitie si dupa aceea, iar daca in perioada de adunat propuneri/votat ai nevoie de-un negru mititel care sa te ajute sa centralizezi rezultatele, sunt aici. Numa sa fii tu cea care deschide topicul nou, cel cu Citim impreuna cartea/autorul X.

Si mai am o rugaminte. Carmina ne da tema si un titlu, doua de carti care s-o ilustreze. As vrea ca noi, celelalte, sa propunem cate un titlu fiecare. Hai, doua in situatii cu adevarat speciale, cand mai bine ne-am da un brat decat sa renuntam la o propunere. Asta ca sa evitam, pe cat posibil, un nou balotaj. De acord? Eventual, pentru ca oricum vor fi o multime de carti tentante pe langa cele care vor intra in lista scurta, mai facem o listuta de ... cum sa le spun? Lecturi alternative? Idei pentru zile ploioase? Carti de tinut minte pentru alte ocazii? Ceva in genul asta.

Acu fug sa mai citesc un pic de Cortazar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Lia, eu de-abia marti voi avea net acolo si probabil ca maine voi mai fi on line. Daca nu apare nimeni pana atunci care era inaintea mea la propuneri o sa-ti trimit PM cu oferta mea.

P.S. -vad ca desprecopii este destul de activ, si este inaintea mea, de ce nu vrea sa propuna o tema?

P.P.S - Eu propun sa fim un pic mai prietenoase, ca vad ca nu se inghesuie nimeni pe la topicul nostru, si chiar si mie imi vine sa fug cateodata...prea ne credem destepte noi si numai noi


Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 14+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Lia, suna bine o lista pentru zilele ploioase!
Carmina, eu zic ca fetele sunt ocupate, vin concediile etc, poate lumea are si alte prioritati, cine stie? Eu sunt foarte prietenoasa, de aia m-am si bagat aici.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Lia, suna bine o lista pentru zilele ploioase!
Carmina, eu zic ca fetele sunt ocupate, vin concediile etc, poate lumea are si alte prioritati, cine stie? Eu sunt foarte prietenoasa, de aia m-am si bagat aici.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Si eu cred ca sunt prietenoasa dar ziceam sa fim un pic mai mult. Sa ne facem un pic de reclama, nu stiu, sa fim mai multe.

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 14+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
P.S. -vad ca desprecopii este destul de activ, si este inaintea mea, de ce nu vrea sa propuna o tema?


Eu am trimis PM tuturor fetelor de pe lista pana la tine, inclusiv lui desprecopii. Asa cum spuneam, a raspuns numai RWheelwright... Dar daca tu vrei sa mai astepti pana marti pana anunti tema, e ok.

Si ca sa fiu si nitel mai prietenoasa, ia incepeti voi dimineata cu www.youtube.com/watch?v=TkDYV_gAMnk" target="_blank">muzica. Sau cu poezie, cum poftiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Liadorian, nu mi se deschide linkul cu poezia.
Carmina, ai ceva idei? Sa raspandim fluturasi pentru promovare? Eu sunt de parere ca vor scrie aici, cand vor avea timp. De ex. eu, am trecut peste cativa ani pe DC fara sa intru la aceasta sectiune. Pentru ca oricum citeam zilnic acasa si gandul de a citi sub presiune si anumite carti ma cam stresa. Asa, imi alegeam eu materialul si era ok. Dar, am zis, de ce nu? si iata-ma. Cat ma tine rabdarea, deoarece constanta nu e punctul meu forte.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu recunosc ca nu mai am rabdare si sunt curioasa ce va urma, ce tema va alege Carmina.
Tzuni n-a raspuns, desi e activa pe la alte subiecte, poate n-a terminat Foer inca.
Pe Conchita cine o scoate de la balamucul cu paranormale? Ca eu is curioasa daca a terminat Cortazar si cum i-a placut.
In concluzie, io imi rod unghiile si abia astept sa aud propunerea.
Cu po****rizarea n-am idei..dar am putea totusi s-o agatam cumva pe Lilanda...sie pe TeodoraD, desi n-am mai vazut-o demult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Si eu cam trepadez de nerabdare.

Iarina, si eu ma gandeam de dimineata la Conchita si ce parere o fi avand despre Cortazar. ce balamuc cu paranormale?

Lilanda a scris la topicul Cortazar. Am luat-o ca pe o victorie personala! Glumesc, stiu ca e meritul tuturor ca am 'agatat-o'.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Mihaelka este un topic despre paranormal la generale care a ajuns la 51 de pagini!!!!!!!!! N-am avut rabdare sa-l citesc dar am bagat un ochi pe acolo si era macel, parca pe ultima pagina incepusera sa scoata garoafele si sa se impace, da' nu-s complet sigura, s-ar putea sa degenereze iar. De aia zic s-o scoatem pe conchita de acolo si sa vedem daca a terminat Cortazar.
Stiu ca a scris Lilanda despre Cortazar, insa nu cred ca a intrat in club, adica sa citeasca si sa comenteze in rand cu noi. Si sa propuna teme. Lilutz te bagi?
Hai zi ca da, pt.ca s-ar putea sa aflu direct de la sursa daca Estha din Dumnezeul lucrurilor marunte a omorat-o pe hoasca batrana. Ca stiu ca te chinuie intrebarea. Lucrez cu o subsidiara din India si un coleg de acolo are o matusa care o cunoaste personal pe Arundhati Roy. Ma gandeam sa-l bat la cap pe baiatul asta,sa vorbeasca cu matusa-sa, care la randul ei sa ia legatura cu Roy si poate aflam ceva. Stiu , e incurcata treaba, da' merita efortul.
Glumesc evident, sper ca Lilanda sa ni se alature daca simte nevoia

Mergi la inceput