Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu votez pentru Margaret atwood- ochi de pisica (cat's eye)



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Lia nu vrei sa deschizi capitol nou, sa nu deaspim prea mult nr de pagini la capitol si sa avem in fata, pe prima pagina, lista de propuneri si situatia voturilor? Daca ai timp Multumim.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Laura, ma gindeam sa fac eu un split la subiect. Dar am vazut prima pagina (cea cu linkuri) si cred ca am mai putea astepta pina se alege cartea!! Sint subiecte cu 100 de pagini, n-o rezista asta cu 30?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Laura, ma gindeam sa fac eu un split la subiect. Dar am vazut prima pagina (cea cu linkuri) si cred ca am mai putea astepta pina se alege cartea!! Sint subiecte cu 100 de pagini, n-o rezista asta cu 30?!!

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Ba da, e ok si asa. Ma gadeam doar ca e mai greu de urmarit stadiu voturilor daca nu stii exact unde e mesajul 'centralizator', trebuie sa cauti printre postari.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Laura, ma gindeam sa fac eu un split la subiect. Dar am vazut prima pagina (cea cu linkuri) si cred ca am mai putea astepta pina se alege cartea!! Sint subiecte cu 100 de pagini, n-o rezista asta cu 30?!!

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Ba da, e ok si asa. Ma gadeam doar ca e mai greu de urmarit stadiu voturilor daca nu stii exact unde e mesajul 'centralizator', trebuie sa cauti printre postari.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Hai ca fac acu capitol nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda

Ingrid, daca-ti place antichitatea (mai ales grecii), atunci si "Memoriile lui Hadrian" iti vor placea!

Din punct de vedere istoric, Yourcenar s-a documentat serios pentru cartea asta. Evenimente istorice acurate si gindirea elenistica ce inca mai fascina Roma la vremea aceea fac din scrisoarea lui Hadrian catre Marcus Aurelius o cronica intima, critica si autocritica a domniei sale. Pasajele poetice si cele de analiza, de gindire filosofica se patrund fericit. O meditatie auspra somnului, ca forma de abandon asemanatoare mortii, m-a impresionat.

E o carte insa care, cred, trebuie citita cu picatura. Fara graba, in thina, cu atentie!

"I am a deeply superficial person" - Andy Warhol


Mersi de sinteza, intr-adevar sunt o pasionata de antici, sa va pregatiti de subiect cand imi vine randul. Un Apuleius merge?
Daca iese cartea m-as bucura, de fapt numele de Yourcenar mi-e cunoscut, poate am dat de el prin librarii, l-am retinut vizual.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Zis si facut: capitol nou aici.
Fetelor, puteti voi inchide capitolul asta?

Mergi la inceput