Citim impreuna? (organizatorice) II

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
Multumesc frumos, Conchita!
Votarea incepe mieruri asa ca nu ai vrea sa-l trec pe Reverte cu "Harta sferica" (traducerea in romana) la propuneri?


hahaha, ca sa fiu la coada cozii cu lectura si la tura a treia? sunt totalmente vraiste cu foer si cortazar, m-am apucat de o mie si nu termin niciuna, iar acum ar insemna sa plec si-n cautarea hartii sferice. :-))) edit: harta sferica e totuna cu the nautical chart??

avmaria, si mie imi place enorm Darul...

doamnelor, sunteti minunate cu ideea clubului cartii, mai ajung si eu din urma cu scriitorii buni, sunt multe nume de care nici macar n-am auzit. va multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

votez Inima atat de alba, suna bine...si tot din sugestii am inceput sa citesc : "Ca apa pentru ciocolata", am gasit-o pe net si am printat-o , in disperarea sotului meu care a trebuit sa mai puna ceva ink la imprimanta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui avmaria
Tema aleasa imi e atat de draga, incat nu pot decat sa regret ca nu se face split in 2 teme: literatura sud-america / literatura spaniola, portugheza (Europa), alegerea va fi grea.


Stiu ce spui dar recunosc ca am fost calica , nu m-am putut decide si nici alege asa ca le-am pus la gramada.

Voturile deja exprimate le-am trecut pentru a nu pierde sirul dar se mai accepta propuneri si azi si de-abia de la noapte se incepe votarea.
Eu zic sa votam pana vineri inclusiv, si de sambata ne apucam de citit. Avem la dispozitie, ca de obicei, 2 saptamani pana pe 11 iulie, urmand ca pe 12 iulie sa inceapa urmatoarea runda de propuneri.


Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 15+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

hahaha, ca sa fiu la coada cozii cu lectura si la tura a treia? sunt totalmente vraiste cu foer si cortazar, m-am apucat de o mie si nu termin niciuna, iar acum ar insemna sa plec si-n cautarea hartii sferice. :-))) edit: harta sferica e totuna cu the nautical chart??


Da, e tot una . Deci? O trec la propuneri?
Eu nu l-am citit pe Foer, aveam de gand sa o fac in perioada asta de propuneri si votari, doar ca nu eram eu la rand sa propun tema pe de-o parte, si am fost si cu mutarea intr-o casa noua pe de alta parte, asa ca timp foarte putin.
rezulta ca eu sunt mai codasa decat tine .

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 15+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui carminabulina
Da, e tot una . Deci? O trec la propuneri?


ok, fie. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

si io is vraiste da' vin totusi cu o propunere:

Clarice Lispector – Patimile dupa G.H.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

si io is vraiste da' vin totusi cu o propunere:

Clarice Lispector – Patimile dupa G.H.


Hmmm, suna tare interesant c-am citit aici, ca numele imi era practic necunoscut. S-a tradus si la noi? La ce editura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Citat:
citat din mesajul lui liadorian

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

si io is vraiste da' vin totusi cu o propunere:

Clarice Lispector – Patimile dupa G.H.


Hmmm, suna tare interesant c-am citit aici, ca numele imi era practic necunoscut. S-a tradus si la noi? La ce editura?


Si eu am gasit tot numai aceste informatii despre ea asa ca ma tem ca nu a fost tradusa in romana...din pcate pentru unuii , ca pe gustul meu nu pare sa fie.

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 15+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Eu votez pentru Arturo Perez-Reverte - Harta sferica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Adela am trecut si propunerea ta, daca iese la votare sper sa se gaseasca in limba romana in librarii .

Cred ca poate incepe oficial votarea. Eu inca oscilez intre Reverte si Llosa. Ma mai gandesc pana maine, noapte fiind un sfetnic bun , nu-i asa?

Mihnea 15 mai 2006; Irina 10 august 2008 si acum 15+ cu bb3
www.dropshots.com/carminabulina#albums/2008" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput