Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

La multi ani Roxi!Multa multa sanatate si fericire alaturi de baietii tai!

Am trecut cu bine peste examenul de reevaluareAm luat 9 si prin urmare s-a mai adaugat 130 lei la salariu..impozabili ce-i drept dar ii iau ,nu ii dau.

Varsta Veveritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani cu sanatate, Roxana !


Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns phili spune:

LA MULTI ANI,ROXANICI!!!MULTA MULTA SANATATE,PACE,LINISTE SUFLETEASCA SI TOT CE-TI DORESTI SA SE IMPLINEASCA!!ALATURI DE TOATA FAMILIA TA!!
ESTI O FATA DEOSEBITA!!SI CU UN COPILAS FOARTE,FOARTE FRUMOS!!
LA MULTI ANI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

roxaniciuleeeeeeee.................LA MULTI ANI!multa sanatate,fericire si bani multi..............frumos cadou ti-a facut fie-tu de ziua ta

RaisaFudulu...............sa-ti traiasca soata!!!! mey,ce fata grijulie aveti!!

gabi78.................sanatate multa lui Tudor.din cauza febrei a baut atatea lichide.....sa aveti grija de voi

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............si iata-ne si pe noi din nou la stup.
sa incepem cu inceputul..................deci pe 14 mai am primit cheia de la casa.
pe 15 mai...........prima zi de gradi a lui darius.
nici nu ma asteptam sa gasesc asa de repede loc ptr.darius,dar am avut noroc.
gradinita de cam la 35 minute de mers pe jos,deci cu ocazia asta fac si eu ceva miscare.
programul nostru a fost cam asa.
dimineata la 9 il lasam pe darius la gradinita.noi mergeam la casa si descarcam din lucruri si pana la ora 13 cand il luam pe darius le si puneam pe pozitii.
la 13 il luam pe darius,ne intorceam la vechiul ap.,el dormea de pranz,eu ma puneam si faceam de haleala,mai o spalatura si cand se trezea fie-miu,ieseam afara pana in jur de ora 20.intram la baie,mai ciugulea cate ceva,apoi el la somn.ca eu ma apucam de impachetat ptr. a2a zi.
si uite asa am tot dus-o de pe 15 mai pana duminica cand suntem mutati cu totul la casa.ieri am rezolvat si cu internetul si cu telefonul.....deci ne-am linistit.

cu gradinita...............e ok.nu comenteaza cand il las acolo.
a avut vreo 4 zile cand facea nazuri.deci cum vedea gradinita,mare bucurie pe capul lui,alerga de nu puteam sa-l prind din urma.intram si cum il descaltam incepea circul.vroia sa stea la gradinita,dar sa raman si eu sau taica-su(depinde cine il ducea)......ne-a trebuit ceva timp sa depistam care e faza.si nu am reusit sa aflam pana nu a venit acasa muscat de mana.
mai e un baietel in grupa de 15 luni,care e in faza de ,,asta-i al meu,,deci el are teritoriul lui marcat si jucariile lui si nu care cumva sa te atingi de ele......
darius bineinteles ca a dat atacul la toate jucariile,i-a violat si terenul si uite asa au inceput sa se terorizeze unul pe altul.
ala mai mic,mai mult decat darius ,caci fie-miu cum intram in gradinita si il vedea pe respectivul vroia sa ramanem si noi cu el.

acum totul e in normal.il duc si ramane fara nici un fel de probleme.me saluta din mers,de pupat nici nu se pune problema sa vrea sa ma pupe inainte de plecare caci e ocupat tare sa alerge la doamna sa-i intinda cana sa-i puna lapte.
are si ceva lucrari facute la gradi.am sa le scot sa ma mandresc si eu putin.

de vorbit.............a inceput sa rupa bine cuvintele.si a inceput sa faca si propozitii gen......papa,bye!bye!brm,brm,che...........in traducere.......tata a luat cheile si a plecat cu masina

,,papa dodo bebe,,...........adica tata face nani in camera la bebe

,,bebe veut pas dodo,,...........adica bebe nu vrea sa faca nani


cuvinte............are multe la activ,dar cel mai nou si care ne-a dat bataie de cap este.......,,cip,,........aici folosesti cuvantul ,,cip,,cand zici despre un lucru care nu are valoare,ieftin.......

intram cu el in magazin si numai ca il auzim...............,,cip,,cip,,............daca ar fi aratat cu degetul sigur ne pica fisa.............iesim din magazin si el in continuare urla...cip!cip!cip!.....nu reuseam sa-l bagam in masina,nu ne intelegeam cu el.....in final i-am zis sa-mi arate.m-a luat de mana,m-a bagat din nou in magazin si m-a plimbat pana am gasit raftul cu ce credeti???????????????.....cipsuri!!!!!!!!!!!!!!!.....si-a luat cupilul punga cu cip si acum era tare multumit.

hai,ca revin!....de acum am timp.............




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Roxaniciule!!!!!!!
Sa iti dea Dumnezeu sanatate, fericire deplina si noroc cu caru'!
Si pentru ca stii face copii frumosi, pune...osul...si mai fa o fetitza!





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani tati de Raisa!


Alina, eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji in legatura cu Catalina. Fata nu vrea sa vb inca. Daca nu ar socializa atunci ar putea fi o problema, dar daca se joaca si mai si poate spune "mama" atunci e ok.

Gabi, sanatate lui Tudoras si sa treaca febra mai repejor ca sa ai si tu liniste sa nasti usor!


Carmen va doresc sa stapaniti sanatosi casuta noua si sa vi se implineasca si planurile pentru inca un bebe.


Raisafudulu, sanatate tatalui tau si fii increzatoare ca il veti avea aproape de voi inca multi ani. Doamne ajuta! Atata timp cat a fost curatat bine locul si daca face tratamentul eu zic ca va fi f bine.


Despre domnul Vlad acum: de vreo 4 zile se cere la olita pentru pisu si kk de zi. Ii mai pun pampers doar la nani. Sper ca suntem pe drumul cel bun.
Duminica am avut in vizita nasii cu cele doua fetite, una de doi ani si una de 4 luni. A fost f cuminte Vlad si a fost fascinat de "bobo" (bebe). O prindea de manute pe fetita, o angaia pe burtica si pe cap, m-a lasat masca. Am luat la un moment dat fetita in brate si a desfacut si el bratele sa i-o dau si lui, nici vorba sa fie invidios. Am baiet gigel.


Cam atat pe azi.
Va pupacesc.





Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

''Carmencitelor''-aveti niste baieti a1-a!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:




la multi ani, Roxi! tot ce-ti doresti!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La muulti ani, Roxi! sanatate! felicitari lui Rares!

La multi ani, Dl. Fudulu!

Gabi, sper sa treaca repede episodul asta sa apuci sa iti revii si tu.

Carmen94, ma bucur ca ai revenit cu forte proaspete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

baaaai, m-ati dat pe spate cu atatea urari. Declar ca este ziua mea in fiecare zi daca aveti asa activitate in stup.

Sunteti niste dragute, va multumesc.


Carmeeeen chiar ma intrebam zilele astea cat mai dureaza mutarea. Io ziceam ca mai mult dureaza pana va pune net da iote ca mai mult o durat sa va trambalati voi cu toate de ici colo. Sa fiti sanatosi si voiosi in noua casuta.

Mai, da Lilidana pe unde e?!?!

Mergi la inceput