Mamici si Gravidute Italia (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Beiiiiii, acum zic si eu: UNDE SUNTETI??
Azi e ziua crizelor: incep sa intru in panica, am impresia ca nu am sa gasesc toate hainutele care imi trebuie . Am umblat ca bezmetica prin mai multe magazine, si in nici unul nu am gasit pantaloni cu botosei (ghettine) si malete cu capse pe lateral...Unde sa mai caut, in afara de : Chicco, Oviesse, Upim... (sa aiba si preturi rezonabile)


Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe



Gianina-nici nu gasesti bluzita cu capse intr-o parte ca nu sint numai in spate
daca e pt bagajul de spital sa sti ca sint bune alea cu capse in spate sau salopete
si eu am pregatit ce era pe lista si multe nu mi-au cerut si n-am folosit
am luat de la oviesse costumas cu pantaloni cu botosei si bluzita cu capse in spate,mai astepata sigur gasesti mai incolo nu te stresa



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui Berarpiri

Ciao!

katia-eu mi-am schimbat certificatul in Bistritza.Sunt din Zalau,dar pana in 2000,cand ai mei s-au mutat langa Zalau,am stat in Bistritza.Acolo m-am nascut,si am stat pana la 16 ani.
Imi aduc aminteca mi l-au schimbat pe loc,si nu costa nu stiu cat.Numai daca intrebi la primarie,ca e mai bine asa...
Giulia ce mai face?
Nici eu nu stiu ce e extrasul de care zici...

pt cind am facut certificatul Giuliei se cerea extract de nastere apostilat etc.....
daca mie imi cer aici extract de nastere romanesc nu e acelasi lucru?
am intrebat la consulat pt certificat,nu stiu cum sa fac tre' sa aflu in cit timp il schimba in tara....poate mai repede
Giulia-doarme in patutl ei singura de 2 sapt aproape
s-a cerut singura si acum nu face nazuri deloc cind i somn seara imi arata sa o pun in patut,ziua isi face somnul in patul nostru
de vb vb putin inca nu si-a dat drumul
mama,tata,papa,apa,pococo(popcorn),coco(corn),tito(zitto)cum latra cainele striga la el,me mei(a mea-meu)- cind imi mai amintesc mai scriude o dulceata
de ziua ei vrem sa ii luam banco scuola sa aiba loc de desenat ca scrie peste tot,peretii sint scrisi,scrie pe copriletto pe ea pe haine pe unde apucapaviment si ce are in cale
a ta cite zice acum?ce cuvinte?cum vb?



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

[quote]citat din mesajul lui ely2304

vaiiiiiiiii cat ati scris fetelor...voi sunteti active numai cand lipsesc eu...k sa-mi dati de lucru...

georgy:ms pt urari..la fel si GIULIEI..FAZA cu mulsul am executat-o si eu acum 2diminetipt k DENISE nu avea de gand sa fak okii...a dormit aproape 5h continuu..asa k laptaria mea facea BUM-BUMMMIn rest respecta programul dar dimineata e lenesa asa cum eram si yo pe perioada sarcinii de altfeliar seara e activa pana pe la 00:30..uneori 01:00(acum e pe mine..a papat si acum se joaca..o tin cu capul pe piept..iar ea da din picioare ,scoate limbuta,se uita la mine..isi tine capul singura in sus si ma fixeaza..e o dulcik )nush insa cum sa fac sa-i schimb programul..pt k ziua doarme iar seara bantuie..toata vina e a mea..cred..dar nush unde am gresit..


Neata fetele!!!

Ely..stai linistitta ca nu gresesti nicaieri, usor, usor isi va regla programul, va dormi mai putin ziua si mai mult( si ma devreme) noaptea.
Si pe mine ma apuca miezul noptii cu ea in prima si jumatate din luna a doua,a mea nu adormea decat la san seara si ii lua vreo 2 ore.Mi-am zis ca voi avea rabdare pana la 3 luni( daca nu seara lapte praf )
N-a fost nevoie de nimic ca usor, usor a renuntat sa mai adoarma cu sanul in gura si acum adoarme singura in jur de ora 10.
In schimb ziua greu ii fur 2 ore de somn, ieri am adormit amandoua in patul mamei!

Eu incerc sa ii respect orele ei..si programelul pe care si l-a facut, adica: trezire, 8-9.30...o las sa se joace, sa rada, apoi mananca , iar ras , joaca ....baita...iar manacarica..apoi atipeste 1 ora max., apoi iar joaca, cantat..kk si daca sunt norocoasa somn de dupa amiaza, apoi plimbarica si apo mancarica, schibat pijamale, cantat, jucat....apoi pe la 9.30 i se facev somn si o pun in patut mai vb cu caruselul si asa adoarme!!!Cum are chef ea!!!

vva pup, s-a trezit!!!

georgiana

mamica de Giulia
http://s431.photobucket.com/albums/qq32/gogoasha27/giulia%202%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica2008

buna fetele
eu ieri am fost mai obosita si nu am mai intrat de la un timp obosesc ca o babuta ma simt fff grea si daca merg mai mult il simt pe bebe ff jos ca ma apasa.
fetele eu ma gandeam ca ma duc la consulat la milano si imi face foaie via si ma duc cu bebe acasa si ii fac certificat de nastere acasa,sincer nici nu stiam ca se poate face si aici
ma duc sa mananc imi fac niste spanac ca imi este pofta

monica mamica in devenire+35denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 5 sap



Acasa dureaza cam 3 luni din cate stiu eu, si pana nu il ai in mana nu mai poti iesi din tara cu copilul.

Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ely2304

chiccutza,nelia:

acum sa va spunem despre noi:pe data de 3am fost la pediatra..venim cu vesti bune..bblina are 55cm si 4300kg...creste nu gluma!reflexele si miscarile sunt ok..creste bine..papa bine...avem d-soara mare..unik pbl e micile cosulete de pe fata,dar pediatra a spus k e ok,poate sa fie din cauza faptului k nu digera tot sau a hormonilor..asa k suntem multumiti de cum se prezinta situatia pana in prezent!saptamana asta suntem ff ocupati,mergem sa fixam pt botez..deja la restaurant am fixat,mai avem la biserica..apoi mergem sa alegem bombonierele...tortul..hainutele..etc...abia astept sa trecem si hopul asta!nush cat de des o sa mai intru,pt k duminica suntem la o comunione..sambata suntem in giro sa finalizam unele treburi ..apoi saptamana viitoare ne apucam de umblat pt botez..cand am timp si ma lasa DENISE intru!


MULTUMESC ink odata celor care mi-au facut complimente..sunteti toate niste dragute...

ma duc la nani,puiucul meu ink nu doarme..poate reusesc sa o pacalesc k nu mai rezist de somn!noapte buna!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png


Ce frumos, va pregatiti de botez. Aveti restaurant romanesc prin zona sau faceti la unul italian?


Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Fetelor, va multumesc de raspunsuri!
Intr-adevar, ar trebui sa ma calmez putin, ca doar asa ziceam la inceput, sa astept luna iulie cu reduceri .
Katiapam, cred ca acum ca a inceput sa vorbeasca fetita iti vine sa-i papi gurita !!
Eu azi am fost la control, mi-a facut iar eco 4D, daca tot era liber ecograful, l-am vazut pe iubitul mamei, are 600 g si deja sta cu capul in jos, angajat spre iesire .
Va doresc sfarsit de saptamana placut. Eu maine plec la vanatoare de covor pentru camera bebelului, care acum e proaspat varuita de tati


Gianina 23+ cu Loris Stefan

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Citat:
citat din mesajul lui ely2304


andreea:uffff ce greu trebuie sa-ti fie,nici nu vreau sa ma gandescnu poti dormi deloc ziua?incearca sa te odihnesti cat de cat...pune-l pe tati la treaba..seara dk e nevoie sa stea cu AMBRA iar tu mergi la nani inaintea lor dk poti...cu lapticul cum merge treaba?AMBRA s-a mai linistit,iti mai cere tzatzik?pe toti...3..pot?

ely mamica fericita....MARINA-DENISE



Sper sa termine odata...si ieri imi venea sa merg sa le spun 2,mai ales cand o vedeam pe Ambra ca nu poate dormi si zicea ,,bata",,bata"-basta.
Am incercat sa ma pun la somn,si s-o las cu sotiorul,dar nu am nici o sansa,vine la mine la pat si ma striga,sa o bag in seama...
Credeam ca daca o s-o intarc,va sta mai mult cu tati,dar nici o sansa,e mai rau ca inainte...nu ma scapa o secunda din ochi...
Cu sanii nu mai am probleme,mi-am pus borsa cu apa calda,si au disparut nodulii...Ambra acuma intr-o seara,cand ma schimbam s-a apropiat de tzatza,si a vrut s-o ia in guritza.M-a durut sufletul cand am vazut-o,dar n-am ce face...nu pot s-o mai alaptez,ca deja e mare...

Inseamna ca te asteapta o sapta. incarcata...ai grija sa te odihnesti,si sa mananci cum trebuie.Stii ca de la oboseala poate scadea lapticul...Sa aveti grija de voi!...asteptam sa ne spui ce si cum cu botezul... si eu pe toti!bineinteles ca ne poti pe toti!

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Ciao fetelor!

Ce multa miscare pe aici,nu prea pot sa stau sa va scriu mult,am citit ca va pregatiti de botez,baje de spital,copii bolnaviori,altii asteapta vacanta...

Noi am fost ieri si iam facut certificatul de nastere la baiat,nu mia trebuit pasapoartele,doar copie de pe buletinele de romania,si intro luna il scot.
Ca sa plec acasa imi trebuie pt el si foaie de drum?sau e de ajuns certificatul?

Va dulce pe toate

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo; www.onetruemedia.com/shared?p=801ef5ea45694371e9ba2d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">mersul fara girelo

www.onetruemedia.com/shared?p=8bbff05b8d5de94fe11877&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

katia-ma bucur ca aveti fetitza asa desteapta si cuminte!.Eu nu am culcat-o noaptea niciodata cu mine in pat,doar la amiaza doarme in patul nostru.Eu i-am pus patutul lipit de al nostru,am luat partea laterala,si asa doarme,de cand avea 7 luni.Chiar acum intr-o zi povesteam cu sotiorul ca incet,incet va trebui s-o invatam sa doarma singura in cealalta camera,dar pe la sfarsitul anului...ca inca e prea mica,macar 2 ani sa aiba...si trepta,bineinteles,nu dintr-o data...
Te cred ca-ti vine s-o mananci...si eu o pup intr-una toata ziua pe a mea...
Ambra zice multe:,,catià"=cattiva ,,bosa"=borsa ,,baia-baia"=balla-balla" bebe,bimbo ,,bima"=bimba ,,bata"=basta ,nonno,nonna,pappa
si in rom. : tati,mami,usa,pita (paine),ochii ,,osi"=os ,,data"=gata ,,bacò"=balcon ,,caio"=scaun ,,capu"=capul ,,patu"=patul

Hai ca te-am plictisit...Zice multe cuvinte,nu-mi vin in minte toate,atata bate din gura...

Am plecat ca deja s-a plictisit...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetele
ELY ms pt raspuns.incep sa am emotii dar nu din cauza ca imi este frica de naster din cauza ca abia astept sa_l vad pe iubitul meu
ROXALI imi pare rau ca are febra piticuta.insanatosire grabnica
IRINA imi poti spune te rog frumos ce acte ti_au trebuit pt certificatul de nastere al lui fabi?asa ca sa stiu dinainte
ftelor vroiam sa va intreb:voi va_ti inscris bebitu la pediatru inainte sa nasteti ca aici la curs ne_au spus sa ne inscriem la pediatru.imi puteti spune va rog de ce acte am nevoie sa-l inscriu la pediatru?
va zapacesc cu intrebarile scuze
KEMSY imi pare bine ca ti_ai vazut puiutu
azi am fost la plimbare cu cumnatica mea si sunt putin obosita dar in rest suntem bine.bebitu misca dar mai incet decat de obicei creca simte ca e tasu plecat.oare ii este de dor de el?
va las ca am musafiri

monica mamica in devenire+35denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 5 sap

Mergi la inceput