Mamici si Gravidute Italia (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Ciao!

katia-eu mi-am schimbat certificatul in Bistritza.Sunt din Zalau,dar pana in 2000,cand ai mei s-au mutat langa Zalau,am stat in Bistritza.Acolo m-am nascut,si am stat pana la 16 ani.
Imi aduc aminteca mi l-au schimbat pe loc,si nu costa nu stiu cat.Numai daca intrebi la primarie,ca e mai bine asa...
Giulia ce mai face?
Nici eu nu stiu ce e extrasul de care zici...

kemsy-nu tre' sa te stresezi,ca mai ai inca timp sa cauti.Eu i-am luat pantalonasii de care zici tu,de la un magazin la care m-a dus fosta mea sefa...altfel nici eu nu stiam unde sa caut...Se numeste ,,Le chicche di Anna",dar ma gandesc ca fiind un mag. de aici din zona,nu cred ca il gasesti si pe-acolo...Nu este ,,Stefan" la voi ?Si acolo vedeam tot timpul costumase frumoase,si la preturi rezonabile...La Carrefour?Daca mai imi vin in minte alte mag,iti spun...



andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

andreea,nu stiam ca esti din zalau!?si tatal meu e din zalau,si familia lui ,doar ca au locuit mereu la sibiu...parca din CHICHISA daca nu ma insel!

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Deci ai fost si tu prin Zalau?

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna fetele
eu ieri am fost mai obosita si nu am mai intrat de la un timp obosesc ca o babuta ma simt fff grea si daca merg mai mult il simt pe bebe ff jos ca ma apasa.
fetele eu ma gandeam ca ma duc la consulat la milano si imi face foaie via si ma duc cu bebe acasa si ii fac certificat de nastere acasa,sincer nici nu stiam ca se poate face si aici
ma duc sa mananc imi fac niste spanac ca imi este pofta

monica mamica in devenire+35denis stefan
doamne ajutane sa avem bebici sanatosi
amr 5 sap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Off, iar are pitica febra...ieri a fost ultima zi cand i-am dat antibioticul, de fapt fiind ceva viral nu avea nevoie,dar eu incepusem tratamentul de la pediatra asa a cei de la spital m-au sfatuit sa-l continui...trebuie sa o consulte din nou pediatra...eu care credeam ca o duc la mare in we sa-si revina.

Kemsy la Prenatal al incercat?...ptr pitica de acolo i-am luat o gramada cand au fost reducerile in iulie, deci inca gravi fiind...f bune si calitativ...chicco sant scumpe rau...oricum mai asteapta ca mai ai timp, daca trece sezonul estiv vor primi marfuri noi.

Chiccutza sa ai in permanenta ceva dulce la tine daca ai tensiunea mica.



Ali , Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.00)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

vaiiiiiiiii cat ati scris fetelor...voi sunteti active numai cand lipsesc eu...k sa-mi dati de lucru...

georgy:ms pt urari..la fel si GIULIEI..FAZA cu mulsul am executat-o si eu acum 2diminetipt k DENISE nu avea de gand sa fak okii...a dormit aproape 5h continuu..asa k laptaria mea facea BUM-BUMMMIn rest respecta programul dar dimineata e lenesa asa cum eram si yo pe perioada sarcinii de altfeliar seara e activa pana pe la 00:30..uneori 01:00(acum e pe mine..a papat si acum se joaca..o tin cu capul pe piept..iar ea da din picioare ,scoate limbuta,se uita la mine..isi tine capul singura in sus si ma fixeaza..e o dulcik )nush insa cum sa fac sa-i schimb programul..pt k ziua doarme iar seara bantuie..toata vina e a mea..cred..dar nush unde am gresit..

katia:ms pt urari...am sarbatorit acasa..in familie..noi4 fam Silla +Briciola..nimic deosebit(cred k am reusit sa-mi adorm pitik...)nush dk mai era ceva de spus..cred k nu(am citit,dar mie lene sa ma uit la pag precedenta)

bionda:in sfarsit ai reusit sa intrii..ma bucur k nu ne-ai uitat...pt kg pierdute..la cat mai multe..cat despre bb ALBERT NUSH CE SA-TI SPUN,DK PEDIATRA spune k e ok..atunci nu cred k trebuie sa te agiti..sanatos sa fiems pt aprecieri...

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

irina:felicitari pt primii pasi a lui FABY sa creasca mare,sanatos si frumos..pt amandoi.

monica:aparatl pt mucisori,se numeste ASPIRATORE NASALE..eu l-am cumparat de la MISTER BABY,este ff bun si util...am cumparat varianta cea mai simpla,cu pompita,furtunas..practic tragi mucisori tu cu gura(se opreste mucul intr-o capsula cu filtru)am vz k ti-a mentionat si KATIA...altceva nush ...se fol cu apa marina..sau ser fiziologic(cred k este aceeasi branza).costa in jur de 8-9€...iar despre TISANA DELLA MAMMA:e un amestec de plante,cumparat in erboristerie,special pt durerile de burtik (colicei)ale bbilor...este bun si pt digestie,pe langa faptul k te calmeaza f mult...dk mai ai nelamuriri...sunt okii si urechii...te apropii de FINAL cum te simti??ai emotii?ti-ai pregatit valiza?

kemsy:ma bucur k ai o sarcina usoara...conteaza ff mult..iti doresc sa-ti fie la fel de bine pana la sfarsitcumparaturile le-am facut din diverse locuri,in general in marile magazine pt copii,market-uri..etc iar body-urile..le_am cumparat cu capse intre picioare,costumasele cu,capse pe spate...lateral nu am vz nicaieri...spor la cumparaturi in continuare..asteptam pozici cu primele hainute ale lui bb..

roxali:ms pt urarima bucur k bblina e mai bine d cand s-au intors baietii tai acasa...multa sanatate...sa treaca.

andreea:uffff ce greu trebuie sa-ti fie,nici nu vreau sa ma gandescnu poti dormi deloc ziua?incearca sa te odihnesti cat de cat...pune-l pe tati la treaba..seara dk e nevoie sa stea cu AMBRA iar tu mergi la nani inaintea lor dk poti...cu lapticul cum merge treaba?AMBRA s-a mai linistit,iti mai cere tzatzik?pe toti...3..pot?

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

chiccutza,nelia:

acum sa va spunem despre noi:pe data de 3am fost la pediatra..venim cu vesti bune..bblina are 55cm si 4300kg...creste nu gluma!reflexele si miscarile sunt ok..creste bine..papa bine...avem d-soara mare..unik pbl e micile cosulete de pe fata,dar pediatra a spus k e ok,poate sa fie din cauza faptului k nu digera tot sau a hormonilor..asa k suntem multumiti de cum se prezinta situatia pana in prezent!saptamana asta suntem ff ocupati,mergem sa fixam pt botez..deja la restaurant am fixat,mai avem la biserica..apoi mergem sa alegem bombonierele...tortul..hainutele..etc...abia astept sa trecem si hopul asta!nush cat de des o sa mai intru,pt k duminica suntem la o comunione..sambata suntem in giro sa finalizam unele treburi ..apoi saptamana viitoare ne apucam de umblat pt botez..cand am timp si ma lasa DENISE intru!


MULTUMESC ink odata celor care mi-au facut complimente..sunteti toate niste dragute...

ma duc la nani,puiucul meu ink nu doarme..poate reusesc sa o pacalesc k nu mai rezist de somn!noapte buna!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

neata
saracutele de voi la ce ore scrieti
Ely-lasa ca trece si asta si in curind doarme toata noaptea
bafta la toate pregatirile si sa iasa cum doriti
dupa una vine alta(dupa evenimentul nasterea acum vine botezul)o sa fie bine!
ne calci pe urme mamico!(tre' sa trecem prin toate fazele)
Roxali-imi pare au ca iar are febra Soniuta,ce virus a luat de nu mai trece?
Nelia-Andreea-va regasiti radacinile?
hai ca si eu sint aproape de voi
am intrebat de extras dar mi-au zis ca se poate schimba prin consulat certificatul de nastere nou si dureaza cam 3 luni
oare daca fac procura si il face acasa nu dureaza mai putin?



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiccutza

'neatza fetelor!am mai aparut si noi.zilele astea am avut tensiunea joasa si mai mult am zacut,ca nu reuseam sa ma ridic din pat.

Chiccutza-si eu aas stiu ca trebuie sa maninci ceva dulce
tine o sedinta cu ei si poate acum daca vine vacanta se mai linistesc si ei ca sint satui de scoala-gradinita
noi cum asteptam vacanta????



ticker
deGiulia (20 iunie '07)

Mergi la inceput