iubire cu fluturi

iubire cu fluturi | Autor: monabella

Link direct la acest mesaj

O prietena de-a mea isi cauta perechea pe net si le gaseste nod in papura tuturor. Degeaba ii spun ca de la 30+ femeile nu se mai marita din cauza unor iubiri cu fluturi ci pe alte considerente. iubirea e altfel. Aia cu fluturi e la 20+ insa nu ma crede. As vrea sa discutam putin asa e sau nu?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Personal cred ca iubirea cu fluturi poate sa apara la 17 ani, la 20, la 40 sau la 70 de ani. Nu cred ca tine de varsta ci mai mult de noroc.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Nu,nu e asa cum spui tu.fluturi exista la toate varstele.
auzi la ea..nu mai sunt fluturasi dupa 30+ ar fi foarte trist sa ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

si eu am o prietena exact la fel. oricat de interesant este tipul, ii gaseste un defect, de parca si-ar pune bete-n roate singura. la un moment dat am vrut sa o ajut in acest sens, dar atitutinea asta m-a iritat intr-un final si nu am mai vrut sa vad astfel de scene. i-am explicat ca si ea are defecte si nu trebuie sa caute un tip perfect ptr. ca nu exista oameni perfecti. ce m-a enervat cel mai tare este faptul ca desi este solida.....nu prea aratoasa, dar inteligenta si pare familista, cauta un tip super frumos si cu bani......multi multi. astfel ca ....am renuntat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

prietena ta are dreptate !!! numai ca fluturasii apar cind vor ei, nu cind vrem noi

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n

si eu am o prietena exact la fel. oricat de interesant este tipul, ii gaseste un defect, de parca si-ar pune bete-n roate singura. la un moment dat am vrut sa o ajut in acest sens, dar atitutinea asta m-a iritat intr-un final si nu am mai vrut sa vad astfel de scene. i-am explicat ca si ea are defecte si nu trebuie sa caute un tip perfect ptr. ca nu exista oameni perfecti. ce m-a enervat cel mai tare este faptul ca desi este solida.....nu prea aratoasa, dar inteligenta si pare familista, cauta un tip super frumos si cu bani......multi multi. astfel ca ....am renuntat!!!



Defectele le va gasi la orice barbat pana la cel "perfect" pt. ea , care ii va provoca fluturasi si hipersalivatie.

Si eu le gaseam tuturor defecte care mai de care mai tampe, pana cand ajungeam la ce doream cu adevarat. SI ala putea sa aiba toate defectele enumerate la ceilalti , ca nu le vedeam sau daca imi sareau in ochi , nu le dadeam nici cea mai mica importanta.
Asa ca stati linistite , cand il va gasi pe "acela" , nu vor mai exista defecte.
Din perspectiva mea e foarte bine ca nu se multumeste cu primul venit chiar daca "are o varsta".

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

nu a zis nimeni sa se multumeasca cu primul venit, DAR sa dea o sansa cuiva, ptr. a-l cunoaste, nu? ca sa vezi daca iti place un om trebuie te mai si intalnesti de 2-3 ori cu el ptr. a-ti face cat de cat o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n

nu a zis nimeni sa se multumeasca cu primul venit, DAR sa dea o sansa cuiva, ptr. a-l cunoaste, nu? ca sa vezi daca iti place un om trebuie te mai si intalnesti de 2-3 ori cu el ptr. a-ti face cat de cat o parere.


Hellene , probabil e ca mine (si ca altii). Nu e nevoie de sanse, pur si simplu stii cine da si cine nu .
Eu dupa ce am scancit ca-mi place cum arata un tip , i-am dat nr de telefon prin altcineva sa ma sune , si cand ne-am vazut prima oara, nu la intalnire , ci intamplator , nu mi-a placut la el ca ... atunci cand radea i se vedea gingia si parca era prea albicioasa. Tipul era uperdragut , destept , avocat parca, tot ce vrei , dar nu m-a interesat ca nu puteam trece peste.
Cu altul am vrut sa ma intalnesc dar cand stateam de vorba manca pufuleti si i-a ramas unul pe dinte.
Nu mi-a mai trebuit intalnire cu el.
Iar prietenul meu pe care l-am asteptat , poate sa se manjeasca si pana la urechi de maioneza sau alte chestii gretoase , ca tot mi se pare dulce

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Oi fi eu prea de moda veche , dar sa cauti iubiri cu fluturi pe net nu mi se pare foarte eficient... Fluturii astia apar cand le casuna lor, nu cand ii cauti tu. Si, da, apar la orice varsta

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

Pai nu prea ai cum sa ai fluturi daca nu te vezi cu o persoana. Poate sa o gasesti atragatoare, sa iti placa sa discuti cu ea, sa zambesti cand ii primesti mesajele...si nici macar asta nu e obligatoriu. Unii oameni sunt cu totul altfel in viata reala decat in fata calculatorului (si asta poate fi si in sens pozitiv, si negativ). Ar trebui la cei cu care gaseste compatibilitati si are ce discuta sa le dea macar o sansa de tete-a-tete. S-ar putea sa aiba o surpriza si sa apara si fluturasii!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Subscriu celor spuse de Roxana si Dora!


Mergi la inceput