iubire cu fluturi

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Daca discutia despre fluturi se refera la golul ala in stomac si fugit gandul fara sa vrei la persoana respectiva, daca ti se inmoaie piciorele cand il vezi si mirosul lui il recunosti de la distanta.... ei bine se intampla si la 30 de ani. Daca te fastacesti si aproape ca ai senzatia ca te-ai indragostit ca la 16 ani+ si zambesti cat te tine dantura si te ia cu toate starile in fata lui, iar cand pleca te intrebi ce naiba ai de te porti asa stupid ca tu esti rece si serioasa.... ei bine.... se intampla si la 30 de ani.

A te indragosti lulea nu este specific varstei de adolescent.
Monabella, parerea mea este ca daca fata, prietena ta, vrea sa se indragosteasca si sa experimenteze o astfel de dragoste pasionala nu greseste. Asta are ea nevoie si nu cred ca e o ilizie. Problema este ca nu va gasi, ci is e va intampla pur si simplu, fara sa realizeze. Fluturii nu au legatura cu rationalul prea mult. E mai mult chestiune de chimie. Acum daca e ea il vrea pe "mister perfect"... las-o sa-l gaseasca, pentru ca intradevar cand o fi cu fluturasi.... si cel mai nasol o sa fie alesul.

A visa la dragoste, si la fluturasi, si la pasiuni nebune da culoare vietii asteia atat de mizerabile. Eu nu vad care este problema. Inca odata.... exista fluturasi cu persoana potrivita si la 30+, chiar daca esti gras si urat. Toti avem dreptul sa simtim ca traim si nu cred ca e normal sa se marite cu primul care-i iese in cale, in ciuda faptului ca ea ii gaseste defecte, doar pentru a se marita. Nunta in sine e o zi... dupa... o casnicie vine cu tot pachetul, si cele care au fost sau sunt casatorite stiu la ce ma refer.
Daca nici macar amintirea mierii de la inceputuri nu si-o ofera siesi, asteptand barbatul care sa-i trezeasca fluturasi.... la ce i se mai rezuma viata?

Dupa parerea mea, bravo ei!!!!! Stie ce vrea de la viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Nu cred ca gaseste pe cineva sa se marite si sa aiba fluturi...ca nu se poate asa ceva.
Fluturii vin mai multi si mai desi la doamnele si domnii insurati..adica la aia care calca in strachini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

GUESTUS...esti foooarte amuzant.... Nu ma face sa zic sa dea D-zeu sa...ti se-ntample...Aia cu fluturi roiuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Guestus! No ofence, dar de unde stii tu toate astea? Intelept batran ce esti....

Eu am inteles ca prietena monabelei isi cauta perechea si relatia vrea sa o aiba cu unul care-i starneste fluturi, sa se indragosteasca, sa traiasca si o poveste pasionala ca sa ajunga sa se casatoreasca. De ce crezi tu ca nu se poate asa ceva? Sunt tare curioasa care este raspunsul tau. Iote ca li se intampla si alora care se despart, nu numai celor insurati, maritati si combinati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea

Guestus! No ofence, dar de unde stii tu toate astea? Intelept batran ce esti....

Eu am inteles ca prietena monabelei isi cauta perechea si relatia vrea sa o aiba cu unul care-i starneste fluturi, sa se indragosteasca, sa traiasca si o poveste pasionala ca sa ajunga sa se casatoreasca. De ce crezi tu ca nu se poate asa ceva? Sunt tare curioasa care este raspunsul tau. Iote ca li se intampla si alora care se despart, nu numai celor insurati, maritati si combinati.


nu exista fluturi la doi indivizi necasatoriti > 30 ani.
yo stiu apropape tot...mi-am revizuit un pic intelepciunea.
fluturii apar daca te mariti si apoi iti gasesti pe cineva fiind maritata...atunci vin ei. garantat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

io m-am despartit de sotul meu si iti garantez ca au inceput sa apara fluturasi. Revizuieste iar intelepciunea, ca esti in eroare.

Io cred ca e totul mental. Ma simt disponibila si ca atare accept si ideea de fluturasi. Da mai multi fluturasi, deocamdata vag, dar din ce in ce mai multi. Ii tot cenzurez, dar ei sunt acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui noideea
[Io cred ca e totul mental. Ma simt disponibila si ca atare accept si ideea de fluturasi. Da mai multi fluturasi, deocamdata vag, dar din ce in ce mai multi. Ii tot cenzurez, dar ei sunt acolo.


noi vorbim aici de fluturii din burta...nu de aia din cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AgnesLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui noideea
[Io cred ca e totul mental. Ma simt disponibila si ca atare accept si ideea de fluturasi. Da mai multi fluturasi, deocamdata vag, dar din ce in ce mai multi. Ii tot cenzurez, dar ei sunt acolo.


noi vorbim aici de fluturii din burta...nu de aia din cap.


38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Guestus ai fost super obraznic la faz asta. Rusinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Citat:
Crezi ca la 30 + e greu sau tarziu?? Dar ce te faci cand ti se intampla la 32, cu 2 copii si maritata? pur si simplu intamplare pura, necautata, nici pe net,in nici un fel...??!!



Woa, cind se intimpla la 32+ cu 2 copii si maritata vezi Guestus, romane, filme... chestii. Ana karenina, poftim

Vorbeam de o prietena care a trait marea iubire a vietii ei ca sa zic asa, un tip din liceu. Au fost cind impreuna cind separati timp de vreo 15 ani. Intre timp omul s-a insurat, ea si-a varsat offul pe munca promovind si facindu-si o cariera. In momentul in care tipul a cautat-o dupa citva ani sa-i spuna ca divorteaza i s-au aprins fluturii. Evident omul a folosit-o citeva luni dupa care si-a gasit niste pitipoance in orasul lui (ea si-ar fi schimbat si jobul sa se mute in orasul lui sa fie impreuna). Fiind mai cinvenabil sa se culce cu cineva local in loc sa vina la ea la sf. de spatamina a racit relatia scaldind-o ca e ocupat la job ca e obosit ca nu-l lasa mama, stiti voi. Bun, prietna mea a i ntrar ceva la idei. Pina la urma tipul a recunoscut ca o inseala si i-a spus ca e "prea buna pt el". Repet prieteni din liceu. El a fost si este marea ei iubire. Pt. el a fost prima dintr-un lung sir de iubiri. mai nou o suna sa ii spuna ca se impaca cu nevasta ca si aia trage de el ca n-are barbat de lasat. Oricit de mult incerc sa ii spun eu sa isi caute pe cineva pe net sa iasa, sa faca sa dreaga, ea o tine una si buna ca nu mai poate iubi, toti i se par anapoda, chiar daca mie mi se par ok sa zic citindu-le resume-ul si din cite imi povesteste ea de discutii telefonice sau intilniri. Se intilneste o data sau de doua ori dupa care nu le mai raspunde pt ca nu are putere. in schimb il suna pe idiot. De ce, nu stiu. dar ma rog ala e iubirea vietii ei.

Personal nu cred ca va mai putea iubi pe cineva ca pe ala. E o relatie in care a dat totul, e epuizata. Nici nu cred ca il va uita prea curind. Intrebarea e: cum iesim din astfel de relatii? Cum uitam? Cum facem sa ne placa viata din nou?

PS. Intre altele l-am vazut in poza pe fat frumosul ei si n-am cazut pe spate. Nu stiu frate de ce cad femeile ca mustele in jurul lui ca mie mi s-a parut grasutz si cu chelie dar sint poze si poze. Ea probabil ca il vede tot ca la 16 ani si imi zice ca e foarte spiritual si de gasca si f. placut in conversatii, te face din vorbe.
Eu ii repet ca e cazul sa il uite si sa cunoasca pe altcineva si ca sint destui oameni foarte dragutzi si cu care s-ar potrivi pe net si ca stiu multe cupluri cu casnicii fericite care s-au cunoscut pe net.
Problema e ca cunoscind pe cineva acum nu va mai fi iubire cu fluturi, asta clar.
Insa nici daca sta si nu face nimic asteptind pe mai stiu eu cine calare pe cal iar nu va fi bine. cred ca neavind pe nimeni si nefacind nimic tu il va uita pe tipul asta care o chinuie. degeaba ii spun ca tipul asta a inselat pe toata lumea, pe nevasta, pe ea, pe pitipoance si ca chiar daca ar veni la ea nu e un tip stabil, intr-un timp de tot ar insela-o. Ea l-ar accepta asa cum e.
Na, spunet-mi voi cum se vindeca asa ceva. Si unde se duc fluturii. Sau daca vor mai aparea vreodata.Dar sub forma de fluturi, nu de omizi. A trecut cineva prina sa ceva si a mai trait fluturi din nou>?

Mergi la inceput