intre mine si familia lui

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

sunt anumite lucruri in viata care iti umbresc si putinul de fericire pe care l ai obtinut atat de greu!sfaturile voastrem au ajutat mult si va multumesc pt asta !sunt nou venita printre voi dar deja indragesc f tare acest forum pt promtitudinea cu care am primit atat de multe sfaturi !va multumesc pt tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

"dupa 1 luna de zile au spus k nu mi mai da fata pt k vor sa o cresca ei"
Cum adica sa hotarasca ei pt copilul tau? Cum adica sa nu-ti mai dea fata????? Cum naiba sa ai la suflet asemenea oameni? L-or fi crescut pe sotul tau, or fi muncit pt el, dar acum ar trebui sa-si vada de ale lor, nu sa incerce sa va desparta. Pe ei u ai cum sa-i schimbi in veci, s-ar putea ca nici pe sotul tau, din pacate. Incearca doar sa gasesti solutii pt a iesi din impas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

nikol24 imi pare nespus de rau ca treci prin aceasta situatie te intelg perfect , si eu am trecut printr-o experienta aemanatoare cu socrii si prin faptul ca eu sunt ardeleanca si ei dobrogeni

Ce pot sa-ti spun eu :

- din cate am citit imi dau seama ca sotul tau este problema - nu-ti ia apararea , el pune mai presus de familia voastra familia lui ( parintii lui )
- acum depinde si de sot ce educatie a avut in familie fiindca sunt familii dezorganizate sau cu probleme si automat cand unul din membrii se insoara si ajung in situati de criza nu stiu cum sa reactioneze , sa ia decizii si atunci este si normal sa nu zica nimic in fata parintilor sau a sotiei sau sotului depinde de caz .

- voi sunteti o familie adica : tu , sotul tau si fetita , in acest "triunghi" NU are voie nimeni sa intre !!!!

Zice in Bibile "Va lasa omul pe tatal sau si pe mama sa si se va lipi de femeia sa si cei doi (prin casatorie) vor fi un trup, un singur om (Facerea 2, 24; Efeseni 5, 31). Deci sotul tau trebuie sa-si respecte parintii dar nu are voie sa-i lase sa intervina intre voi in familia voastra .

- cel ma indicat ar fi sa vorbesti cu el foarte deschis si sa-i spui ce lucruri te framnata si sa luati amandoi niste decizii intelepte .
Aveti grija de voi si nu lasati pe altii sa va distruga casnicia .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

ne am certat infiorator de tare pt ca dupa cat m a amenintat sora lui si cat de tare ma jignit acum vor sa le duc fata si eu nu am vrut si azi pt ca eu muncesc si el este singur cu fata acasa m a sunat sa mi spuna ca el sa saturat de atatea discutii si crturi si k n are ce sa faca o sa le duca macar 2 zile fata la ei ca sa nu mai tipe!deci imi vine sa mor!!!!!si eu ce sunt?de ce am facut un scandat monstru k sa castige ei pana la urma?trece peste cuvantul meu si tot ca ei face nu stiu ce sa fac nu stiu cine ar putea sa ma ajute in situatia asta!cred k asta e sfarsitul unei frumoase relatii de 7 ani care se termina din cauza familiei lui nu mai suport!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

nikol,parerea mea e ca scandalul nu ajuta deloc.Nu face bine nici relatiei cu sotul sau cu ei,si nici psihicului tau.Nimeni nu poate lua copilul cuiva,doar ca ei considera ca pot oferi mai mult.Nu trebuie sa ai un super serviciu,banuiesc ca n-o fi el vreun mare om important.
Arata ca vrei copilul si intereseaza-te la anumite institutii care ofera ajutor pt mame cu copii.

Eu una nu m-as gandi o clipa sa dau o sansa unui barbat ce-mi da copilul rudelor pt cateva zile,cum ca eu n-as fi in stare sa-i am grija.Sunteti mici,fara multa experienta,dar e vorba de un copil.

Daca e ca voi doi sa fiti impreuna,asta se va intampla cu siguranta,dar acum tu trebuie sa iei atitudine in fata unora care cred ca ei sunt mai buni pt copilul vostru.

Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

nikol24 imi pare sincer tare rau pentru aceasta situatie
Sa-ti ajute Dumnezeu sa rezisti si sa fie bine desi este greu acum pentru tine ca tu lupti singura impotriva a atator oameni .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

nimeni nu mi va lua fetita de langa mine pt ca este tot ce mi a mai ramas pe lume acum k mami a murit!iar el a ales deja in momentul in care a dus fata acolo nu mai stau cu el am decis sa bag divort!cu copilul langa am putere sa trec peste orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

ooofff mai Nicol24 in aceste momente de suparare este firesc sa iei aceasta decizie insa este mai greu de executat si castigat .
Eu cred ca ar trebui sa aveti o discutie foarte deschisa si cat mai urgenta daca se poate sa vezi ce are de zis si ce hotarare ia asupra acestor probleme din familia voastra .


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Dar de ce nu mergi tu impreuna cu sotzul tau sa vada fetitza in prezentza voastra,copilul e mic chiar nu vad cum ai putea s-o lasi acolo 2 zile?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

am apelat eu la ei pt ca nu aveam cu cine sa o las cand picam si eu si sotul la munca in aceeasi zi insa dupa ce am vazut ca i da numai mezeluri si dulciuri si nu o culca la pranz si dupa ce nasica ei a avut <<tupeul>>sa i spuna mamaieie meleca nu ma ocup de copil si ca nu o cresc cum trebuienu am mai vrut s so las la ei insa nasica ei sora sotului meu mi a trimis mesaje in care ma ameninta ca ma bate ca ne intalnim noi si am sa vad eu ce mi face pt k nu am vrut sa i dauc fata!si dupa toate discutiile astea el a trecut peste cuvantul meu si a dus o la parintii lui sa o vada doar si ei au facut un scandal monstru<<asta o stiu de la un prieten care l a dus cu masina>.sotul meu de frica de rusine nu stiu de ce a lasat o si la ei cateva zile lucru care pe mine m a in furiat la culme!nu am curajul sa divortez asta e dar nu stiu cum sa ies din im pasul asta pt ca nu vreau sa mai duca fata acolo DELOC!!!!

Mergi la inceput