Bulgaria-impresii, drum, hotelurri, statiuni (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

A fost cineva la Sf. Konstantin & Elena, la Grand Hotel Varna? Am inteles ca e un complex de hoteluri destul de nou...si am gasit o oferta foarte avantajoasa pentru familii cu 2 copii. Dar nu prea stiu nimic de statiune...Noi anul trecut am fost la Duni, in anii anteriori la Albena, de Paste la Nisipuri....dar in aceasta statiune n-am ajuns. Deci, daca ati fost, aveti ceva impresii de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

eu nu am fost da uite aici: reclama ..... mama ce ma enervez, intra pe situl [am fost acolo ro ] si gasesti multe pareri despre hotel (din pacate cam multe rele).

:(( orice as scrie imi apare situl supereva in loc de situl care vreau eu sa il scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

eu nu am fost da uite aici: reclama ..... mama ce ma enervez, intra pe situl [am fost acolo ro ] si gasesti multe pareri despre hotel (din pacate cam multe rele).

:(( orice as scrie imi apare situl supereva in loc de situl care vreau eu sa il scriu

Alina, mama de Vlad



Buna,

Te rog mult, poti sa imi trimiti un PM cu link-ul respectiv? Nu de alta, dar sambata ma gandeam sa iau biletele si chiar ma intereseaza diverse pareri.

Multumesc mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

" am fost acolo" asa se cheama situl, nu ma lasa nici pe privat sa il scriu, nu inteleg de ce, ca doar e un site cu impresii din calatorii, nu vad unde ar fi concurenta, e tripadvisorul romanesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Stiti cumva pe ce site putem afla o prognoza meteo pt. o perioada mai mare de timp??? M-ar interesa pt. 18-25 iunie. Gasisem la un moment dat pt. 18-21 iunie, si erau 27-28 grade, si partial noros.
As dori sa vad o alta prognoza( mai imbucuratoare).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

A fost cineva la BALCIC ...

noi nu avem masina si am vrea sa mergem cu autocaru , puteti sa ne dati mai multe informatii ?

Multumesc anticipat celora care imi vor raspunde

pana la mai putin de 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau fetele,

Ne-am intors din Albena, Hotel Laguna Beach. Am facut 5 ore pe drumul cu Silistra (cu bacul).
Raportez ca apa e bunaaaa si cu valuri (ieri si azi). Multa lume facea baie cu copii cu tot. Asa ca azi am bagat si eu Ilincu la apa la valuri, si i-a placut de numa' . Matei a facut baie in mare si ieri si alaltaieri.
Hotelul consider ca a fost o alegere buna . Plin de rusi, francezi, nemti, nordici si cativa romani.
Am folosit si piscina interioara (in care apa are 29 grade - deci ceai de calda) in primele zile cand a fost mai racoare afara si apa mai rece in mare si piscina si nu puteam baga fata (Matei se baga oricum, si daca era mai rece ). La piscina exista sauna si jacuzzi, dar sunt contra cost.
Camera a fost una cu pat de mijloc, doua paturi suprapuse si o canapea, si consider ca a fost ok. Pat de bb a zis ca ne da daca vrem, dar nu am mai cerut, ca am culcat fata in patul mare, intre noi. Necazul a fost ca nu prea aveam unde ne insira bulendrele ude si hainele - nu aveam uscator pe balcon si nici cuier, asa ca am intins pe peste tot (pe patul suprapus, pe canapea, pe scaun, etc ). Asa ca luati-va sfoara de acasa ca sa o legati pe balcon. Vederea din camera am avut-o pe partea cu parcul (niste alei cu trandafiri superbi), nu cu piscina exterioara si a fost ok. Problema: noaptea se aude de la terasele din jur muzica pana foarte tarziu. Dar asta nu tine de hotel... Camerista nu a dat pe afara de grija - era relaxata total si se misca cam in reluare (poate pentru ca nu e sezon inca nu intrase in priza ?). In a doua zi a venit dupa ora 14, cand dormeau copiii, asa ca i-am zis pas. Apoi a nimerit camera noastra fix cand veneam de la plaja si iar a cam dat rasol, ca se grabea sa iasa daca am ajuns. Asa ca ciuciu bacsis.
Mancarea ok, chiar buna, dar nu ca sa-i dau Ilincai, care e bb. Ea a papat borcanele aduse in traista . Scaunul de masa de bb nu l-am folosit pe al lor ca nu avea centura, si a mea e naravasa tare, asa ca a fost bine ca l-am avut la noi pe cel de voiaj. Matei a mancat fara probleme de toate. Aveau zilnic si doua feluri de supa/ciorba; carne de pui, vita, porc, cu diferite sosuri; peste mai mereu, fructe de mare intr-o seara. Suc, aveau unul de mere produse de Albena, cica natural si fara conservanti, plus un fel de Prigat de mai multe feluri de fructe. Fructe: mere, banane, portocale, grapefruit, pepene rosu. Restaurantul in mare e ok, dar acum nu era foarte aglomerat. In sezon nu stiu cum mai fac fata, dar acum era bine. Are si o terasa pe care poti manca, unde vin pescarusii pana pe mese si fura mancare, spre deliciul copiilor .
Parcarea este destul de micuta. Noi am gasit loc pe o laterala a hotelului, nu in fata si a fost ok. Insa in sezon cred ca e problema sa gasesti loc chiar in parcarea hotelului, daca sunt multi romani veniti cu masina.
In parc exista loc de joaca pentru copii cu topogan , leagane, balansoar, etc. Si langa e si un Kids Club- acum nu prea era nimeni acolo.
Animatia, cam la pamant. Intr-o singura seara am stat cu copiii 20 min in sala de spectacol, unde era cica un fel de disco - eram cam 10 turisti in total insa .

Cocluzia: a fost ok pentru noi. Se putea si mai bine, dar si mai rau. Net superior litoralului romanesc. Probabil vom mai merge acolo in extrasezon (cand Albena nu e aglomerata), pentru ca e mai aproape ca Nessebarul si are piscina interioara cu apa incalzita.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca

Povestea nasterii Ilincutzei
poze

Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Caprioara, multumesc tare mult ca ai povestit de la Laguna Beach. Inteleg ca in mare a fost ok, nu? Nici foarte bine, dar nici foarte rau...cam asa reiese. Si eu merg tot cu 2 copii, sper sa nu fiu prea dezamagita caci vad totusi ca nu ai fost prea incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Caprioara,bine ai venit!
Ma intereseaza si pe mine bacul: ce program are -de fapt dimineata , de la ce ora este? Si cat costa? Am inteles ca sunt 2: unul care merge putin si altul care merge vreo ora, cu care ai mers ?
Si ..am auzit ca pleaca in momentul in care e plin, asa este?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Eu m-am intors de la Nisipuri, Kaliakra Palace. Il recomand doar nepretentiosilor. Noi am vazut partea plina a paharului (apropierea de mare, terasele superbe, locul umbros de joaca pentru copii unde puteau sta fara probleme la ora pranzului, camera foarte mare si umbroasa, vegetatia). Partea mai proasta a fost mancarea destul de slabuta. A fost multa mancare dar nu nemaipomenita si reciclata permanent. De asemenea turistii care po****u hotelul erau in mare majoritate de varsta a treia, de origgine germana si cea mai mare distractie era. Seara deja trebuia sa ne ferim de cei fara echilibru. Asadar se poate si mai bine.

Noi am fi preferat Albena dar ne-am hotarat tarziu si nu am mai gasit locuri. Caprioara am sunat si unde mi-ai spus tu dar mi-au spus ca nu au AI.

Mergi la inceput