Condica Salajencelor [93]

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Fetelor, eu va spun noapte buna...Stefan doarme, colegu inca nu a venit acasa...ma pun in pat, ca de adormit tot nu adorm pana nu apare....

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Varsta lui Ianis
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Diana, pana la urma am rezervat o cabanutza, nu au mai raspuns aia cu rulota si nu mai puteam astepta ca deja era aproape tot ocupat. Ne-ar fi placut si noua cu o rulota, astea mai noi au baie, bucatarie, paturi, tot comfortul...Poate alta data...

E frumos intr-adevar apusul, astea 2 luni jumate cat e ziua asa de lunga e ceva ce pe mine ma uimeste, ma incanta si ma copleseste deopotriva. Am salvat cateva foto de azi, primele 3 sunt de la orele 23.05, 23.16, 23.30 iar ultime e candva dupa 12 noaptea acum 2-3 zile, cand era senin. Eu astept pana la solstitiu cand vreau sa stau pana mai tarziu afara cu aparatul, la malul marii si apoi o sa ma uit de pe camera cat pot de tarziu. Cu doua nopti inainte va fi, pentru ca exact de solstitiu plecam in Ro. Apoi in Norvegia vom fi mai in nord si acolo iar o sa vad apus in mare...poate pe la 1 noaptea .

Va . Pe maine...


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Poftiti la cafelutza!

O zi superba va doresc!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

PS Oti, chiar nu ne zici nimic de serbare? O fo ceva rau?


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

'mneata!Multam de cafei. Miha nuuuuuu, cum sa fie ceva rau? Numa ca io cu asta micu care ese setat pe turbo uit mereu ce am vrut sa zic. Ma apuc sa criu, apoi face el ceva de ma intrerupe de n ori, ca amu colinda casa cu rotobilul si se ascunde mereu pe unde nici nu gandesti. De ex ieri l-am lasat o clipa singur pana am dus scutecul la gunoi si cand am revenit intr-o liniste suspecta, ia-l de unde nu-i. Era sub masa, tacea chitic. Ieri a spus primul cuvant. Ia ghiciti care? Mama, nuuuuuuu , tata? nuuuuuuuuu. DA ati ghicit: PA-PA si a mai plescait si din gura, ca ii era foame. Omul practic, nu vorbeste decat cand are ceva important de comunicat. Pe Andrei mi l-au laudat ambele invataoare cat e de cuminte si de destept. A si spus una: este un copil extraordinar. Va dati seama ce -m-am umflat eu in pene. Mai mai ca am explodat. Va merg sa-l hranesc pe praslea.Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Salutare si de la mine,
Vad ca a mai aparut lumea pe aici, nu ca eu m-as fi omorat sa scriu.
Si drept sa spui nici n-am avut ce:((
Asteptam cu nerabdare vacanta, concediul, nah cine n-asteapta.
Mamaie e plecata la casa ei, eu m-am facut fata cuminte si m-am pus pe gatit, o sa ajung intr-o buna zi chiar sa-mi placa.
Nu, acu pe bune, ieri am gatit o oala minune de ciorba de vacuta acra ca asa ne place cu leustean verde si o tocanita romanesca cu carne de porc. Doo minuni:))

Casa merge , asta va fi ultima saptamana de lucru ca s-au gatat banii. Mai avem de pus parchetul si de aranjat curtea. In mare a iesit bine acu sa vedem daca e si calitativ, timpul isi va spune cuvantul.
La munca, nu-mi place ce fac, mi s-a luat , mi s-a acrit sa tot popresc conturi. deja am ajuns la sume mici, oamenii n-au bani, unii chiar is amarati si mie nu-mi aduce munca nici-o satisfactie. Nici statu acasa nu e o solutie ca intr-n depresie.Asa ca...astept, stau cumnintte si astept.
Va pupa apasat, asea...ardeleneste...hai c-am invatat in astia doi ani

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Apoi Giulia, parchetul se pune in doua zile, stiu o gramada care si l-au pus singuri, iar curtea o aranjezi cand stai acolo, ca nu are rost inainte ca oricum se umple de balarii iar. Deci fata, esti cu casa gata!!!! Felicitari!!!! Musai tre sa dai de beut!!!!!Si maine stim cu ce ocazie tre sa dai dublu de beut! Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Multam de cafea Mihaela!
Vezi ca ai copiat gresit linkul cu pozele, cand dau clic pe el mi se deschide pagina de scriere mesaj de aici de pe forum.
Oti, eu o singura data l-am vazut pe Andrei, asta-vara, dar se vede pe el ca e un copil destept, linistit, silitor. Si cred ca in masura posibilitatilor lui te ajuta si cu Alex. Iar de scumpetea mica, ce sa zic..ti-am mai spus ca imi vine sa mai fac un bebe acu cand ma uit la minunuea ta. Stefan nu prea a mers cu rotobilul, dar de la 8 luni si pana la 1 an si 2 luni cand a mers in picioare singur, m-a capiat cu mersul in 4 labe. Avea o viteza...si in 4 labe te poti baga si in mai multe locuri decat cu rotobilul...
Giulia, felicitari pt terminarea casuteti! venim si la tine la gratar la anu?
Celelalte pe unde sunteti? Dati si voi un semn de viata!

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Varsta lui Ianis
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Casa se uda la locul cu pricina, deci nu asea oriunde nu? Si va astept cu mare drag si la chef si la munca,glumesc desigur.
Ei, asa e omu vrea sa le faca pe toate.
Bre parchetul l-as pune, da ce te faci cu patru maini stangi?
Ca la unii le-a dat Dumnezeu minte si maini cat sa le foloseasca pentru chestiuni infime, acolo e la mare arta...
Aseaca...pas pina vom avea banuti.
Pupilic


uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput