Condica Salajencelor [93]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

'neata!!!!!!!!

pentru toata gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Multam de cafei. Azi e soareeeeeeeeeee!Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Multam de cafea bia!
Tu, io nu am disparut nicaieri, sunt pe aici mai tot timpul, insa nu ma vezi tu.
Aseara am vrut si eu sa fac capitol nou, stiu cum se face, insa nu am antetul cu toate emoticoanele alea, asa ca am lasat-o pe OTi.
Dupa amiaza sunt cam plecata, a inceput campania agricola, si ma duc cu ai mei la tara. Stefan e innebunit dupa ABa (Badon), toata ziua ma bate la cap sa mergem acolo, asa ca e super fericit cand mergem cu ai mei. Alaltaieri de exemplu am fost cu el al vie, la legat. A stat el ce a stat pe acolo, s-a plimbat, si cand nu a mai avut rabdare, plus ca a inceput sa sufle vantul cam tare, a mers cu tata la masina, si au stat in masina (adica la volan, umblat la casetofon, deschis si inchis geamuri, toate alea), iar eu cu mama am legat.
Ieri am fost pana la mama ca si-a cumparat un porc in jumatate si aseara am fost la cina acolo, azi daca nu ploua dupa-amiaza dupa ce vin ai mei de la serviciu probabil iarasi mergem, ori la vie, ori la plivit in gradina. Mie nu imi displace, ma bucur ca mai sta si altcineva cu Stefan si eu ma relaxez, ca nu e o munca atat de greu, plus ca Stefan poate alerga cat vrea. Si alearga frate..si umbla prin curte, prin gradina, ne ducem sa ii dam cirese din cires, fuge dupa gaini, pisici, le da mancare la puii de gaina...e libertate totala.
Uff..ce m-am lungit.
Miha, m-am uitat aseara pe la 10 jumate la camerele live, am deschis special calculatorul sa vad apusul si sa ii arat colegului, insa era prea devreme, cred ca apune mai tarziu acum soarele...sau o fi fost noros si nu s-a vazut soarele..
Gata, ma duc sa framant aluat de placinte, sa ne facem de mancare la amiaza pt mine si Stefan, ca tata-sau nu e, dar nici nu e fan placinte.
Va pup si mai revin.

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Piscotel
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Multzam de cafea, moama ce buna eeee.....

Diana, uite www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=netweather&locCode=EUR|SE|SW004|VISBY|&u=1" target="_blank">aici poti vedea cand rasare si cand apune soarele la noi. Numai ca trebuie sa dau refresh zilnic, ca acum e data de azi. Vezi unde scrie sunrise:3.55 AM si sunset: 9.37 PM. Azi apune la 21.37 dar daca e innorat nu prea se vede. Asa a fost ieri, de aceea n-ai vazut, caci la 21.30(22.30 la voi) incepe sa intre soarele in mare. Incearca cand mai ai timp, cred ca se vede o perioada mare de timp cu camera aceea.
si spor la treaba! placinte...zvarle si la mine una!

is prin zona, daca sunteti si voi...ma mai invart prin casa, trebuie sa pun haine la spalat, sa imi fac ceva papa, sa rezerv o data ceva in Norvegia ca ne tot invartim in jurul cozii si pana la urma raamnem fara cazare ca abia mai gasesc loc, dar asteptam un raspuns de la o firma care inchiriaza rulote, din alea cu masini, ceva de genul asta. Tare ne-ar placea sa mergem asa, numai sa fie disponibila masina in perioada aceea.


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Ce fain de voi Miha ca mergeti asa in excursii, concedii...si mie mi-ar placea sa ma urc intr-o rulota si sa colind, chiar si tara asta, ca nu am vazut-o de-a lungu si de-a latu...

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Varsta lui Ianis
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

Cica noua melodie tare in romania la nunti

va rog sa o ascultati. Chiar daca va zgaraie timpanul. Astept impresii Si apoi asta:
Oara care o fi fost mai intai? Oul sau gaina? Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Deci Otilai vreau sa-ti spun k ieri ne-am chinuit toata ziua , eu cu colegu, sa aflam despre ce melodie este vorba, de prima vorbesc. La nunta la care Bia a fost nasa a fost pusa de n-spe mii de ori si nu mai retineam ce si cum. Lumea canta si dansa de mama focului, iar noi eram paraleli k habar nu aveam de ea. Pana la uram l-am sunat pe un var al meu care merge cu muzica la nunti , mi-am amintit refrenul dar numai cu la-la-la , i l-am fredonat si mi-a spus cine canta. Apoi sa vezi aseara distractie la noi in casa cu dans si cantat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana_salajan spune:

O venit Vlad acasa o data si mi-o zis sa o caut pe youtubee ca mai nou numa asta i-o cer colegii la chefuri Si le-am gasit pe ambele.Ce tupeu dom'le la greci! Sa fure de la manelistii nostrii!!!!Da io asa stiu ca vi le-am mai postat o data. Pacat ca nu am vreme sa vi le cot.Dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Miha, ce frumos ii..ma uit chiar acum pe camerele live...super...
Oti, eu stiu de mult melodia asta...iti dai seama ca finii mei facand nunta in luna mai...de anul trecut era la mare cautare...si cum al meu coleg mai asculta si muzica de genu asta...vrand nevrand deja cunosteam si eu refrenul

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

Varsta lui Ianis
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bimilit spune:

oti,ai pus tu piesa,nu zic nu ,da asa ascultata nu are farmec.eu cu adriana eram uimite cum toata sala dansa si fredona melodia,iar noi 2 in plop si plopu in aer.eu am venit acasa si l-am pus pe tudor sa-mi caute cea mai recenta manea.asa credeam eu ca asta e o piesa scoasa recent.

Mergi la inceput