Leoaicele DC*(37)*-in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza.
Nu va mai povestesc ce zi infecta am avut ieri..o sa fac un copy /paste de dincolo...

Nu am putut intra ieri,dar vreau sa le urez azi copilasilor vostrii un sincer la multi ani,sa fie sanatosi,iubiti si norocosi.

",nu am citit decat ce ai scris dupa mine,am avut o zi absolut infecta si nu am timp nici sa mor.Mi s-a rupt un racord de apa,idioata de sotie a administratorului nu voia sa-mi dea cheia sa inchid apa de jos si am alergat 9 etaje pe scari de 3 ori de simteam ca-mi dau sufletul,ca nu mai aveam nervi sa astept liftu care se tot fataia,m-am dus in pijamale de nebuna sa caut administratorul prin parc,prin blocuri,uda fleasca..cu barbatul care tinea racordu in lighean si apa tasnind prin casa,cu un copil mort de foame care a urlat de era vanat si cu ochii umflati..Pur si simplu il auzeam in interfon,dar Gabi plecase sa se certe cu vita,eu tineam racordul in scurgere si nu puteam pleca si plangeam si-mi venea sa ma dau cu capul de chiuveta..
Bun,dupa ziua asta absolut infecta,in care mi-am pus toti vecinii in cap,ca-s toti niste credini lipsiti de orice bun simt si orice sentiment de responsabilitate etc...iti spun ca te inteleg,ca am trecut si eu prin ce treci tu,ca mai am zile in care urla de nu stiu ce sa-i mai fac si seara ma prabusesc in pat.Gabi,sotul meu,vine la 8-9 seara in fiecare seara,deci mai totul e in spatele meu.Soacra-mea sta c u David in we si doar putin,nu ca nu ar vrea,dar in we isi face si ea treburile si el trebuie in permanenta supravegheat..deci nu poti pleca din camera..In timpul in care el e la mami,noi mergem la cumparaturi sau facem mancare,smotru..etc..."

"Neatza..
,am rezolvat pana la urma,am spart lacatul jos,idioata a venit la mine in casa,a dat buzna si-a intrat in casa,ne-a facut tot ea pe noi albie de porci,ne-a jignit,a tipat ca descreierata si a vrut sa dea in mine.Azi fac plangere la politie si vreau sa merg si la primarie sa le trag o plangere.Dar cu racordul si toate minunile am terminat,mai trebuie sa vina azi sa-mi lipeasca niste chestii pe acolo,ca am schimbat tot..si baterie si tot,de teama sa nu mai pocneasca ceva.Pana la urma am spart lacatul de jos si am oprit apa,ca idioata nu a vrut sa ne dea cheile nici in ruptul capului.Si mai mult a urlat si la instalatori..da cu aia nush ce avea.
In fine,tre' sa-i pun la punct ca tu stii ca stau de o luna aici si numai probleme am avut cu ei."

Nu stiu cat se intelege,ca-s pasaje luate din context,dar cum am avut un plangacios care a urlat pana acum nu am putut sa mai rescriu iar povestea.. iar acum imi permit sa ma duc sa beau si eu o cafeluta rece,ca s-a racit saraca..si sa-mi mai limpezesc creierii ca acu se trezeste si o luam de la capat.
Va pup.


POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Dragele mele intru sa semnez condicuta

Sunt cam intoarsa pe dos…
Numai zvonuri “naspa” pe la mine la muncutza…
Ba “ordonanta” , ba diponibilizari , ba somaj tehnic,..
Acum alta varianta .. ca ne ia concediul de odihna …. ne da decat 15 zile si 15 zile somaj tehnic..
Am capul “varzaaa”…
Nu am apucat sa citesc din urma….
Trag o fuguta la citit..

Si la MULTI ANI TUTUROR COPILUTZILOR!!!

Auleeooo Ledi o gatuiam pe madam’ administratoreasa….!!!
Din “greseala “ ii scapam un pumnishor!!!
Brrr!!!
Ce nu pot eu sa ii ingit pe “patronii “ astia de administratori care isi uita atributiile...!! auleeoo...




PERLUTZA sufletzelul meu!


Are we there yet???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

neata, cafea? ceai ?


Ledi nasol cu instalatia la voi, dar si eu cred ca-i scapam una administratorei "oops, din greseala, n-am vrut!"


Copilutz ce sa zic, nasol, sper sa nu fie nimic, serios in ceea ce te priveste, altfel cum esti?


Dodo imi faci pofta de-o bubulina mica, unde mai pui ca tre sami scot si sterletul,


Daria nu te mai lauzi cu nimic?


Dany cand termini scoala?


Catutza, ady ce mai faceti de papi? ca deh, daca al meu sot e acasa, am intrat in crize de idei


Katty vii la cafea, azi?


Ioana Cea mai facut Mariuca ta?

Va pup , tre sa merg sa curat masina

Maine Clau are un Party in clasa, sa iau niste fursecuri si suculeti! si GATA Scoala !!!!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Scuze ca n-am mai fost pe aici...la serviciu am avut niste zile aglomerate rau!
Iar acasa Andrei a acaparat calculatorul (lui) unde intram si scriam! I-am luat un catelus de plus husky de la Webkinz, pe care l-a botezat Piper(???), si nu face altceva decat sa intre pe site-ul lor sa se joace ca sa-i ia de mancare, sa-l creasca, sa-i ia lucruri etc.
Luni Andrei a avut carnavalul de 1 iunie, iar maine are serbarea de sfarsit de gradinita, o sa incerc sa incarc ceva poze din ultima perioada!
Cum vi s-a parut Noi in weekend am fost la doua aniversari, o fetita si un baietel colegi de gradinita de-ai lui Andrei, in niciuna n-am avut aparat foto, dar am primit cateva de la mamica baietelului!
Luni Andrei a avut carnavalul de 1 iunie, iar maine are serbarea de sfarsit de gradinita, o sa incerc sa incarc ceva poze din ultima perioada!
Aseara a fost o super furtuna in Bucuresti, n-am vazut de cand ma stiu asa ceva, copacii dintre casa noastra si a vecinilor aproape se culcau la pamant, erau amenintatori si urati, ploaie torentiala rau, noroc ca a trecut repede, ravagii in fata pe strada, masinile au scapat amandoua cu bine, altele n-au avut norocul asta!!!

Ledi, si eu cred ca o faceam albie de porci pe doamna administratoresa...ce neam de grota!

Copilutzu, bine ai mai venit pe aici, eu sper sa n-ajungeti acolo, sper sa se rezolve!!!

Gabi, frumoase poze!!! Ai 2 copii minunati!!

Annie, !

Va pe toate!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Pupici si de la noi
Annie- noi vinerea viitoare luam vacanta! Nu am idei nici eu astept fetele mai inventive in bucatarie!
Katty- asa este m-am speriat teribil si eu! La noi din fericire a fost ok . Copacii au fost curatati... oricum groaza a ramas!Asteptam pozici cu drag! Petrecere frumoasa la serbare..sa fie una de neuitat!Pup!
Eu am o stare de cacao cred ca de la vreme... poate trece!
Ledi- no comment... cred ca o luam la ciomege pe madama aia!
Copilutzule- poate nu e ala cu coarne asa de negru!Ma bucur ca ai scris!
Ioana- unde esti? Te-ai ascuns de ploaie?
Gabi- ai 2 copii minunati!
Cata, Daria ????
Pup toata gasca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mi-a umblat acum David la tastatura,ca l-am avut pana acum in brate si vad scrisul imens pe forum.Nu stiu pe ce o fi apasat,ca a apasat pe toate butoanele si nu stiu sa repar "minunea".
Revin ca urla..nu vrea sa doarma si pace.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

La bazar am pus cateva bijuterii



Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!



Sunt de vanzare sau cum? Ca am avut un colier cu rosu si negru care nmi se potriveste la rochia de nasa...chiar cautam asa ceva si n-am gasit. Cum fac sa-l iau?

---------------------

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju


Sunt de vanzare sau cum? Ca am avut un colier cu rosu si negru care nmi se potriveste la rochia de nasa...chiar cautam asa ceva si n-am gasit. Cum fac sa-l iau?

---------------------

Emma si Andrei (21.09.2007)


Sunt la vanzare in bazarul lui Bogdan de la umanitare pentru a incerca sa strangem banutii pentru operatii



Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

buna dragele mele
imi este dor de voi dar nu mai apuc sa scriu mai deloc dar va citesc , e bine si asa decat deloc

Annie , aseara am facut ciulama cu ciuperci si ciorba de perisoare cu bors de casa

Copilutzu , ce situatie urata si la tine la munca sper sa-ti fie bine!

Danny , mai ai putin si gata vacanta eu abia o astept pe a mea cu toate ca abia pe 20 iulie raman acasa si pana atunci tare mult mai este
la voi ce se aude cu tichetele de vacanta?

Katty , abia astept pozicile cu Andrei
si noi ne-am speriat rau de furtuna de aseara, aveam geamurile deschise si cand a inceput sau trantit usile ca a facut curent si zdrangadeau mai ceva ca la cutremur apoi batea biatra in geam intr-o veselie! bine ca nu eram singura acasa!!!

Leditia , foarte urata patania voastra cu apa!

Daria , voi ce mai faceti, cum sunteti?

va pe toate si sper sa mai intru zilele astea pe aici



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare.

Eu mi-s tare suparata..

Se pare ca va trebui sa "strangem cureaua" si mai mult..si daca mai tine situatia asta inca vre-o trei luni,e de rau cu jobul sotului.

Dimineata am discutat putin cu sotul,ne mai gandim fiecare peste zi..si deseara definitivam

Se pare ca de anul acesta vom plati impozit pe casa,plus ca avem deja cheltuieli acolo(s-a format o asociatie de cartier acolo,si trebuie platit administratorul,paza la intrare in cartier ca stai sau nu in cartier..)plus cheltuielile de la apartament..nu ne mai putem permite in situatia in care locul de munca al sotului este cu semnul intrebarii din cauza de lipsa de clienti in domeniul IT.

Sa punem in balanta sa vedem,cum e mai bine,ramanem in apartament ,inchidem casa si nu mai bagam nici un banut in ea si incercam sa sustinem cheltuielile lunare la casa plus impozitul anual.. sau ne mutam cu strictul necesar si inchiriem apartamentul sa mai scoatem un banut iar in timp completam cu ce mai trebuie in casa.

Casa e gata pe dinafara,insa inauntru ..doar varuita,fara podele,scari,usi,lustre sau plafoniere,in bai nu am apucat sa luam decat un wc si un bideu ptr baia de la parter(si-s nemontate)

Voi ce ati face?

Eu sant tare nemultumita,nu as fi vrut sa ma mut in casa pana nu o terminam pana la ultimul amanunt,deoarece imi cunosc sotul si stiu ca nu va mai face nimic (sau foarte greu)dupa ce ne mutam..si sincer nu as vrea sa ma prinda batranetile intr-o casa neterminata.
Plus deranjul si disconfortul de a locui intr-o casa in care mai vin "meseriasi " la treaba..
Pe de alta parte,mi-e frica ca daca o inchidem acum,cine stie ce vremuri vin,poate nu mai reusim sa ne mai mutam..sa nu ne hotaram la un moment dat sa o vindem ca sa facem fata cheltuielilor..

Of.

Ceva zvonuri despre cat mai tine criza aveti?


Mergi la inceput