IN BANAT LA NOI ACASA (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

........cu bumbi ai vrut sa dzici Lauro


Asa-asa, numa' ca nu-mi vinia covantu' .



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Laura, esti nevasta model: sa ii tzai de urat toata noapcea! Eu una nu as fi rezistat

Am avut azi serbarea-carnaval, puteti vedea sceneta Evei aici:



Spor la trebi sa aveti!

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Eee...ma stradui si io otzara ....si cum el clampanea da zor, m-am apucat sha io da Sims 3, asa m-o zburat somnu' sh-am stat toata noapcea .
Fain filmuletu', draguta actrita tea .



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Merci si io mi-s mandra de ea. A fost tare emotionata si tot tragea de rochita I-am pus peruca si se tot intrebau mamicile cine o fi fata cea blonda

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

ce figura, draga de ea, la faza cu rochita. Cred ca ti-a trezit si tie niste amintiri, ca sigur fiecare dintre noi, macar la o serbare s-a chinuit cu tinuta...ca de emotii, nici nu mai zic, erau la ele acasa. Imi amintesc de o serbare, aveam vreo 4 ani, eram zana primaverii si ma sacaia rau de tot elasticul de la palaria costumului....asa ca faceam ture in sala la mama si la tata, sa rezolve cumva problema .
La parinti, trebuia sa le spui ca e zana ta, sigur nu intelegeau despre ce e vorba , dar suficient ca tu esti mandra de ea si implinita....asa ca....felicitari inca o data.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Hello Banat!

fetelor nu reusesc sa va citesc decit ultimele pagini, asa ca scuze ca nu va mentionez pe rand.

Aveti copii dulci si f talentati, asta am remarcat din postari.

Noi cu treburi, ieri fiind liber am umblat vandra.

Parca ati intrebat de Leo, e calul nostru, e alb si obraznic rau.

Cine are mai intrebari imi poate scrie pm, ca asa sigur nu sar peste inrebari cind citesc postarile.

Poate reusesc in weekend sa mai postez, de nu, sint cu gandul in Banat.

Va tuc si sara buna,
Him

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Himmelsduft, chiar daca treci pe aici mai rar, ne bucuram de vizita.

Ai un pseudonim tare poetic.

Ma intreb, ce va vine prima data in minte cand va ganditi la Rai? Eu parca aud coruri de ingeri. Se vede treaba ca sunt o persoana auditiva.

Daca vreti, va mai scriu maine despre tipurile de perceptive: auditiv, vizual si kinestezic.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Gabelu mandra tarie Eva.
Laurico lasa ca ce-o ajiuta DD sa ai si tu bucuria asta de a tinea in brate un bebe .
Him te lasam pe tine sa povestesti cand ai timp despre viata ta de zi cu zi, eu am citit din capitolele anterioare cate ceva , scrii tu cand ai vreme,noi ni.s aici.
Alino ce mai fai, ai cules visinele, mai ai capsuni in gradgina?
Claudia,Laura,Ramona voi ce mai faceti?
va pra tasche.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mie-mi "vine-n cap" LINISTE si PACE
la intrebarea lui gabirus...
ca asa numa' parte de liniste n-am eu cu 2 nazbatiosi mici
doar acum cand dorm e liniste da acush se trezesc sa plecam la concert
va pupic

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Daaaa, linistea e un deziderat greu de atins cu doi copii mici. Dar o sa vezi, Monica, ca dupa ce cresc si nu vor mai prea sta pe acasa, ne va fi dor de scandalul de acum

Laura, eu nu stiu decat ca iti doresti bebe si inca nu vine ... nu cunosc amanuntele, dar iti tin pumnii si ma rog sa ti se indeplineasca dorinta.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput