IN BANAT LA NOI ACASA (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



LA MULTI ANI pentru toti copii !

Desi nu sunt mamica (inca) va invit in sanatatea lor, la o felie de tort !





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! copilashilor vostri(si tuturor copilashilor) de 1 iunie
sa fie sanatosi

pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Multumim de urari! La Multi Ani copiilor si sufletelor de copil

Tortul ala de capsune m-a dat gata .... ce crema are inauntru? Vreau reteta, pls, acuma cat e inca sezon de capsune.

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

gabirus e inventie ad-hoc, la mijloc e o banala crema de vanilie de la dr.O, in care am "infipt" pur si simplu capsuni taiate dupa cum mi-a picat la mana. Tortul e clasic (blatul), doar ca l-am insiropat putin cu esenta de rom si deasupra i-am "tzapat" o glazura rosie.





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

hop si io, mai ai vreun darab de toarta si pintru suflietul mieu, tare fain cauta afara , ascept reteta da la toarta bezea.
Monico si copilasior tai .
Merg sa-i sitesc poviasta la Andi.
O sara faina va doriesc la tache, ne vidgem manie la cafa.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Iesta cum sa nu, draga claudia, nu s-o gatat chiar tat . Promit ca saptamana aiasta m-oi ocupa sa pun sha retzepta da bezea. Am fost plecatz otzara in vichendu' asta, da' m-am gangit ca-i pacat da capshunile dan frijider sa sa strace fara sa fac nimica cu iele, concluzie : o iesit she vigetzi in molaraiele care le-am pus.
Iera sa ma zauit, multzamim da capitolu' nou, la mai mulce d-acum inaince .
O sara frumoasa s-avetz cu toacele, ne vigem la cafa da gimineata.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buuuna gimineata la tot natu' dan Banatu' !

Poftiti onor doamne, la o www.sfaturilemamei.ro/wp-content/uploads/2009/04/irish-coffee.JPG" target="_blank"> ferbince !





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

tarie buna cafa ta Laurico, io is iar cu oranduiala prin casa, la noi ieri o fost sarbatoare Rusaliile si nu m-o lasat soatza sa lucru prea mult pr-acasa ca la lucru o fost musai , asa ca am ramas in urma cu treburile casei, am beut cafa si ma apuc iar de lucru, o zi faina sa aveti, pra tasche.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Bun lucru sa ai, spor la toace sa le orandui asa cum tz-ai propus prantru adz.
Io ma riefac, c-am avut ieri noapce "alba", o avut sotzu da predat sheva si o stat toata noapcea la mashinaria cu butoanie si io i-am tzanut da urat . Am si io trebi pran casa si otzara pra afara, da' mai vin pra ashi.



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

........cu bumbi ai vrut sa dzici Lauro

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput