Copii din 1995-1998(31)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

salut si eu fetele vesele si va doresc vacanta bestiala!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vic spune:

Fetelor, nu v-am uitat, doar n-am avut cand sa scriu. Tare-i scurt timpul.
V-am citit si m-am ingrozit alaturi de voi citind de accidente, si m-am bucurat de rezultatele copiilor la scoala. pe toate, si copii.

La noi, copiii au intrat in vacanta, 2 saptamani, la mijloc de an. Daniel a luat la examene 9 la mate si istorie, 8.5 la engleza si 7.5 la stiinta. Asa ca vacanta asta accentul va fi pe stiinta. Da' zau daca stiu cum sa-l ajut. Primul semestru a fost chimie, dar de-acum e o amestecatura de diverse, fizica, anatomie, ceva criminalistica... Vom vedea.La mate, ca debicei, a gresit din neatentie, copiat rezultatul gresit de pe ecranul calculatorului si alte prostioare din astea. Am primit si rapotul de mijloc de an scolar si are rezultate acceptabilie, cu note de 8, 8.5 si 9 in majoritate, doar la franceza are 7.5.

Intre timp am avut toti gripa - eu prima, in ciuda vaccinului anti-gripal. Eu si Daniel am scapat relativ usor, in 3 zile scapasem de partea critica si am ramas doar cu o tuse uscata si enervanta, dar sotul si baiatul cel mic au tras o saptamana cu febra si stare proasta. In fine weekend-ul asta a fost in sfarsit unul normal, dar l-am petrecut, lenesi, in casa.Nu mai spun ca am avut si musafiri 2 saptamani, copiii au dormit in paturi suprapuse, eu am inceput cu gripa la inceputul celei de-a 2-a saptamani cu musafri, in aceeasi zi Mihai s-a impiedecat, a cazut si s-a lovit la cap la piscina si vreo doua zile n-a fost chiar el, noroc ca n-a fost nimic grav si cu urmari.Nu si-a revenit bine din lovitura ca a inceput gripa si practic a avut o saptamana si cateva zile in plus de vacanta. Acum e suparat ca n-a fost vineri la scoala, in ultima zi, de fapt numai jumatate de zi. Cam asa ne-am distrat noi in ultima perioada, cam ultimele 3 saptamani. Ce a fost inainte... cine mai stie?

Iar de-acum, iar voi fi ocupata, caci o luna voi tine locul sefei, cat pleaca in vacanta in UK sa viziteze familia si sa-si prezinte baiatul care tocmai a implinit un an, intre timp incepe si cursul numit "prescolari cu autism", care e mai mult pentru parinti si la care voi participa activ, pregatiti copiii de tabere, inceperea trimestrului 3 si cine stie ce-o mai fi.

Va doresc sanatate si o vacanta placuta. (Ana, noi nu prea mai reusim sa petrecem vacante cu plecari lungi de-acasa de vreo 2 ani incoace, dar cat timp reusim sa facem fie si iesiri de-o zi care sa ne incante, ne consideram fericiti, desi visam la diverse alte locuri - visam la Queensland, dar cred ca ne vom multumi anul asta cu vazut balene, excursie de 2-3 zile maxim).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ola fetelor!

Eu si cu Ana mai avem 2 zile si ne punem neuronii in vacanta, la "recharge".
Sambata am fost la "targ" si baietii au vandut locurile de parcare ca painea calda. La 20 de dollari bucata, am zis ca o sa ne rugam de oameni sa parcheze, dar de unde. O soferita era chiar f nervoasa ca nu o lasam sa "double park"....Cand am ajuns noi acolo,la ora 12, lotul era deja plin. Am crezut ca vom toca frunza la caini, dar in 2 ore, am vandut cam 13-14 locuri, deci cam 75% din masini au plecat. Astia or sa fie bani de Disneyland. Noul director al scolii, i-a pus pe copii sa scrie si "Thank you" - notes si sa le puna in parbriz.
Eu dupa o zi de stat in soare, am fost terminata de oboseala... Si mai nou ma scol si in creierii noptii si stau treaza cu gandurile mele, iar dimineata trag de mine...

Vic ce bine ca ai mai intrat si tu. Imi pare rau sa citesc ca a-ti fost gripati cu totii, si cu musafiri pe deasupra. Bafta si servici usor pe post de sefa. Sa ai zile usoare si coelegi care sa coopereze si sa lucreze cu elan. Vacanta placuta lui Daniel. Felicitari pentru notele bune. Nu cred ca trebe sa te superi prea tare de media de la Science. Poate are si un prof. mai exigent, sau poate a fost un subiect care nu i-a placut. In cls a V a sau a VI a, Elliot refuza sa studieze tabelul lui Mendelev, si pana cand m-am prins eu, a fost prea tarziu, ca nota deja era trecuta in carnet. A trecut printr-o perioada cand refuza sa bage in memorie. Asta e, avea si el piticutii lui, si gata.

Ana mai avem 2 zile si putem sa ne relaxam .
Auzi, Alex al tau are momente cand ridica tonul? Ca eu nu stiu ce sa ma fac cu Elliot, ca se rasteste la mine de-mi vine sa. .. Si cand ii atrag atentia frumos, parca mai artagos, imi zice ca el nu tipa... Si acuma, are si o voce pitigaiata, de ma zgarie pe neuroni.

Mara de saptamana viitoare incepem si noi santierul. O sa ne refaca stucco, si vopsit casa pe afara (se cerea de vreun an de zile). Uff, ca numa balamucul asta nu l-am vrut vara asta. Ce e bine, ca in 2 saptamani au zis ca termina. Asa ca o sa-ti tin isonul,nu am vrut sa te las sa fi singura cu pb de santier...

Andra iara nu apuci calculator acasa? Sau a-ti plecat pe undeva?

Agho e la tara, bea o berica rece si se uita cum merg copii pe biciclete.

Miha se pregateste de plecare din Rom...

Miha e ocupata cu serviciul, si numa la noi nu-i sta gandul cand vine acasa...

Mirela bafta la exemene, mai ai o saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Salut fetele!
Da Sanca am fost plecati la noi la tara si acolo netul mere foarte prost de citit citesc insa de scris mai va ca tare greu se incarca pagina.
Am gradinarit ,ne-am bronzat toti suntem tuciurii Edy e cea mai interesanta combinatie cu parul blond si pielea neagra imi vine sa-l mananc,toata ziua stau la piscina tero si-s fericiti de numa,in fiecare weekend am avut musafiri,ba prima pereche de fini ba a doua,ba prieteni,frumos,suntem intr-un fel rupti de lume insa f aproape de ea,cumva ascunsi.Ursu e in sesiune ,asa ca acasa e musafir in regim hotelier,il tratam apate sa aiba timp de invatat.
Incerc acum sa va pun ceva poze.
Va doresc tutoro vacanta placuta.

P.s si Robert ridica tonul

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Teledon pt Mihaitza

0 900 900 320-pt 10 euro
0 900 900 325-pt 5 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

la tara

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Da,Anca si Alex mai ridica tonul la mine si ii atrag atentia,pe o voce ca lama de brici,ca eu nu-s colegii lui si prietenii lui,se calmeaza,ca stie ca il pocnesc daca nu se linisteste.

Eu de azi sunt acasa...ar fi trebuit de maine...dar la gradinita nu mai vine nici un copil,asa ca doar pentru unul nu face mancare,chit ca eu am platit gradinita inclusiv ziua de ieri si de azi....dar ce mai conteaza?Doar traim pe meleagauri mioritice...asa ca ieri am luat-o pe Luana cu mine la servici,de la 8.30 pana la ora 17.00...si a rezistat eroic,micuta...
As vrea sa va mai povestesc de una de alta,insa nu ma trage deloc....ma simt epuizata de orice si spun doar ca sa aveti o vacanta asa cum va doriti voi,cat mai placuta si mai frumoasa si cu amintiri minunate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Pi casa 1


Pi casa 2

Pi casa 3

Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Salutare si de la mine,

pe deoparte rasuflu usurata c-am reusit sa gasesc si sa comand usile care-mi plac(ca un facut tocmai acu nu le mai gaseam pe niciunde ),pe de alta parte l-as strange de gat cu mainile goale pe nenea de ne izoleaza balcoanele. de fro sapt ne tot duce cu zaharelul ba ca maine ,ba ca poimaine ...N-am vrea sa renuntam la el ca-i meserias bun dar deja

Anca, merci de sustinere ca nu ma lasi singura .Fac cinste cu ceaiul si prajitura cu visine Sper ca macar la tine sa decurga totul snur sa ai parte de meseriasi mai seriosi.
A venit vacanta ?

Vic , vacanta placuta copiilor . Bine c-ati scapat de gripa .De-aia normala sper.

Asa de repede pleci Miha ?

Pupici la toata lumea si tineti-mi pumnii sa-si bage zidarii mintile-n cap , sa scap mai repede de ei Ca de nu le pun niste soricioaica in cafea sau macar niste laxativ mai puternic



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Neata fetelor!

Eu sant babe astazi, adica ma misc ca la 90 de ani.... Chestia e ca m-am trezit OK, si am avut o dimineata cu dracii obisnuiti si atmosfera creata de Mr Elliot. Ajung la servici, sar din masina ca de obicei, si mai-mai sa cad lata in garaj, asa m-a sagetat prin spate. Nu stiam ce sa fac, sa ma urc inapoi in masina, era prea mult efort, asa ca m-am tarat la servici... Acu umblu ca o baba, si ma misc in slow motion. Joi plecam la camping, sa vedem cum imi revin pana joi.

Ana tu in loc sa te bucuri ca ai inceput vacanta mai devreme cu o zi, doua, parca regreti. Am vazut pozele recente cu Luana, dupa bday party, si domnsoara ta s-a schimbat mult in ultimile luni - s-a mai lungit, si fizionomia e de domnisorica. E o scumpete de copil.

Andra vazut pozele de la tara. Super la voi la casa de la tara, piscina, gratar mare si frumos in curte, sa tot o tii intr-o petrecere. Vazut si tatoo-ul lui Radu... dar ce-i veni??? Gemenii sant simpatici foc, mai ales cum au evadat ei din casuta lor. Mortali, cred ca a-ti avut entertainment non stop.

Mara bafta cu mucitorul, si sa speram ca-i vine mintea la cap. Parintii mei au patit-o cu Cezar al lor, ca omu a avut grija sa-i ciuguleasca de mai toti banii, si pe urma dupa ce a facut incasarile mai trecea si el pe acolo cand isi amintea. Noi am trecut de faza 1, adica am negociat pretul, am platit 10% si acum trag un pic de timp, ca nu vreau sa incepem lucrarea inainte de 4 iulie.

Fetelor ce o fi cu Dana din Germ? Danutza, Danutza, te asteptam pe aici.

si numa bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sanca

Neata fetelor!


Fetelor ce o fi cu Dana din Germ? Danutza, Danutza, te asteptam pe aici.

si numa bine.



Sanca draga sunt pe aici dar fara chef pentru ceva,sunt asa intr-o "dezorientare"ca sa ma exprim mai plastic!

Trecem printr-o perioada nu tocmai roza,stam cu securea deasupra capului cum se spune de ceva timp,nu stim exact si cum evolueaza situatzia la serviciul sotzului,eiii...intzelegetzi voi cred!

am bagat o multzime de bani in casa asta si acum daca sotzul va avea zi de munca scurta(asa se prevede pentru lina iulie)s-ar putea sa ne mutam ca nu ne mai permitem si uite-asa...tot din aceasi categorie!

Aseara(ca tot nu era de ajuns)a lovit si masina de zidul vecinului,asa ca masca din spate este praf...mai vretzi sa va mai spun????

Ei da`yo-s optimista(ma mai pune si pe mine la pamint uneori dar yo-s ca pasraea Phoenixsi nu ma las)si om iesi noi intr-un fel sau altul la liman!

mergem inca la scoala,acum ne confruntam si cu un val de caldura si umiditate de itzi vine s-o ieie "peste dealuri si cimpii",deci...tacimul e complet!

Vacantza placuta tuturor si concedii minunate(noi sarim anul asta peste...),Mara draga nervi de otzel cu meseriasii itzi doresc!

mQQm,sa stii ca te-am visat,cind trebuie sa nasti sa facem galerie pe aici!

Gata,am dat raportulacum ma duc in bucatarie sa incerc sa gatesc !

Mai vin eu!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

nu v-am uitat, mai rarut pe-aici ... lipsa de timp si arestat computer de Ty...
copiii stau acasa, Mihai s-a apucat de graffitizat ziduri si Tatiana de japoneza la , in rest...mers in parc cu role, skate, muzica la maxim(au inebunit vecinii)...citit, uneori ex. si prob. la mate si cam atat..., ieri si-au adus aminte de copilarie si au facut un puzzle


si
de si Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!!!
Dulciuri

Mergi la inceput