Mamici de fulgusori de Nov.Dec.2009 (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

dupa o luuuuunga pauza!
Bun venit noilor gravidute si bine v-am regasit pe toate celelalte!
elenic - daca am inteles bine tu intrebai daca la dublu test se iau "la masurat toate organele", si voiai sa sti daca ar trebui sa ceri asta. Din bruma mea de cunostinte, dublu test se face in jurul sapt 11-13 iar ecografia detaliata a organelor se face mai tarziu (in jurul sapt 20). Deci nu trebuie sa ceri asta la dublu test pt ca este prea devreme. Cel putin eu asa stiu, daca nu e corect !

Fetelor care imi spuneti si mie cum pot sa vad pozele alea frumoase despre care tot aud complimente?
Multumesc si !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

uffffffffff mai fetelor...am avut o zi ingrozitoare...bineinteles ca la servici a fost ingrozitor...ar fi vrut sa fac lucrurile altcumva....si anume sa platesc un medic din Bv care sa fie dispus sa-mi scoata lunar concediu...dar cu codul 01, adica boala obisnuita...ca se plateste tot 75%
Si m-am luat in gura cu ele..ca la cod 01...75% din net..pe cand la risc..nu se opresc indemnizatii sociale...
...azi m-am enervat f tare la sedrvici...mi-au zis ca "ma scarpin invers"..si ca-i pun pe eei sa munceasca f mult pt ca au de facut dosare
pai nu asta e treaba lor????
in fine...m-au mai si amenintat ca sa vada cand termina de facut dosarele, ca s-ar putea sa nu primesc salariul decat dupa cateva luni

taranii lumii..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si ca sa vedeti cat de gravida sunt...azi am mancat ciocolata impreuna cu masline verzi ...asa am avut eu pofta


...mai e cineva ca mine?????????????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

"...mmmm... pe picior?"

Elenic - nici macar da' la cat de panicoasa esti o sa fim in curand. Eu oricum am scos bata. Ia uite-o

Tu chiar nu vrei sa intelegi ca abia la 12-14 saptm. se face o eco mai consistenta? Ce anume vroiai tu sa vada pana acum? Se vedea sacul si un mic punct care e embrionul cu activitate cardiaca - asta e tot. Crezi ca la noi au durat mai mult ecografiile pana la asta? Abia acum ai un fat ca lumea, ai ce masura cu alte cuvinte. Screening inseamna eco de ce iti pui atatea intrebari?

Si 2 la mana intelege ca fara o eco ca lumea cu masuratorile respective, adica o morfofetala nu are cum sa fie dublu test. Dublu test e format din aceste 2 componente eco morfo+analize! So, daca te-ai programat la dublu test inseamna ca asta o sa-ti faca!

Gata daca mai scrii ceva pe tema asta fii atenta ce-ti fac:




15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

camy nu te mai stresa ca nu face bine si nici nu ajuta

Ciocolata cu masline?? Eu sa nu aud de ciocolata la ora actuala ca mi se face rau, de unde mancam inainte tabla/zi...
Oricum, bizara combinatie!!

10+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Monis cred ca ar fi totusi indicat sa iei antibioticele...cred ca ai citit si tu ca deja in trim II de sarcina, prea putine infectii il mai ating pe bebe.

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miramar

"...mmmm... pe picior?"

Elenic - nici macar da' la cat de panicoasa esti o sa fim in curand. Eu oricum am scos bata. Ia uite-o

Tu chiar nu vrei sa intelegi ca abia la 12-14 saptm. se face o eco mai consistenta? Ce anume vroiai tu sa vada pana acum? Se vedea sacul si un mic punct care e embrionul cu activitate cardiaca - asta e tot. Crezi ca la noi au durat mai mult ecografiile pana la asta? Abia acum ai un fat ca lumea, ai ce masura cu alte cuvinte. Screening inseamna eco de ce iti pui atatea intrebari?

Si 2 la mana intelege ca fara o eco ca lumea cu masuratorile respective, adica o morfofetala nu are cum sa fie dublu test. Dublu test e format din aceste 2 componente eco morfo+analize! So, daca te-ai programat la dublu test inseamna ca asta o sa-ti faca!

Gata daca mai scrii ceva pe tema asta fii atenta ce-ti fac:



15+

...aoolleeeoo ce tare ai fost!!!
Ai stat mult sa le cauti???? Totusi mai reediteaza mes si mai baga niste spatiu intre ele ca s-a latit pagina

15+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am revenit si eu dupa munca si 4 ore de ...si sunt hapy nu ma doare capul...acum nu stiu dc calculatorul era una dintre cauze, dar ma simt mai bine acum ca i-am dat zoom la 125...parca nu mai am acea tensiune la cap....desi eu n-am probleme cu vederea

15+

Mariana

bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Buna burtici. Revin si eu dupa o absenta lunga. De pe 21 pama pe 27 am stat in spital pt ca bb mic(care se pare ca e baietel) s-a gandit sa ma sperie nitel. Am avut dureri mari de burtica asa ca am stat mai mult in perfurii. Acum sunt acasa cu recomandarea LIPITA DE PAT. Azi e ceva mai bine si am avut curaj sa stau 10 min la calculator. Din urma nu am citit dar sper sa recuperez. Pupici la burtici

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miramar

"...mmmm... pe picior?"

Elenic - nici macar da' la cat de panicoasa esti o sa fim in curand. Eu oricum am scos bata. Ia uite-o

Tu chiar nu vrei sa intelegi ca abia la 12-14 saptm. se face o eco mai consistenta? Ce anume vroiai tu sa vada pana acum? Se vedea sacul si un mic punct care e embrionul cu activitate cardiaca - asta e tot. Crezi ca la noi au durat mai mult ecografiile pana la asta? Abia acum ai un fat ca lumea, ai ce masura cu alte cuvinte. Screening inseamna eco de ce iti pui atatea intrebari?

Si 2 la mana intelege ca fara o eco ca lumea cu masuratorile respective, adica o morfofetala nu are cum sa fie dublu test. Dublu test e format din aceste 2 componente eco morfo+analize! So, daca te-ai programat la dublu test inseamna ca asta o sa-ti faca!

Gata daca mai scrii ceva pe tema asta fii atenta ce-ti fac:



15+


nu da! nu daaaaaaa! si sa mor io ca asta e ultimul post pe tema asta ca iar m-ai priceput gresit! am inteles cand se fac masuratorile (am inteles sa mor ioooo!!), aveam o probl cu dr, mi-e teama ca mi-a trecut ceva ce nu mi-a facut, e vorba de costuri aici, priceeeeeeeepi?
hmmm...chiar asa de aiurea ma exprim???

Pana marti cand merg la contro, mucles stau!

10+

www.flickr.com/photos/37479346@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput