Fulguleti de nov-dec 2006 (216)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luly spune:

'Neata fetelor! Eu sunt la cafea (a 2-a pe ziua de azi- cea de la serviciu) asa ca va poftesc si pe voi cele care n-ati apucat inca s-o serviti .
Multumim pt aprecieri si ne bucuram ca v-au placut pozele.
Lizzy iti amintesti bine. Di are de mica dermatita atopica (care insa am observat ca acum se manifesta doar pe imunitate scazuta) si alergie la intepaturile de insecte- care le tratez cu destul succes homeopat. Acum pot sa zic ca stapanim destul de bine alergiile, dar e adevarat si ca toata iarna am facut cura de extracte de macese si de coacaz negru care cred ca au ajutat-o pana la urma pt ca nu a mai racit asa des si rau in iarna asta.

Flore e faina ideea cu tatuajele si versurile sunt frumoase. Da' vezi ca din cate stiu laba piciorului e o zona destul de dureroasa. Aaa, si felicitari pt cei 10 ani si la cati mai multi si fericiti de-acum inainte.

Va pup si va doresc un we placut (asta daca nu mai apuc sa intru).

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flore26

Na, uite/ma bantuind pe net dupa versuri frumoase, despre noi, despre dragoste, despre cei mai fericiti 10 ani...si ca sa intelegeti...in 24 aprilie am avut 10 ani de cand ne/am cunoscut, si am hotarat sa ne facem un tatuaj in cinstea lor ...bun...gasit tatuatorul, venit varicela, amanat tot...de atunci am schimbat vreo enspe modele: ba ca fluturas cu un N, ba ca el trandafir cu un F...banale, universale, prostii...pana cand, acu, mi/a venit inspiratia ...o sa ne scriem pe laba piciorului niste versuri...bun...dar ce versuri...deocamdata am gasit asta ( mai ales ca eram amandoi indragostiti de melodie)
Zece intamplari ciudate si-o minune
Te-au adus in casa, zece
Zece pictori se tot mira
Cat esti de frumoasa....
Pe piciorul lui
Zece zile trec absurd de nu stiu
Nu stiu cum, nu stiu pe unde, nu stiu
Zece vieti de-as sta cu tine
Tot ar fi putine....
Asta pe piciorul meu...
Pana la varianta finala inca mai caut...

Flore, cu Emma Gabriela( 29.10.2008) si Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)




tare-mi place de voi doi! sa dea DD ca si peste 50 de ani sa fiti la fel.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

buna dimineata.
o ceasca de cafea , desi e cam tarziu.
Laura parca stiu de undeva manifestarile astea. cateodata ne intalnim si noi cu ele. si asteptam sa treaca perioada dificila mai repede.
Iuly niste poze superbe sunt. iar fetitele sunt delicioase, iti vine sa le papi de falcute .
Flore sa traiti 1000 de ani fericiti. super ideea voastra.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


flore, nu ma intelege gresit, ideea e minunata!
dar nu e cam lung textul pt cat de tare doare?! adica io tatuatul mi-l inchipui destul de dureros...
oricum, felicitari pt cei zece ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Buna fetelor,

Nu am mai scris demult aici dar vazand ca sunteti prinse cu cumparaturi de pe diverse siteuri vreau sa va aduc la cunostinta ca exista un nou site cu hainute de copii la calitate super si preturi faine www.hainesijucarii.ro. si livrarea se face repede si sunt si Ok hainutele.
va multumesc si sper sa nu fi deranjat prea tare cu aceasta informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lizzy


flore, nu ma intelege gresit, ideea e minunata!
dar nu e cam lung textul pt cat de tare doare?! adica io tatuatul mi-l inchipui destul de dureros...
oricum, felicitari pt cei zece ani!!!

…I want to build a bridge from my world into yours. Will you meet me half-way?
Maybe one day, can it really be that simple?!
To shower you in unconditional love, not leave you to flounder,
But inspire you to test the waters of this alien land…
(‘Open Your Eyes’ - T.Granell)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, in sufletul nostru pentru totdeauna
Eu inca mai sper sa nu ma doara f tare ...exista cica si un anestezic local...si textul e numai bun...in caz ca ma doare dupa primul cuvant, macar e scris ZECE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Flore am mai vazut scris si de-a lungul bratului, pe partea inferioara. si acolo e o zona sensibila si cred ca doare. Temporar exista, in caz caz ca te razgandesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianav

Flore am mai vazut scris si de-a lungul bratului, pe partea inferioara. si acolo e o zona sensibila si cred ca doare. Temporar exista, in caz caz ca te razgandesti?


in ce privinta sa se razgandeasca? in privinta tatuajului, a mesajului sau in privinta lui nicu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roana

Buna fetelor,

Nu am mai scris demult aici dar vazand ca sunteti prinse cu cumparaturi de pe diverse siteuri vreau sa va aduc la cunostinta ca exista un nou site cu hainute de copii la calitate super si preturi faine www.hainesijucarii.ro. si livrarea se face repede si sunt si Ok hainutele.
va multumesc si sper sa nu fi deranjat prea tare cu aceasta informatie

Ajutati-o pe Sonia


heeeiiii, jur ca m-am gandit la tine pe 14 mai cand eram in cluj! dar n-aveam numarul tau de telefon
rogu-te da-mi un semn, vreau sa vorbim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!
O pentru cine doreste...

Dbunny, trimis PM.

luly, ce v-a dat homeopatul pentru alergia la intepaturile de insecte? Ca si noi ne luptam cu ea... Nu a dat rezultat decat unguentul Advantan si are cortizon si nu vreau sa mai continui....

Flore, ce frumos... sa fiti fericiti multi ani

Noi umblam pe afara.... Ieri nu prea ca a fost urat, dar tot am iesit putin...
Mai nou opreste oamenii pe strada si ii intreaba "pi tine cum ti chiama?"....e jale.... A inceput cu vecinii din scara si acum vad ca a extins aria... Eu incerc sa o fac sa renunte, ca ma sperie prietenia cu strainii....Dar ea a descoperit intrebarea si o foloseste...

Poze din mai 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput