Fulguleti de nov-dec 2006 (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui flore26

LAURA aseara Alessia a plecat la prietenul ei Claudiu...a ramas peste noapte, asa ca eu am avut timp de cugetat...problema e A MEA...stiu sigur asta...si asta se intampla din cauza ca sufar f tare ca nu ma pot imparti ...Emma e foarte mamoasa...si la baie vine dupa mine, se pune in fund si plangeeee pana o iau...cred ca la ea sunt si dintii care sunt pe vine...ei, cu Emma ce pot sa fac altceva decat sa o iau in brate, si sa o linistesc?? de multe ori Alessia se agita din cauza ca o aude pe Emma plangand... si at, ii explic ca emma plange ca ii dau dintisorii, ca e mica, bla, bla...totusi de multe ori ajung sa o cert pe Alessia ...cel mai bine ar fi sa pot da " ignor"...cand e la noi cineva care se poate ocupa cat de cat de Emma totul e pf...Alessia chiar e o fetita cuminte...doar ca, crizele de la Emma trec la Alessia si ajung si la mine
Asa ca am descoperit...trebuie linistita emma...asa ca trebuie sa iasa dintii mai rpd

Flore, cu Emma Gabriela( 29.10.2008) si Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)



asta e cercul vicios NORMAL atunci cand esti singura cu ele. si tu ai nevoi, si ele au nevoi. daca ele sunt relaxate si tu esti relaxata. tot ce poti face este sa minimizezi timpul cat esti singura cu ele (valabil pt perioade agitate gen erupt dintisori...)
nimic nu te doare mai tare decat ca nu poti fi individual cu fiecare atunci cand fiecare te cere 100%. incearca sa previi cat poti situatiile. creeaza-i alessiei ocazia sa fie ocupata atunci cand sti tu ca, probabil, emma va fi marait sau suparacioasa. astfel incat alessia sa ignore cat de cat indispozitia emmei. n-ai ce face decat sa exersezi solutii de... optimizare a vietii voastre in 3 (pana ajunge nicu...). zilele mai rele vor fi compensate curand cu unele bune, ai sa vezi. inca putin. ce-a fost mai greu a trecut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

Salutare fetelor! Am un picut de timp si-am zis sa mai dau si eu un semn de viata. M-am tot delectat cu poze frumoase si mi-am dat seama ca eu n-am mai postat cam de multisor poze asa ca m-am mobilizat si-am reusit sa pun cateva aici. Sunt din plimbarile noastre pe la mal de mare, pe la manastirea Denvert si pestera Sf. Andrei si de la microrezervatie.
Va pupic

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

DIANA ...da, asa o sa si fac...am sunat la soacra , care e in pensie, dar la care trebuie sa/i amintesti ca are nepoate ..si saptamana viitoare vine la noi...pana atunci vine mama duminica si sta cu emma si noi 3 mergem la circ , si apoi la suc, si la o inghe...Si, am stabilit aseara cu Nicu, sa nu mai stam in curte...cand vine de la lucru, papam si iesim in parc, sau ne plimbam sau oriunde numai acasa nu ( adev e ca au fost niste discutii si in curte...nu ne/au vizat pe noi, dar pe mine ma afecteaza orice rautate, chiar daca nu adresata mie)...sambata e zi de strand si duminica de iarba verde ...azi e zi de doctor de picior si apoi de pensat, epilat, facut faina si ridicat moralu'...ceea ce va doresc si voua!

LULY mama, ce seamana fetele ...poza cand doarme e superba...buna de pus in rama
DBUNNY da, ai dreptate, dar acu 6 saptamani nu ieseau dinti ...te tzuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Flore si dandusa si toate mamicile cu 2 bebei mici SUNTETI EROINE

Laura 13 toata admiratia pt faptul ca te informezi si vrei sa faci tot ce e mai bine pt copilul tau. Dar imi permit o sugestie, am aplicat-o si eu, lasa net-ul, cartile, se vor sedimenta cunostintele, si vei actiona prin prisma lor coroborate cu instinctul, care instinct banuiesc ca nu da gres. O sa vezi ca te vei relaxa in atitudinea ta fata de micile incapatanari ale lui Dani, vei trece mai usor peste ele. Nu te supara pe mine ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Laura acum am vazut ca vorbeai la trecut, acum esti la faza de rabdare, si eu la fel:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Luly, ce ma bucur ca ai mai dat un semn de viata...Si chiar si poze, oooo, ne rasfeti!
Poza asta imi place la nebunie. Totul privit prin ochii inocenti de copil! Superb!
Vad ca vorbiti iar de crocsi, eu nu cred ca ma mai complic anul asta sa-i cumpar, la mare nu cred ca ajungem, el poarta sandale la greu, deci nu prea mai vad rostul crocsilor! Maria-sa oricum are noroc, asa in general, a castigat nasa-sa la o tombola la Baby Expo, o pereche de mocasini albastrii pentru el. Sunt perfecti si pentru timpul asta se potrivesc la fix, inclusiv pe piciorul gol!
In rest...munca, munca, munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianav

Flore si dandusa si toate mamicile cu 2 bebei mici SUNTETI EROINE

Laura 13 toata admiratia pt faptul ca te informezi si vrei sa faci tot ce e mai bine pt copilul tau. Dar imi permit o sugestie, am aplicat-o si eu, lasa net-ul, cartile, se vor sedimenta cunostintele, si vei actiona prin prisma lor coroborate cu instinctul, care instinct banuiesc ca nu da gres. O sa vezi ca te vei relaxa in atitudinea ta fata de micile incapatanari ale lui Dani, vei trece mai usor peste ele. Nu te supara pe mine ..


nici o suparare, stai linistita. din pacate, instinctul se mai amesteca si cu oboseala (multaaaa), nervi (pentru care de multe ori sunt bine cunoscuta ), lipsa de experienta (de aceea m-am apucat de citit), sot care nu crede decat daca vede negru pe alb (de aceea ii pun cartile in fatza ) si tot asa. acum incerc ... tare, tare, sa ma calmez, controlez, etc. deocamdata imi iese, sper sa ma tina pana trece perioada nasoala si apoi sa fiu doar asa ... ca doar ma obisnuiesc la un moment dat, nu?


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui luly

Salutare fetelor! Am un picut de timp si-am zis sa mai dau si eu un semn de viata. M-am tot delectat cu poze frumoase si mi-am dat seama ca eu n-am mai postat cam de multisor poze asa ca m-am mobilizat si-am reusit sa pun cateva aici. Sunt din plimbarile noastre pe la mal de mare, pe la manastirea Denvert si pestera Sf. Andrei si de la microrezervatie.
Va pupic

Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea




vaaaaiiii ce poze minunate!!!! si fete frumoase, si poze artistice, si locuri extraordinare pt sufletul meu... si cand ma gandesc ca anul asta vad marea numa' in pozeeeeee

arata f bine fetele! cum e diana cu alergiile? parca ea era afectata de asa ceva? sau m-a lasat memoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Na, uite/ma bantuind pe net dupa versuri frumoase, despre noi, despre dragoste, despre cei mai fericiti 10 ani...si ca sa intelegeti...in 24 aprilie am avut 10 ani de cand ne/am cunoscut, si am hotarat sa ne facem un tatuaj in cinstea lor ...bun...gasit tatuatorul, venit varicela, amanat tot...de atunci am schimbat vreo enspe modele: ba ca fluturas cu un N, ba ca el trandafir cu un F...banale, universale, prostii...pana cand, acu, mi/a venit inspiratia ...o sa ne scriem pe laba piciorului niste versuri...bun...dar ce versuri...deocamdata am gasit asta ( mai ales ca eram amandoi indragostiti de melodie)

Zece intamplari ciudate si-o minune
Te-au adus in casa, zece
Zece pictori se tot mira
Cat esti de frumoasa....
Pe piciorul lui
Zece zile trec absurd de nu stiu
Nu stiu cum, nu stiu pe unde, nu stiu
Zece vieti de-as sta cu tine
Tot ar fi putine....
Asta pe piciorul meu...
Pana la varianta finala inca mai caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Sunt franta, dar am intrat sa va salut1

Dbunny, a trebuit ieri sa stau mai mult la job si n-am mai apucat sa intru sa vorbim. POate astazi. Scuze.

Poze din mai 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput