M-am hotarat.........adoptie(62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Misha n-ar fi rau un ceai de tei daca stam si la o tzigara barfitoare e chiar perfect.Felicitari pentru puiul independent.

Alexa fac riduri din pacate ca doar mi-a venit si mie vremea dar asta nu inseamna ca ....lasa ca stii tu pre bine.

Se pare ca in 11 iunie se termine cele 90 de zile si sper sa avem proces in iulie.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

liliana csaki mercic...sint in lista..."aspiranta"...ma simt ca in cursa de fond la ski...cind striga lumea ..."hop! hop!" pe margine....simt ca nu sintem singuri in aceasta actiune...sufletzelul nostru ne ashteapta pe undeva...e mult mai bine...ma simtzeam cam pierduta, dar acum m-am regasit...va multzumesc !!!

asi daaa, shtiu ca pina la rudele de grad 4 se face anketa, dar eram curioasa kiar ca enumerare de rude: referintza este copilul (cu tata necunoscut) - sint intrebatzi: mama, bunicii, unki+matushi shi , in continuare? suna aiurea intrebarea?...de regula stau shi le gindesc io, cumva, dar acum , ma bizui shi pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

io ceai de tei nu vreau, da' la o tigara stau cu voi

pup alexutu mare care papa singurel

asi, hai ca nu mai e mult ! pup piticii frumosi
(iti amintesti acu 100 de ani cand ne tot plangeam noi ca nu avem copii ? iti vine sa crezi cum a trecut timpul ?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alexa hai la o tzigara "sanatoasa" lasa-le-n colo de vremuri imemoriale si deprimante.

Gabi fiecare DPC isi stabileste "strategia" de ancheta.Oricum asta pe noi (cel putin teoretic) nu ne intereseaza.Pentru noi important e ca puiul sa fie declarat adoptabil.





Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

gabi99..am si eu o intrebare la tine..te intreb de curiozitatae., ptr ca esti in tema poate....la noi in judet sunt copiii mici dati in amplasamnet sau declarati adoptabili????..

daca vrei scriemi pe privatca ae activat daca aici nu se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Hello, nu am mai scris de mult si vad cata activitate este pe aici,
Misha pup dulce pe Alex care papa singurel si face la WC,
Sabina pupam dulce si pe Rares.
Diciu ce face Sabina?
Miha74 ce fac copii?Samburelul din burtica creste, creste. Mai ai mult?
Anca La multi ani si sa iti traiasca frumusetea de fata.
Acum sa trecem si noi la vesti facem la olita de 1 saptamana in fiecare dimi.Este asa de incantata cum canta olita ca abia asteapta sa o pun pe ea.Suntem in asteptarea altor 4 dintisori care se incapataneaza sa iasa, dar nu mai este mult si facem 10 dintisori asa ca putem sa vb mai mult.
Va pupam si va uram numai bine, si mult succes aspirantelor si viitoarelor mamici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_99 spune:

asi - ai perfecta dreptate..in legatura cu modul in care curg procedurile...cind sintem kematzi, mergem, in rest, sintem spectatori...dar vreau sa shtiu, care dintre fericitzii care acum sint mamici shi tatici, nu au trecut prin toate fierberile astea? ca voiau sa shtie totul shi in amanunt..de aia cred ca mai dau cu dreptu in stingu shi intreb unele kestii ...este din dorintza de a face parte din tot ceea ce e legat de puiutzul care ne ashteapta ...in alta ordine de idei, imi prinde bine cite o aducere pe pamint...mercic
pogonici1977 - aceste informatzii incepi sa le afli dupa primele contacte cu DPC...noi deocamdata am depus dosarul ptr obtzinerea atestatului shi ashteptam sa curga treburile, pe care , sincer, deocamdata nu shtiu cum am putea sa le grabim...shtiu doar ca raportul este absolut in defavoarea familiilor care doresc sa adopte...f.f.f. putzini copilashi shi f. multe familii cu dosare depuse sau cu atestate...cum mai zicea cineva ...nu se grabeshte nimeni in mod deosebit sa faca anketele cu pricina sa poata fi declarazti copii adoptabili, asha ca stau copilashii in plasament sau la asistente maternale...asha ...uitatzi pe acolo...

oricum, sincer, fiind cu tot felul de angoase shi trairi acum, imi face asha de bine sa vorbesc cu voi aici...multzumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Multumesc inca o data pentru urari.

Am petrecut foarte frumos, iar pitica mea a fos taaaare fericita. Am pus cateva poze in album.

Ne-a venit sentinta acasa, dar bineinteles, ca e gresita. Au gresit CNP-ul, ca urmare a trebuit sa fac cerere de modificare.
Iar puiutza mea a facut varicela...asa ca alta distractie acum.

Week-end placut tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

LA MULTI ANI, ASI
sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce-i mai bun pe lumea asta alaturi de frumoasa ta familie!
pupam toata trupa care sigur te sarbatoreste la greu in wk asta!



_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

La multi ani iubita asi!!!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!
Teledon Mihaita - ROMTELECOM
0 900 900 320-10 euro
0 900 900 325-5 eur



Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput