Miresele anului 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Buna fetele,

vin cu vesti noi pentru voi....am vorbit cu giovalinda noastra...spun " a noastra" pentru ca e si anoastra - spiridusi de ianuarie-februarie 2006 si a voastra


era f emotionata la spital....ffff...se simtea si in voce, v-o spun....avea dilatatie 2 cm, dureri, bebe e ok, dr de rezerva are o cezariana acum, insa trece si pe la ea sa o vada, tensiunea e buna, bebe are bataile inimii cum trebuie...deci e bine. a promis sa ne tina la curent.


azi de dimi l-a dus pe marco, la gradi , s-a plimbat prin mall si cand s-a intos ne-a zis ca i-a venit ameteala....poate si de la caldura asta...poate ca si bebe edi se cam grabeste....

oricum, cert este ca azi e o zi mare pentru ei...1 Iulie - vine bebe edi.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Wow, ce veste!Gio, tinem pumnii, o nastere usoara iti dorim si o refacere cat mai rapida, si te asteptam cat de repede cu poze Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Silvia... nu prea am dispozitia necesara pentru a lua totul la rand.
Am citit un pic, pe sarite, dar n-am putere sa mai si raspund.
Am fost la mare, cum ziceam, a fost bine si frumos.
M-am odihnit un pic. Dar as mai avea nevoie.

Ieri am fost la inmormantarea matusii mele. A murit pe neasteptate. Adica era bolnava, dar nu credea nimeni ca se va intampla chiar acum.
Am avut o zi tare proasta.
Si inca nu-mi pot reveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

wow, bumbita!!!!!
ce veste!!!!!
mai, toata lumea ma ia prin surprindere zilele astea?
poate era doar o alarma falsa? e posibil?

Gio, nastere usoara, daca intr-adevar asa e.
De fapt, poate pana la ora asta ai si scapat si totul e ok.

Bumbita, mai da-ne si noua vesti, te rugam, daca ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Buna fetele,

giova a nascut in sfarsit!!! bebe edi a venit la 12 15 pe lume cu un scor apgar de nota 10, 2880 grame, lung de 50 cm. mami curajoasa a facut poze cu telefonul ei.


au avut o noapte lunga si grea de asteptari....edi se razgandise sa coboare, corpul lui mami nu era pregatit, insa dupa ce i-au pus epidurala azi dimineata la 9 si ceva, lucrurile au fost precipitate....si la 12 15 s-a intamplat minunea.

o asteptam luni acasa cu amanunte si...mai ales poze!!!

va pup!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Multumim mult de vesti!!!!

BINE-AI VENIT PE LUME BB EDI!!!! FELICITARI MAMI CURAJOASA SI SA TE PUI REPEDE PE PICIOARE!!!!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Felicitari, Gio si Clau!
Bun venit pe lume, EDI!
Sa va traiasca puiutul! Sa fie sanatos si sa creasca mare, sa-i dea Doamne-Doamne o viata lunga si frumoasa!
Gio, sa te pui repede pe picioare si sa vii la noi! Ai scapat de-acum!


Bumbita, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bai eu am intrat sa ma laud ca fiicamea are 4 lunite si cand ce aflu...avem un flacau!

edi sa fii sanatos, sa cresti mare si frumos si poate venim in petit

o sun pe gio sa o felicit! mama da grabit edi ca si crina mea

botic, imi pare rau! sper sa iti revii repede ca imi place mai mult de tine veselaai grija de tine

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia la multe lunite inaite Crinutei!!! Sa creasca mare si frumoasa si nu in ultimul rand, sa-i dea DD multa sanatate!!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ne-am intors si noi din preumblari (am fost la greci, in Rodos). Deja pot sa consider ca s-a terminat si concediul, ca dupa weekend gata cu binele, ne intoarcem la munci.

Gio felicitari pentru bebe Edi, sa va traiasca, sa fie sanatos, destept si cu priza la fete .

Ralu la multi ani fericiti impreuna! (cu scuze pentru intarziere, dar nu eram prin zona)

La fel si pentru Oana sa va dea DD multi ani fericiti impreuna.

fetele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput